Zaloguj się, aby obserwować  
kumulus

likwidacja dzikich krzewów i drzwe-samosiejek - co wolno?

Polecane posty

kumulus    0

Witam Szanownych Forumowiczów

Jedną z moich działek od kilku lat mocno zaniedbałem (3 ha, V kl, piaski, strome pogórki), mocno zaniedbałem przez prawie 10 lat, więc wyrosło trochę samosiejek. Obecnie planuję "odzyskać" tę działkę. Proszę o podpowiedź czy mogę bez obaw wyciąć samosiejki - z których największe to kilka szt brzóz ok 15-20 cm średnicy przy ziemi? W Gminie wolałbym narazie nie pytać, obawiam się że urzędnicy długo będą się zastanawiać a i tak na wszelki wypadek nie pozwolą, a ja chciałbym jeszcze zdążyć zasiać.

Może ktoś z Państwa już to przerabiał?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arektom    0

najlepiej idz do gminy i poproś o pozwolenie na takie samosiejki bez problemu ci wydadzą i będziesz wycinał bez strachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Polecam wizytę w gminie i pozwolenie na wycinkę. Ostatnio głośno było o dzierżawcy działki który aby ją przywrócić rolniczo wyciął kilka tysięcy brzózek powyżej 10 lat i kara finansowa dla niego może sięgnąć 30mln zł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumulus    0
Napisano (edytowany)

najlepiej idz do gminy i poproś o pozwolenie na takie samosiejki bez problemu ci wydadzą i będziesz wycinał bez strachu

 

A czy napewno dostanę pozwolenie na wycięcie wspomnianych brzóz?

Moja gmina (status miejski, nie jest zbyt przyjazna rolnikom) i idąc tam wolę wiedzieć co muszą a co mogą - bo to jest duża różnica

Edytowano przez kumulus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

my pisaliśmy o wycinkę topól o obwodzie do 8cm bo takie podaliśmy w podaniu.

papier dostaliśmy na tę średnicę.

A co zostało wycięte ...


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumulus    0

Dzięki, to jest jakaś myśl. Tylko ciekawi mnie do jakiej średnicy gmina wyda pozwolenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Jest to określone w jakiś przepisach.

Poszliśmy zapytaliśmy się w UG co można wyciąć i to co można było wyciąć to wpisaliśmy na podaniu. Przyszła decyzja, piła do rąk i dziś tam jest łąka a po korzeniach śladu nie ma.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

do 5 lat mozna wyciac bez zadnych papierow, wszystko zalezy od tego jakich masz sasiadow.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj