Skocz do zawartości

Zdjęcie

Herbicyd do stosowania w zbożu w fazie kłoszenia

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share cezar903

cezar903

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rol., ciągniki

Napisany 20 maj 2011 - 08:38

Herbicyd do stosowania w zbożu w fazie kłoszenia Chyba raczej Granstar super, ale on tez jest do poczatku liścia flagowego.
My też przegapislismy termin i ja nastawilem sie na starne 250 ec, pogadalem ze sprzedawca(gosciu zna sie dobrze na rzeczy) i on powiedzial, ze moze byc, ale tez aminopielik sobie poradzi. Ze wzgledu na cene ojciec wybral aminopielik(ja nie do konca przkonany), facet mowil ze u siebie pozno stowal i jest ok- no zobaczymy?
Ogolnie to jak jest już w fazie kłoszenia to ja bym Ci proponował poczekac i przed żniwami prysnąć glifosatem.
Sprzedam:
-młocarnie MZC-4B i prasę z Kunowa
-ładowacz obornika elektryczny
-agregat 2,3m ExPOM Kutno. Chętni i szczegóły na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Herbicyd do stosowania w zbożu w fazie kłoszenia Dzisiaj, 21:05
  •  

#22 Share Adi21

Adi21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 maj 2011 - 12:13

Herbicyd do stosowania w zbożu w fazie kłoszenia Dzieki za odpowiedź; poczekam chyba do żniw i wtedy prysnę glifosatem, ale z tego co wiem to niestety ten zabieg może obniżyć liczbę opadania, a więc jakość zboża się pogorszy
:(

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2011 - 12:28

Herbicyd do stosowania w zbożu w fazie kłoszenia

Chyba raczej Granstar super, ale on tez jest do poczatku liścia flagowego.
My też przegapislismy termin i ja nastawilem sie na starne 250 ec, pogadalem ze sprzedawca(gosciu zna sie dobrze na rzeczy) i on powiedzial, ze moze byc, ale tez aminopielik sobie poradzi. Ze wzgledu na cene ojciec wybral aminopielik(ja nie do konca przkonany), facet mowil ze u siebie pozno stowal i jest ok- no zobaczymy?
Ogolnie to jak jest już w fazie kłoszenia to ja bym Ci proponował poczekac i przed żniwami prysnąć glifosatem.

Aminopielik w fazie kłoszenia!!!!!!!!! ;[ - no to gościu jednak nie zna się na rzeczy ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 03 czerwiec 2011 - 21:13

Herbicyd do stosowania w zbożu w fazie kłoszenia Dokladnie.... Przeciez aminopielik tylko do końca strzelania w źdźbło!! Ludzie, czytajcie ulotki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share alagor96

alagor96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 15:50

Herbicyd do stosowania w zbożu w fazie kłoszenia Witam, jesienią pryskałem pole pod pszenżyto. Potem zasiałem i na wiosnę już nie pryskałem, jak się okazało w zbożu jest teraz mnóstwo ziela, czy da się to jeszcze czymś popryskać, czy mam je już spisać na straty?

#26 Share Roman_h2

Roman_h2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 20:06

Herbicyd do stosowania w zbożu w fazie kłoszenia Jeśli nie kwitnie to zwykły oprysk na chwasty lecz ja bym zostawił a przed zbiorami opryskał jakimś środkiem totalnym.

#27 Share alagor96

alagor96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 12:03

Herbicyd do stosowania w zbożu w fazie kłoszenia A polecasz jakiś konkretny środek, bo nigdy czegoś takiego nie używałem. Chodzi o kwitnięcie ziela, tak? Bo kwitnie dość mocno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share piecewo

piecewo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 11:37

Herbicyd do stosowania w zbożu w fazie kłoszenia chodzi o kwitnące pszenżyto ja pryskalem zanim zakwitło (BYŁO WYKŁOSZONE) dyrygentem to niemiecki odpowiednik grandstaru w max dawce. Efekt bławat został ale nie zakwitł zboże nie odczulo