Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Arion 410-Opinie

87 odpowiedzi na ten temat

#21 Share adam85235

adam85235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 04 luty 2012 - 18:56

Claas Arion 410-Opinie

Claas Arion 4100 Cis
*silnik DPS 4,5l 4 cylindry 95km
*przekładnia 16/16 Quadrishift
* 4 predkosci WOM
*koła przód 380, tył 460
* Przedni WOM ( 10 tys. zł)
*przedi tuz

217.000 netto

To przez rok bardzo claas zdrożał
rok temu za 410CiS z tuzem, womem, skrętnymi błotnikami, oponami 480/600 z całymi felgami, quadractiv, 4 pary wyjść hydraulicznych, dwoma kogutami dałem 250tys brutto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Arion 410-Opinie Dzisiaj, 09:05
  •  

#22 Share Maro0

Maro0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 08 luty 2012 - 07:11

Claas Arion 410-Opinie A te 250 brutto to cena wynegocjowana czy do negocjacji? ja mysle ze do 190 tys netto przy dobrym targowaniu mozna zejscz tych 217. rok temu ta wersja u nas kosztowała 260 netto wiec w WLKP niby taniej jest niz rok temu

#23 Share kamill44444

kamill44444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 maj 2012 - 18:24

Claas Arion 410-Opinie

Claas Arion 4100 Cis
* 4 predkosci WOM
*koła przód 380, tył 460
*przedi tuz

217.000 netto

a u kogo można kupic za taką cene Ariona 410 cis
akurat jestem na etapie targowania ceny i zamawiania ciągnika
wielkie dzięki jak byś kogoś podpowiedział

#24 Share Maro0

Maro0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 10 maj 2012 - 14:59

Claas Arion 410-Opinie zależy skad jestes,

#25 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, modelarstwo lotnicze,

Napisany 10 maj 2012 - 20:11

Claas Arion 410-Opinie Kolega kamill44444 ceny obecnie się różnią od tych wcześniejszych i to sporo niestety wszystko podrożało takie życie, nic nie poradzisz.
Trochę źle porównujesz model NH do CLaasa, Arion 410 CIS to dużo większy ciągnik i ma inną skrzynię itd bardziej NH trzeba porównywać do AXOS-a. Wybierzesz sobie sam ale tak napisałeś że wynika z tego że na złość kupisz NH zamiast Claas-a pytanie tylko komu zrobisz źle.
W Lubelskim są dwaj dealerzy więc z którym masz takie ciężkie negocjacje?
Pzdr

#26 Share koper1990

koper1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 00:51

Claas Arion 410-Opinie mamy ariona rok i juz pewne usterki sa niestety... rewers strasznie nszarpal przy ruszaniu w przod i tyl ( ale byl serwis i grzucili nowe oprogramowanie i juz jest ok ) ale problem byl, zapalajaca sie kontrolka od cisnienia hydraulicznego serwis nie potrafil wytlumaczyc dlaczego,
zacinajacy sie pedal "Gazu" (nie odbija czasami) i to co mnie zaskoczylo najbardziej ciagnik nie byl nigy myty myjka cisnieniowa a na masce robia sie pecherzyki i odpada lakier cytuje wypowiedz gowscia z serwisu " tak to jest jak maski maluja tanio w rumuni..."

#27 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 10:59

Claas Arion 410-Opinie Witam

Ty wyjątkowo dużo masz tych problemów z Arionem, mój ma 900mth i nie widzę problemów..... Słyszałem historie z rewersem - szybko wypuszczono poprawkę (choroba wieku młodzieńczego), Kontrolka ciśnienia? Niech Ci dealer wymieni w końcu ten czujnik, nie wiem za czym czekasz. Zacinający się pedał gazu? Claas z rok temu prowadził akcję serwisową wymiany pedału gazu, serwisant zadzwonił z informacją, umówił się i wymienił go (u mnie absolutnie żadnych problemów z nim nie było ale został wymieniony) Maska? Mój jest myty myjką wysokociśnieniową Karcher po każdym oprysku, i wtedy kiedy juz jest na prawdę usyfiony, pewnie pracuje dłużej niż Twój i ja żadnych problemów nie mam z odpryskami. Może weź go w końcu umyj z tej soli drogowej i substancji po oprysku, ale myjką....... Tyle moich propozycji.

pozdrawiam

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#28 Share koper1990

koper1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 23:39

Claas Arion 410-Opinie od soli drogowej na plastikowej masce ? to nie od soli jest jedno wytlumaczenie podklad dobrze nie obsech a polozyli lakier i tyle w tym temacie ;) wszystkie problemy sa zgloszone tylko ze ci z serwisu klada lache na to nie tu to napiszemy do Claas Polska i tyle

