Skocz do zawartości

Burakii

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 maj 2011 - 17:55

Burakii Sasiad ma na sprzedasz limit buraczany 115ton i zastanawiam czy kupic czy nie . Ile razy opryskwiaczem w buraki jezdzicie, jakie naworzenie na hektar i czy to sie oplaca czy nie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Burakii Dzisiaj, 23:20
  •  

#2 Share Dominiczek12

Dominiczek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, elektronika

Napisany 15 maj 2011 - 18:41

Burakii To jest jakieś 3-4 ha burakow jak sie nie mylę

#3 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 15 maj 2011 - 18:53

Burakii Jeśli juz to są 2 hektary buraków! No max n2,5 hektara.
Ja jezdzę zazwyczaj 4 razy w buraki tzn. 2 razy na dwuliscinne, 1 raz na jednoliścinne i 1 raz na chwościka.
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 15 maj 2011 - 18:54

Burakii To jest coś koło 2 ha i wszystko zależy o gleby ile będzie z ha ton.

#5 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 15 maj 2011 - 19:23

Burakii ja mam 200 t i na 4 ha :P roboty przy burakach jest zwłaszcza jak źle trafisz z opryskiem to nic tylko gracka i w pole a to dodatkowe pieniądze i zajęcie zamiast tego pomyśl lepiej o rzepaku nakłady może i większe ale nie musisz robić nic ręcznie:) chociaż trochę się teraz polepszyło bo cukrownie muszą płacić za odbiór buraka a wcześniej to rolnik płacił w moim przypadku było to coś kolo 3-4 tys zł

#6 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 15 maj 2011 - 19:50

Burakii Teraz już się nie kupuje limitów, tylko przejmuje lub wydzierżawia (nieodpłatnie). I nie rozumiem dlaczego dopiero teraz o tym się mówi, a nie jesienią? Czy jeszcze masz zamiar je siać, gdy powinny już wchodzić w fazę zakrywania międzyrzędzi? Ja jeżdżę pryskać 2 razy na chwasty (mieszam wszystko na raz to co akurat potrzebne) i raz na chwościka. Opłacalność uprawy buraka jest na poziomie zwrotu poniesionych kosztów. Może teraz cukrownie zmądrzeją i poprawią cenę za surowiec, bo inaczej same zbankrutują z braku surowca bo nikt nie będzie chciał uprawiać buraków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 16 maj 2011 - 06:24

Burakii Na chwasty prykam 3 razy, odżywkami 3 razy i w razie pojawienia sie chwościka pryskam jeszcze na choroby, w tych czasach przy burakach najmiej pracuje sie fizycznie (materiał siewany lekki, a zbiór buraków odstawa jest zmechanizowana), wolał bym pryskać jeszcze raz na chwasty niz iśc i recznie wycinać chwasty.

#8 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 16 maj 2011 - 21:00

Burakii

Teraz już się nie kupuje limitów, tylko przejmuje lub wydzierżawia (nieodpłatnie). I nie rozumiem dlaczego dopiero teraz o tym się mówi, a nie jesienią? Czy jeszcze masz zamiar je siać, gdy powinny już wchodzić w fazę zakrywania międzyrzędzi? Ja jeżdżę pryskać 2 razy na chwasty (mieszam wszystko na raz to co akurat potrzebne) i raz na chwościka. Opłacalność uprawy buraka jest na poziomie zwrotu poniesionych kosztów. Może teraz cukrownie zmądrzeją i poprawią cenę za surowiec, bo inaczej same zbankrutują z braku surowca bo nikt nie będzie chciał uprawiać buraków.

Może właśnie o to im chodzi aby zbankrutowac lub zniechęcic plantatorów i z limitem się przenieśc do innego kraju

#9 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 17 maj 2011 - 00:17

Burakii To po co by inwestowali grube miliony w modernizację cukrowni?

#10 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 17 maj 2011 - 21:37

Burakii wiem tylko, że u nas Niemcy w cukrownie zainwestowali ,zmodernizowali ;) a na końcu biedaczkę zamknęli ,dziś już stoi goły plac ,ma powstac na jej miejscu tesco,kiedyś na spotkaniu padło od nich takie stwierdzenie,że jest im obojętne gdzie będą buraki uprawiane i przerabiane liczy się zysk,jeśli coś zysku nie przynosi to nie opłaca się trzymac,jak przejeli cukrownie to byli zwolnieni z podatku ,kasę za likwidację cukrowni dostali,to był zysk dla nich ,teraz zostało jeszcze wyciągnąc od nas jak najwięcej,najlepiej abyśmy robili buraki za darmo,sami nam powiedzieli - jeśli nie chcecie uprawiac bo wam się nie opłaca znajdziemy innych chętnych którzy się zgodzą uprawiac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 maj 2011 - 21:43

Burakii Jednak nie bedziemy kupowac tych burakow szkoda zachodu lepiej wole 2ha rzepaku posiac niz hektar burakow taki przyklad strasznie roboty a najgorzej ze z motyka mam chodzic jak oprysk nie wypali masakra -.- odechcialo mi sie tego