Skocz do zawartości

Zdjęcie

lely rp245+sipma maja czy nh br6090combi??

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 16 maj 2011 - 22:00

lely rp245+sipma maja czy nh br6090combi?? witam,
mam dylemat czy kupic prasę walcową lely rp245 i owijarkę samozaładowczą sipma maja za ok 170-175 tys brutto czy lepiej za ok 190 tys brutto prasoowijarkę NH BR6090combi która jest łańcuchowa i to jej jedyny minus jak myslę...co byscie wybrali na moim miejscu???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
lely rp245+sipma maja czy nh br6090combi?? Dzisiaj, 16:12
  •  

#2 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 17 maj 2011 - 08:10

lely rp245+sipma maja czy nh br6090combi?? Nie wiem dlaczego uważasz ze prasa łańcuchowa jest gorsza od walcowej? Ja bym kupił zestaw podobny jak ten o którym mowisz jako pierwszy tylko zamiast prasy walcowej wybrałbym zmiennokomorową pasówkę - wtedy mam zestaw do wszystkiego a nie tylko do sianokiszonki:)

#3 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 17 maj 2011 - 08:32

lely rp245+sipma maja czy nh br6090combi?? ale druga opcja to szybciej zrobię i sam....a tak to do owijania muszę 2 osobę a u mnie słomy sie trochę robi i siana a 80 proc to sianokiszonka

#4 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 17 maj 2011 - 14:15

lely rp245+sipma maja czy nh br6090combi?? Z szybkoscią i jednoosobowa obsługą - to oczywiście sie zgodzę. Ale naprawde pomyśl o pasówce - też pięknie ubijają bele z kiszonką idą cicho są szybkie i wydajne. Mam wrażenie że sa też mniej awaryjne (mniej łożysk, łańcuchów). Ale jak to mówią wybór należy do ciebie. Pozatym na dobra sprawe cokolwiek wybierzesz w tym przedziale cenowym będziesz zadowolony - zapewne będzie to sprzet niebylejaki. Zwróc jeszcze uwagę na to że prasę i owijarke jako dwie odrebne maszyny będzie ci napewno łatwiej sprzedać. Pozdrawiam i.... powodzenia w zakupach:)

#5 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 17 maj 2011 - 17:02

lely rp245+sipma maja czy nh br6090combi?? Dodaj jeszcze jaki masz ciagnik bo taka prasoowijarka ma spore zapotrzebowanie mocy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 17 maj 2011 - 17:40

lely rp245+sipma maja czy nh br6090combi?? szybko nie sprzedam bo kupuje na PROW. i myslę ze kilkanascie lat nowym sprzetem u siebie porobie chyba ze zmienia sie realia gospodarzenia.John deera mam 6330 premium 115km +kilka koni zapasu na WOM i w transporcie tzw. inteligentna moc ,hydraulika 110L powinien dac radę na 15 noży z prasoowijarką a dla sprawdzenia już jestem wstępnie umówiony na testy

#7 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 maj 2011 - 17:56

lely rp245+sipma maja czy nh br6090combi?? ja to bym kupił prase pasową jak ju.ż wcześniej było wspominane i owijarke z przednik załadunkiem( w tym przypadku maja) i podczepial owijarkę do prasy i mamy taki sam efekt jak w przypadku prasoowijaki, no może trochę gorszy przy manewrowaniu zwłaszcza do tyłu

#8 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 17 maj 2011 - 19:53

lely rp245+sipma maja czy nh br6090combi?? @JurekS - a dlaczego uważasz że prasa walcowa tylko do sianokiszonki? Jakoś ja prasuje walcowa słomę i nie widzę żadnych problemów :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 17 maj 2011 - 20:14

lely rp245+sipma maja czy nh br6090combi?? Ja tego nie powiedzialem że tylko do sianokiszonki, ale znam przypadki zatrzymywania sie bel w komorze jesli prasowana była sucha słoma.