Skocz do zawartości

Zapładnianie maciory

68 odpowiedzi na ten temat

#41 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 08:50

Zapładnianie maciory Ten plan odbudowy to na razie za wersje książkową przyczyn spadku autorom przelali sobie okrągłe sumki. Nie ma się czym podniecać bo pieniędzy starczy na jakieś 100 gospodarstw. Bedą do tego szkolenia, czyli pewnie podpis listy na sztuke i byle do domu jak najszybciej. Zresztą kto bedzie prowadził takie szkolenia? Maxiben, Krzynio257, może jakiś kilku dobrych doświadczonych hodowców z wiedzą i umiejętnościa jej przekazania? Na pewno nie, bo za nie będzie kasa i wpakują się jakieś tumoki byle kase dostać, a przygotują się na podstawie książek których autorzy urodzili się przed 1 wojną światową. A w tv będą pitolić jak to program ruszył i rolnicy jak bardzo korzystają z niego. A pogłowie bedzie pewnie z 8 milinów z czego z 3mln sprowadzone warchlaki.
A w temacie to najczęściej winne jest żywienie, odpowiednie zbilansowane. Ostatnio modna w moich stronach jest spakowana kuku, bez zakiszenia zamknięta szczelnie. Jeśli źle się z nią obchodzić to można sobie taką bombe mykotoksynową wyprodukować, a to ma olbrzymi wpływ na rozród. Złej jakości zboże i stare otręby też mogą być ich żródłem. Pozatym to nie wiele wiem w temacie, bo przygode z maciorami zakończyłem 4 lata temu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zapładnianie maciory Dzisiaj, 23:21
  •  

#42 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 10:33

Zapładnianie maciory sorry ale takie stwierdzenie padlo juz na forum nie raz a ze stwierdzenie to pasowało do sytuacji dla tego tez go uzylem. Przyszla matka zachowywala sie jak by naprawde miała być prośna ale po terminie porodu wszystko jej przeszlo dostala apetytu a wymie nie bylo juz tak nabrzmiałe A Człowiek uczy sie całe życie a kto pyta nie bładzi.

#43 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 11:03

Zapładnianie maciory

I między innymi dlatego potrzebny jest plan odbudowy

A niby w czym on pomoże rozłoży do reszty naszą hodowlę?I duńczycy wykupią te chlewnie od komornika za połowę ceny :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 30 grudzień 2013 - 12:34

Zapładnianie maciory henio2@ pomoc powinna być przede wszystkim w profesjonalnych szkoleniach zarówno teoretycznych jak i praktycznych, dlatego tak napisałem.
qba333@ trzeba było lochę zbadać USG, taka usługa u weterynarza to wydatek rzędu 15zł, jak weterynarz przyjeżdża do czegoś innego to przy okazji USG pewnie też by zrobił i wtedy byś wiedział czy jest prośna czy nie.

#45 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 30 grudzień 2013 - 12:42

Zapładnianie maciory Ludzie nie potrzeba pieniedzy na nowe chlewnie czy reszte .. wystarczy że cena bedzie taka zeby sie opłacało i zostawało coś z tego na rozwijanie produkcji .. jak słysze ze mają być programy do 1mln zł na odbudowe to mnie strzyka .. a kto zniszczył chodowle w polsce ? ludzi pobuduj budynki wezmą kredyny cena spadnie kilka razy rzut nie wypali i nastepny do odstrzału .. a pozatym tu chodzi o to żeby brać prosieta do chodowli z zagranicznych ferm .. to jest chore mieliśmy dobre świnie a teraz mamy pomieszane cos z czymś ..nasze jedzie na zachód a badziewie z zchodu do nas ..
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#46 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 14:06

Zapładnianie maciory koledzy czy spotkaliście się z taką sytuacją że zaproszona locha ma ruje. pisze ponieważ raz mniałem taką sytuacje a weterynarz powiedział że się zdażają takie przypadki

#47 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 16:44

Zapładnianie maciory faktycznie co do usg to racja. Niestety ojciec nigdy z takich usług nie korzystał wiec trzeba go powoli do "nowosci" przekonywac.
a co do szkolen to jestem za ale zeby byly prowadzone przez ludzi ktorzy tym sie zajmują na co dzień a znając życie to bedzie tylko zrobione na sztukę i tyle.

#48 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 30 grudzień 2013 - 21:35

Zapładnianie maciory Dlatego pisałem, że szkolenia powinny być teoretyczne oraz praktyczne. A co do rui u zaproszonej lochy to nic dziwnego, po prostu zachwiania gospodarki hormonalnej.

