Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Jęcznień jary

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
11 odpowiedzi na ten temat

#1 Misiek7410

Misiek7410

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 maj 2011 - 18:10

Jęcznień jary Witam. potrzebuje pomocy. czym zwalczyć perz w jęczmieniu jarym?
  • 0

#2 pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • 6493852
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 16 maj 2011 - 19:07

Jęcznień jary Jest temat o jęczmieniu. Czemu tam nie zapytasz? Na perz jest atrribut tylko, że chyba tylko w pszenicy. Więc pozostaje tylko czekanie do żniw i roundup.
  • 0

#3 szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • 7792633

Napisany 16 maj 2011 - 19:09

Jęcznień jary z tego co ja wiem to nie ma takiego środka
gdyby to byłą pszenica żyto bądź pszenżyto to można atributem
  • 0

#4 mustang261

mustang261

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 16 maj 2011 - 19:11

Jęcznień jary atrribut to zly pomysl widzialem osobiscie jak jeczmien stanol po takim zabiegu , jak kolega wyzej napisal tylko randap a jeszcze lepeij jakis jego zamiennik . pryskamy przed zbiorami i wtedy jest lepeij do wykosic
  • 0

#5 asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 2614 postów
  • 4950984

Napisany 16 maj 2011 - 19:14

Jęcznień jary Teraz to niczym,dopiero po żniwach.
  • 0
Naklejki rolnicze: http://tiny.pl/hsbp1

#6 marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• V.I.P.
  • 626 postów
  • Tajne
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 16 maj 2011 - 19:18

Jęcznień jary tydzień dwa przed żniwami spryskaj Klinikiem Tajfunem i tym podobym koszt to okolo 60zl/ha. Teraz zwaczać perz jeśli jest środek to zpewnością bardzo dorgi jak jest go dużó to lepiej teraz a jeśli niema dużo to przed żniwami
  • 0
Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#7 pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • 6493852
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 16 maj 2011 - 19:20

Jęcznień jary Roundup i tak raczej w jednym roku nie zlikwiduje perzu. U mnie był właśnie perz w tamtym roku w jęczmieniu. Poczekałem po żniwach jakieś dwa tygodnie dałem 10l/ha. Po jakiś 3 tygodniach głęboka orka. W tym roku zasiałem pietruszkę, jak tylko zaczęło się robić ciepło perz coraz większy i pojawiają się koła na całym polu. Nie wiem czy coś zrobiłem nie tak...
  • 0

#8 Sebo62

Sebo62

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 maj 2011 - 19:25

Jęcznień jary

Roundup i tak raczej w jednym roku nie zlikwiduje perzu. U mnie był właśnie perz w tamtym roku w jęczmieniu. Poczekałem po żniwach jakieś dwa tygodnie dałem 10l/ha. Po jakiś 3 tygodniach głęboka orka. W tym roku zasiałem pietruszkę, jak tylko zaczęło się robić ciepło perz coraz większy i pojawiają się koła na całym polu. Nie wiem czy coś zrobiłem nie tak...

to dales mega dawke...po pierwsze roundap zwlaczyl by perz juz w dawce 3-4 l/ha...takze nie wiem musiales chyba popelnic jakis blad. moze nalezy szukac winy w przemarznetym oprysku, albo nie wiem opryskiwacz zle skalibrowany, moze pogoda zawinila
  • 0

#9 Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 maj 2011 - 19:39

Jęcznień jary a ja się przyłącze do tematu. Jak poprawić jęczmień po mrozach bo wygląda kiepsko zdjęcie w mojej galerii: http://www.agrofoto....mien-po-mrozie/
  • 0

#10 andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 16 maj 2011 - 19:46

Jęcznień jary Jeśli ktoś ma dużo perzu to talerzówka lub glebogryzarka a wtedy najlepiej z pisać umowę z herbapolem - może kupią pesz , zasada - oprysk na pesz robi się jesienią , a uprawki pożniwne najlepiej gruberem ewentualnie podorywka , i niech się nikt nie obraża to mój wypróbowany sposób . ........
  • 0

#11 Sebo62

Sebo62

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 maj 2011 - 19:46

Jęcznień jary moj tez jeczmien dostal po tylku, u mnie bylo dwa dni pod rzad -6st takze nieciekawie...tylko sialem go troche pozniej bo moj dopiero dwa lscie mial a miejscami szpilkowal dopiero. moze sprobowac trzeba jakas odzywka go podregenerowac
  • 0

Google AgroFoto Ads Jęcznień jary

• Reklama google
Dzisiaj, 17:43
  •  

• Guests

Napisany 16 maj 2011 - 19:56

Jęcznień jary

a ja się przyłącze do tematu. Jak poprawić jęczmień po mrozach bo wygląda kiepsko zdjęcie w mojej galerii: http://www.agrofoto....mien-po-mrozie/

Za bardzo się nie przejmuj mój wyglądał podobnie, ale popadało i się regeneruje w oczach, jakas dobra odżywka nie zaszkodzi i oprysk na grzyba. :)
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s