#29 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 12:23

Claas Arion 410-Opinie Sól drogowa oraz substancje toksyczne negatywnie wpływają na powłokę lakierniczą ZAWSZE, natomiast plastikową maskę to może ty masz u siebie natomiast Claas stosuje tworzywo sztuczne o nieznanych właściwościach. Ja nadal nie wierzę w odpryski po roku z przyczyn fabrycznych, słyszałem o tym przy okazji kombajnów AGCO (Fendt, Massey Ferguson) natomiast jeszcze nigdy w Claasach. Ja myślę, że zdjecia tych elementów pomogłyby znaleźć diagnozę, co więcej, napisz czym myjesz swój ciągnik, skoro nie używasz myjki, jakie płyny stosujesz?

pozdrawiam

Politechnika Warszawska

#30 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 13:10

Claas Arion 410-Opinie Plastik to potoczna nazwa tworzyw sztucznych których jest wykonana maska Ariona, a gadanie głupot o "nieznanych właściwościach" zostaw w przyszłości swoim dzieciom :P Uważaj bo te nieznane właściwości mogą okazać się niebezpieczne: żrące albo wybuchowe :D A jeśli położyli w gówniany sposób lakier, to są odpryski. Moje auto w zimie jest praktycznie nie myte, a żadnych pęcherzy na nim nie uświadczysz, pomimo 11 lat :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 15:24

Claas Arion 410-Opinie Jestem w takim razie z Ciebie dumny, że takie dobre auto masz, podobnie do kilka mln Polaków, którzy nie mają odprysków i też nie myją auta zimą. Co ciekawe, ja też nie myję auta zimą i też nie mam problemów z powłoką lakerniczą. A wiesz dlaczego? Dlatego, że ja np nie mam w zwyczaju zaczepiać opryskiwacza do mojego samochodu osobowego i jezdzić nim po polu stosując szumnie brzmiące "substancje toksyczne". Co więcej, po wykonaniu zabiegów w pou nie myję ciągnika byle czym, co wpadnie mi w ręcę (bardzo skuteczne detergenty dlatego, że bardzo silne, dla lakieru zbyt silne) ale używam pewnych, oryginalnych płynów Karchera. Wiele lat, wiele pojazdów, zero problemów. I tutaj możemy porównać tę sytuację do osób, które boją się jak ognia myjki cśnieniowej. Także jak widzicie Panowie, problemy mogą wynikać z niewiedzy, tak samo jak podśmiechiwania rolników, którzy wyśmiewali zachód, że "oni jeżdża na czerwonym (opałówka)", kiedy to każdy bardzej ogarnięty w temacie wiedział, że paliwo rolnicze było zabarwiane.

pozdrawiam

PS. Kontrolka świeci się dlatego, że na wiązce od czujnika filtra oleju pod kabiną zwara się robi, Otwórz osłonkę, dobrze wyczyść wnętrzę i zamknij szczelnie.

Politechnika Warszawska

#32 Share koper1990

koper1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 17:44

Claas Arion 410-Opinie Libero takich filozofow jak Ty jest wielu lubie jak ktos pierdo*i bez senu :) juz nawet b0gdan boki zrywa, pecherze prawdopodobnie byly juz od nowosci a lakier zaczol odpadac z..., jak Ty to napisales " tworzywa sztucznego o nieznanych właściwościach " po 2 miesiacach :) (chyba ze wiesz lepiej ode mnie co sie dzieje z moim ciagnikiem) a skoro tyle ludzi na swiecie Zima jezdzi po drodze na ktora sypia sol drogowa i jakos nie odpada im lakier z plastikowych, przepraszam z tworzywa sztucznego o nieznanych właściwościach lakier ? po drugie ciagnik ten w zime nie jezdzil wiec z sola się nie widzial od opryskiwania jest inny ciagnik wiec "substancji toksycznych" tez nie widzial, rozbawiles mnie niesamowicie :))
rowniez Pozdrawiam

PS. znasz juz wlasciwosci tworzywa stucznego z ktorego jest zrobiona Twoja NIE PLASTIKOWA maska w ARIONIE ?

Edytowany przez koper1990, 01 grudzień 2012 - 17:50.

#33 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 20:22

Claas Arion 410-Opinie Rzeczwiście, jeżeli nawet bogdan boki zrywa, to rzeczywiście moje wywody są bez sensu... Przejąłem się..... bardziej tym, że nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Podsumowując: nie wstawiłeś zdjecia, nie napisałeś czym go myłeś, ciągnik się sypie, a dealer nie chce Tobie pomóc.....