#49 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 02 styczeń 2014 - 22:58

Zapładnianie maciory

Ludzie nie potrzeba pieniedzy na nowe chlewnie czy reszte .. wystarczy że cena bedzie taka zeby sie opłacało i zostawało coś z tego na rozwijanie produkcji .. jak słysze ze mają być programy do 1mln zł na odbudowe to mnie strzyka .. a kto zniszczył chodowle w polsce ? ludzi pobuduj budynki wezmą kredyny cena spadnie kilka razy rzut nie wypali i nastepny do odstrzału .. a pozatym tu chodzi o to żeby brać prosieta do chodowli z zagranicznych ferm .. to jest chore mieliśmy dobre świnie a teraz mamy pomieszane cos z czymś ..nasze jedzie na zachód a badziewie z zchodu do nas ..

ja się z tym co piszesz nie zgadzam bo co to znaczy żeby cena była oplacalna? co dla tych co maja tuczarnie Europy ? A hodowla polska sama się zniszczyla i pogłowie spadnie jeszcze bardziej jeśli sami rolnicy nie zaczna produkować efektywniej i taniej dlatego wsparcie dla tych którzy chcą pracować z lochami jest wlasciwe byle trafilo do polskiego rodzinnego gospodarstwa
miałem przykład rui u prosnej ok 4 tyg lochy gdzie pare dni później badanie usg potwierdzilo ciaze
u mnie najnowszy przypadek locha w dniu porodu poroniła prosiąt prez kolejne dni po 1 -2 szt po 7 dniach jeszcze jednego takiego już bez oczu rozmniekczonego a smrod ! a dzisiaj po 22 dniach kilka kosci szok !?

#50 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 03 styczeń 2014 - 10:46

Zapładnianie maciory jeśli ktoś weźmie dotacje i druga połowe na kredyt zinwestuje w chlewnie stado zadodowe i reszte i co jeśli cena spadnie jak jest teraz i co z czego kredty splaci ?
hodowla sama nie upadła tylu ludzie zmądrzeli i jak policzyli że są do tyłu to po co to hodować ?
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 03 styczeń 2014 - 18:09

Zapładnianie maciory i tu się z toba zgadzam jak policzyli ze się nie oplaca to zwinęli interes a ci którzy robili to dobrze maja dalej swinie i rozwijali hodowle dalej i dalej mysla o powiększeniu kosztem tych którym hodowla nie szla bo czy cena niska czy wysoka zawsze tylko narzekali zamiast taniej i lepiej produkować odnośnie kredytow jak mi dadza polowe dotacji na raszte biore z zamkniętymi oczami

#52 Share rolnik98465

rolnik98465

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 19:54

Zapładnianie maciory Witam. Dzisiaj miałem ciekawą sytuację otóż zakupiłem 2 porcje nasienia u pewnego sprzedawcy z Redocin k. Dłutowa. W domu dopatrzyłem się że została odcięta data ważności nasienia. Otóż po rozmowie ze sprzedającym (on jest nawet inseminatorem) nie umiał mi wyjaśnić co się stało, powiedział że to coś znów w stacji zamieszali. Po rozmowie z pania z SUL w Kruszowie dowiedziałem się że to nie pierwsza taka sytuacja i to absolutnie wina leży po stronie tego sprzedawcy. Także dla tych z pobliża co może tam się zaopatrują niech wiedzą co to za osoba.

#53 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 22 styczeń 2014 - 00:35

Zapładnianie maciory to bardzo nieuczciwe gdyż pośrednik tym bardziej inseminator nie powinien tak robic to z cala stanowczoscia trzeba naglasniac bo on sprzeda ci by nie stracic ok 40 zl przeterminowane nasienie a u ciebie locha nie zajdzie w ciaze i ty tracisz 3 tyg w cyklu -bezcenne !!!

#54 Share woodchuck91

woodchuck91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 luty 2014 - 16:23

Zapładnianie maciory Najlepiej brać nasienie od sprawdzonych firm, takie które same produkują nasienie np. MCHiRZ Łowicz. U nich zawsze jest świeżutkie, a nawet jeszcze ciepłe nasienie i nie ma mowy o tym że przeklejają termin ważności albo coś innego kombinują. Poważne firmy nie robią takich rzeczy bo to się odbije na firmie dużą czkawką. Tak więc kupujcie u sprawdzonych firm które produkują nasienie.

#55 Share rafik1990

rafik1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 luty 2014 - 22:45

Zapładnianie maciory witam,no ja też mam wlasnie taki problem z 1 locha.zaprosilem ja 6 tygodni temu,po 3 tygodniach od zaproszenia wydawalo mi sie ze znowu ma ruje,a wiec kupilem nasienie bo chwile stala.i jak chcialem podac nasienie to latala w kojcu jak glupia.i teraz znowu po 3 tygodniach zachowuje sie jakby miala ruje,ale teraz to juz w ogóle nie daje do siebie podejsc,,,a wczesniej jak miala ruje to stala jak wryta...i nie wiem w koncu co to bedzie....czy bedzie prosna czy nie...

#56 Share FunJohnDeere

FunJohnDeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 15 luty 2014 - 15:53

Zapładnianie maciory Panowie, Czy loszki mogą przebywać cały czas z knurem w jednym kojcu ?

Czy efekty zaproszeń będą lepsze niż w przypadku dopuszczania knura do lochy mającej ruje ?
Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)

#57 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 15 luty 2014 - 16:02

Zapładnianie maciory oczywiście osobno to tak jak ty bys miał patrzeć non stop na naga kobiete wiec dpowiedz jaki efekt

#58 Share FunJohnDeere

FunJohnDeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 15 luty 2014 - 16:05

Zapładnianie maciory Też tak myślałem :)
Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)

#59 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 15:29

Zapładnianie maciory ostatnio kolega mi mówił że loszek nie można kryć mięsnymi knurami , co o tym myślicie proszę o Wasze opinie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 12 czerwiec 2014 - 17:01

Zapładnianie maciory A jakich to argumentów popierających jego tezę użył?