Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosa spalinowa NAC

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawlus96

pawlus96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Informatyka oraz Muzyka

Napisany 16 maj 2011 - 21:34

Kosa spalinowa NAC Witam, co sądzicie o kosach spalinowych z firmy NAC? Mam zamiar kupić kose NAC 430
lub NAC 520. Znacie jakiś opinie o tych kosach?

Licze na szybką odpowieć ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosa spalinowa NAC Dzisiaj, 03:25
  •  

#2 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 16 maj 2011 - 22:01

Kosa spalinowa NAC hmm nie wiem jak po oznaczeniach ale jakbyś powiedział po kolorze obudowy i mocy to byłoby jaśniej. Ja kupiłem w tym roku czerwoną 1,7KM dotarłem ją ostatnio także Ci wiele nie powiem musiałem gaźnik ustawić bo piła się dusiła nie miała tej mocy co powinna ale jest ok. W zeszłym roku pożyczałem od kolegi NACa tylko że 1KM i spisywała się dobrze nie miał żadnej awarii. Może to nie jest firma która może konkurować ze Stihlem ale jak dobrze dotrzesz i poszanujesz to Ci pochodzi. A i dają gwarancje 2 lata także jakby badziew sprzedawali to nie dawali by takiej.

#3 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 16 maj 2011 - 22:24

Kosa spalinowa NAC Mój sąsiad ma taką Szrot przez duże ''s'',wymieniał już gaźnik,linke gazu szarpak i sprzęgło [po 2 miesiącach ] lepiej kup coś markowego np. sthil-a,makite,dolmara .Sam mam dolmara i od nowości [3 lata]nic nie ruszane nie reperowane maszyna de lux i pali mało B) A co do gwarancji to będzie jak zawsze ''awaria z winy użytkownika,lub złej eksploatacji '' ;)
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#4 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 16 maj 2011 - 22:41

Kosa spalinowa NAC Podobny temat już istnieje: kosa NAC

#5 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 maj 2011 - 05:20

Kosa spalinowa NAC kup husqwarne(przepraszam za błąd w pisowni) sam mam taką już 5 lat i hodzi bezawaryjnie bez żadnej naprawy naprawde . Nigdy nid kupuje żadnych podrubek tylko markowy spszęt i nigdy się nie zawiodłem.

#6 Share pawlus96

pawlus96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 maj 2011 - 05:58

Kosa spalinowa NAC Dzięki za szybką odpowieć, zastanawiam się nad czerwoną kosą ona ma 2 lub 1,75 KM. A nie wiecie przypadkiem ile ona spala?
A i czy moglibyście mi jeszcze powiedzieć jakie sie do niej paliwo daje i czy trzeba do niego coś dodawać i w jakich proporcjach trzeba to robić?
Sory że tyle pytań ale jestem zielony jak trawa w tym temacie ;)

Mam nadzieje że również teraz tak szybko odpiszecie :)

#7 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 17 maj 2011 - 07:17

Kosa spalinowa NAC Paliwo z olejem czerwonym 1:25. Do najoszczędniejszych nie należy, ale przy tej cenie można jej to wybaczyć. Z awarii to nie powiem ci bo nie miałem żadnej, jedynie ostatnio pękła mi obudowa głowicy tnącej, wydatek rzędu 30-40 złotych po roku użytkowania, pasuje do niej głowica od Husquarny, która na pewno będzie trwalsza.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 20 maj 2011 - 10:01

Kosa spalinowa NAC Mam kosiarkę Nac i jej nie polecam. Co prawda koszt 250zł to nie wydatek ale takiego badziewia więcej nie kupię.
Już przy składaniu pękł uchwyt co się trzyma lewą reką. Teraz nie działa w niej gaz, chodzi cały czas na ssaniu, głowica tnąca się rozpadła. To samo tyczy się kosiarki zwykłej, także badziew.

#9 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 20 maj 2011 - 13:10

Kosa spalinowa NAC Szwagier serwisuje NACa. Mówi, że jest to super sprzęt do serwisowania...
Bo często się psuje a naprawy są drogie gdyż wymienia się całe podzespoły...
NAC występuje także pod innymi nazwami np. pilarki STEEL sprzedawane przez domokrążców...
Jednym słowem: NIE POLECAM!!!

#10 Share pawlus96

pawlus96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 20:20

Kosa spalinowa NAC Kosa już kupiona i jak na razie sprawuje się bardzo dobrze, MichalR a jaki model głowicy kupiłeś?

#11 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 11:11

Kosa spalinowa NAC T25 Husqvarny. Świetna jest, dużo łatwiej zakłada się żyłkę, nie trzeba odkręcać głowicy od kosy. Do tego uchwyty są ładnie schowane, że na pewno nie pękną.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#12 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 28 luty 2012 - 19:52

Kosa spalinowa NAC Po przepracowanym jednym sezonie powiem tak za takie pieniądze warto było ją kupić (czerwona 1,7km) fakt pod koniec padła głowica no ale wymieni się i będzie. Jedyny minus to mam wrażenie że lubi paliwo. Nie wiem jak długo posłuży ale staram się ją szanować 30min pracy i przerwa na chwile oddechu a docierałem ją z zegarkiem w ręku 10 min pracy i przerwa 30min.

Co do żyłki zastanawiam się jaka jest najtrwalsza próbowaliśmy różnych trójkątnych 3mm grubości ale wydaje mi się że im żyłka jest bardziej miękka tym lepsza. Nie wiem i wciąż szukam tej idealnej;)

A jeśli ktoś szuka sprzętu na lata i nie szkoda mu kasy to wiadomo stihl i husqvarna- mam piłę z husqvarny ma już prawie 20 lat swoje przepracowała ale nie chciałbym innej- co prawda w lesie nie robiła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 23:26