A właściwości tego materiału nie znam, nie mniej jednak jestem pewien, że jeśli położysz jedną próbkę nawozu na masce, a drugą na tworzywie "plastiku" z tylnich nadkoli to szybciej zacznie się odbarwiać ta pierwsza.

PS. Gdzie ja p3@#% bez sensu?

Politechnika Warszawska

#34 Share koper1990

koper1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 00:30

Claas Arion 410-Opinie skoro nie mial stycznosci z sola drogowa ani z substancjami toksycznymi uwazasz ze pecherze sa wina zle dobranych plymow czyszczacych ?? musze Cie zmartwic lakir zaczol odpadac przed pierwszym myciem :)

PS. moze to wina padajacych kwasnych deszczow :)

#35 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 12:15

Claas Arion 410-Opinie A dlaczego zmartwić? Szczerze, to Twoja maska tyle mnie co zeszłoroczny śniej nie mniej jednak na tej masce jest napis Claas, a z tą firmą mam ogormny kontakt i dlatego tylko temat mnie zainteresował. Skoro kwaśne deszcze, niech i tak będzie........

pozdrawiam

Politechnika Warszawska

#36 Share koper1990

koper1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 15:25

Claas Arion 410-Opinie no ale skoro mowie ze tak jest a Ty dalej swoje ze to napewno nie wada fabryczna tylko moja wina co z tego ze Claas najlepszym sie zdaza :) ja bym wolal zebym ten lakier nie odpadal przeciez to moj ciagnik i malo nie kosztowal... ale niestety tak jest mam nadzieje ze przywioza nowa a ta zabiora :)

#37 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 04 grudzień 2012 - 21:09

Claas Arion 410-Opinie

To przez rok bardzo claas zdrożał

Z tego co zauważyłem to były w Claasie dwie podwyżki, Jak szef zamawiał ciągniki to zauważyłem jedno Axion zamówiony we wrześniu zeszłego roku został objety jakimś rabatem za wcześniejsze zamówienie to raz a dwa ominęła go podwyżka. Dodatkowo jak się teraz pytalem o kolejny taki model to nie dość że kończą im się ciągniki to na jesień była druga podwyżka. także stąd różnica w cenie

Claas Arion 4100 Cis
* 4 predkosci WOM
*koła przód 380, tył 460
*przedi tuz

217.000 netto

No to nasz po odliczeniu WOMu z przodu i TUZa wyszedł 200 koła ( maszyna zamówiona w czerwcu) także 7 tyś za przodni TUZ to nie jest dużo (jestem z Lubuskiego) cena ciągnika w Niemczech była wyższa (sprawdzał boss bo część pola jest po drugiej stronie Odry)
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#38 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 12:18

Claas Arion 410-Opinie

Z tego co zauważyłem to były w Claasie dwie podwyżki, Jak szef zamawiał ciągniki to zauważyłem jedno Axion zamówiony we wrześniu zeszłego roku został objety jakimś rabatem za wcześniejsze zamówienie to raz a dwa ominęła go podwyżka. Dodatkowo jak się teraz pytalem o kolejny taki model to nie dość że kończą im się ciągniki to na jesień była druga podwyżka. także stąd różnica w cenie

No to nasz po odliczeniu WOMu z przodu i TUZa wyszedł 200 koła ( maszyna zamówiona w czerwcu) także 7 tyś za przodni TUZ to nie jest dużo (jestem z Lubuskiego) cena ciągnika w Niemczech była wyższa (sprawdzał boss bo część pola jest po drugiej stronie Odry)

no proste, że była wyższa, chyba każdy o tym wie, że ciągniki produkowane na rynki zachodnie to inna bajka w porównaniu do tego co oferują nam- krajom biedniejszym:/

#39 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 10 grudzień 2012 - 19:33

Claas Arion 410-Opinie padalec jak masz pisać takie bzdety to nie pisz wcale ;) Nasz (firmowy) Fendt 818V kupiony w kraju to coś pięknego 8 tyś ha na budziku i tylko pierdoły a ten lepszy z zachodu kupiony na zachodzie od zachodniego dealera ma drugą skrzynię i mieniane zawory hydrauliki, a jeżdżą tymi ciągnikami Ci sami operatorzy. Myślisz że chciałoby się producentom opracować model na UE wschód? osobny na UE zachód i poza UE :blink: wiesz jaki to koszt produkcja 3 modeli tego samego sprzętu?
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 10:24

Claas Arion 410-Opinie A czy ktoś znał by cenę 410C + ładowacz? Jestem zainteresowany takim ciągniczkiem, może któryś diler robił wam wycenę.