Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samojezdne taczki

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Manita

Manita

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 maj 2011 - 21:55

Samojezdne taczki Witam
Ostatnio zastanawiałem się jakby tu ułatwić sobie pracę w bardzo ciasnej oborze. Wszystko muszę wozić taczkami i jest to trochę męczące gdyż muszę wykonać około 30 kursów dziennie i szperając po internecie natrafiłem na bardzo fajne urządzonko o nazwie BOBMAN

Bardzo spodobało mi się to rozwiązanie i zacząłem szperać dalej i okazało się że jest to bardzo mało skomplikowana machina napędzana hydraulicznie na jedno koło które jest równocześnie skrętne co daje jej niesamowita zwrotność i małe rozmiary.
Niestety nie wszystko jest tak kolorowe. Przeraża cena która wynosi ponad 10 tys, zł :blink: i po jej obejrzeniu od razu odechciało mi się jego kupno i coraz bardziej przychodziła chęć własnej konstrukcji :rolleyes: . Stanęlo na tym, że nie wiem jak dobrać części , aby to wszytko działało. Myślałem o zamontowaniu silnika Hondy (lub pochodnego) z allegro np. http://allegro.pl/si...1609115435.html i z niego dać napęd na pompę od cyklopa. Podwozie stanowiłyby 3 kola od malucha (2 z przodu i jedno z tyłu) z czego to tylne byłoby napędzane hydraulicznie i skrętne. I tutaj pojawia się problem jakisilnik hydrauliczny wybrać. Myślałem o tym ale proszę o radę http://allegro.pl/si...1598865846.html . Do tego "nośnika narzędzi" chciałbym przyłączyć na "czole" mini paszo-wóz do zadawania Kukurydzy, w którym byłoby ok 500 kg kukurydzy, ale to inna bajka, zdecydowanie na później :rolleyes: .

Edytowany przez Manita, 15 maj 2011 - 22:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samojezdne taczki Dzisiaj, 16:04
  •  

#2 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 15 maj 2011 - 22:56

Samojezdne taczki Mnie również interesowałoby takie rozwiązanie, będę wdzięczny jeśli ktoś podzieli się swoją wiedzą na ten temat.
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#3 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 16 maj 2011 - 07:24

Samojezdne taczki silnik spalinowy moim zdaniem może być..
z pompą musisz się dowiedzieć ile oleju tłoczy na 1obrót. podejrzewam, że koło 25cm3/obrót .. po podłączeniu takiej pompy do silnika bezpośdednio na wał to przy maksymalnych obrotach 3600obr/min (w takiej pracy pompie napewno nie zaszkodzi) uzyskasz wydajność nawet 90l/min przekazując ten strumień na silnik hydrauliczny tak mały uzyskasz około 1800obr/min. wartości te są zbliżone...
musisz zwrócić uwagę na wydajność pompy na 1 obrót i chłonność silnika hydraulicznego na 1 obrót. w silniku hydr. tej budowy (korpus-część robocza-pokrywa) znaczenie ma szerokość części roboczej. jak się przyjrzysz temu silnikowi zobaczysz że tu jest dużo szerszy ten element

http://allegro.pl/si...1574279256.html

a taki sprzedawca podaje jej parametry
http://allegro.pl/si...1600039601.html
i wynosi 370cm/obr. tak podsumowując to po skończeniu budowy żeby się nie okazało, że zbudowałeś bolida który w maksymalnych prędkościach może rozwinąć 50, 100 lub 200km/h :)
może można zastosować dużo mniejszą pompę a większy silnik hydr. co na pewno wpłynie na mniejsze obciążenie silnika spalinowego i lepszą sprawność układu napędu..

Edytowany przez Ginterpol, 16 maj 2011 - 07:31.

#4 Share romanekdeutz

romanekdeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,motoryzacja,sport

Napisany 16 maj 2011 - 08:57

Samojezdne taczki Jeżeli waszym zdaniem 10 tysięcy to dużo za takie códo to ..... ;(

#5 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 16 maj 2011 - 09:17

Samojezdne taczki jednak duzo taniej sie nie zrobi....ale mialem u siebie na budowie takie cos zrobione z WSK-i...most byl skrocony od zuka....kola tylnie jodelki i nie bylo problemow nawet w ciezkich warunkach....konstrukcja ze zlomu....a jak przyjdzie ci wszystko kupic to nie wiele taniej wyjdzie

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 maj 2011 - 10:41

Samojezdne taczki W Wenecji jeździ olbrzymia ilość takich wozidełek, szczególnie na wysepkach. Taniej byłoby sprowadzić takie coś. Mam gdzieś foto takiej machiny z wyspy Lido-musiałem uwiecznić , by pozostała pamiątka o innych środkach lokomocji. O takie , i wiele na ich podobieństwo
http://www.truck.pl/...a-ape-tm,nc_047

Edytowany przez zorzyk2, 16 maj 2011 - 14:01.

#7 Share Manita

Manita

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 maj 2011 - 21:28

Samojezdne taczki

Jeżeli waszym zdaniem 10 tysięcy to dużo za takie códo to ..... ;(

no wiesz przy hodowli 20 krów mlecznych to jest bardzo dużo (nie rzadko cała miesięczne wyplata) a tak myślę, że można by zrobić to o wiele taniej nawet z całkiem nowych części za max polowe pieniędzy (jak liczyłem to do 3-4 tys powinno się zmieścić).

A co do tych trójkołowców z Wenecji to są stanowczo za szerokie mi potrzebna jest konstrukcja nie szersza niż 60-70 cm max. Jedyne co mnie zainteresowało to taki mały silniczek disel'a który na pewno byłby wiele oszczędniejszy tylko gdzie kupić taki :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 maj 2011 - 23:16

Samojezdne taczki Coś takiego?
Jeśli nie potrzebujesz dużych prędkości to powinien wystarczyć, mały, lekki i spala śmieszne ilości paliwa.

#9 Share Manita

Manita

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 maj 2011 - 21:25

Samojezdne taczki Tak właśnie o taki chodziło znalazłem go po dodaniu posta i już nie chciałem usuwać :rolleyes:

#10 Share same110

same110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 14 czerwiec 2016 - 09:33

Samojezdne taczki Ktoś już cos skonstruował?
Mnie zachęciła takowe wozidlo

Ktoś użytkuje taki sprzęt?

#11 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 09:55

Samojezdne taczki

http://olx.pl/oferta...html#e9593bb1bb

#12 Share hodowcamlody

hodowcamlody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza i hodowla bydła

Napisany 14 czerwiec 2016 - 12:15

Samojezdne taczki Co za problem,obrót od zgrabiarki gwiazdowej, most polonez skrócony i na to jakas jodelka, do mostu silnik hydrauliczny, idąc dalej rozdzielacz i regulator przepływu, pompa hydrauliczna przy silniku GX 160. Przełożenie pompy 2:1 z silnikiem, manetka wyciągnięta do raczki i wszystko mamy. Regulacje obrotów silnika, regulacje prędkości, rewers i hamulce, dokładając drugą pompę można cos nadbudowac. Jak ktos zainteresowany to mogę wecej napisać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share fza

fza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 29 grudzień 2016 - 14:54

Samojezdne taczki

Do  hodowcamlody

Jeżeli możesz to opisz, dołącz zdjęcia lub szkice. Jeżeli nie "tu" to na priw.