bamber912

koszenie łąk orkanem na kiszonke

Polecane posty

bamber912    4

witam w tym roku mam zamiar kosić łąki orkanem i w pryzme bo sianokiszonka to za drogi koszt dlamnie tylko niewiem czy z tej pryzmy cos wyjdzie i czy ta kiszona sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Wyjść to na pewno coś wyjdzie, tylko że to jest tak z orkanem że jak będziesz jechał trawę bezpośrednio z pnia to jeszcze trawa wyjdzie w miarę pocięta, ale będzie za mokra i wiadomo straty w jakości paszy a i krowy nie zbyt chętnie taką kiszonkę pobierają. A jak chcesz najpierw trawę ściąć i podsuszyć a później zebrać orkanem, to też jest problem, bo będzie słabo pocięta a później problem z rozwaleniem jej na pryźmie i ugniataniem. A jak źle ugnieciesz to wiadomo może się psuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Ja robie orkanem i jakoś idzie, zarówno poduszoną jak i z pnia. Fakt, że trzeba się narobić przy rozwalaniu na pryżmie. Wadą orkana jest też to, że znosi zielonkę przy dużym wietrze i jak wpadnie w dziurę to wrzuca na przyczepę ziemie, także nie nadaje się na nierówne łąki. To, że idzie ciąć z pnia może być zaletą przy niepewnej pogodzie bo nie traci się czasu na koszenie kosiarką.

Wadą jest też niezbyt duża wydajność, więc jest to maszyna na niezbyt duże obszary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Ja w tamtym roku robiłem kiszonkę z trawy ciętej prosto z pnia orkanem i wyszła dobra, dodałem też zakiszacz i kiszonki wyszło ok 40 t i z tego może odpadło ok 10% bo jedna łąka była mokra i jedna przyczepa poszła mokra, a wadą orkana jest to, że idzie wolno i łąki muszą być równe bo tak to pójdzie z piachem i będzie się psuć. Po orkanie trawa ma gorzej rosnąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

ja orkanem kosiłem dawno temu za umulna robota z pnia,teraz wpadam kosiarką z roztrząsaczem dzień przed zaczęciem kiszonki kłade łąki pózniej robijaczka na wałek i rura orkan podciągam wyżej aby ziemi nierwał i tak wciąga podmuchem kiszonka super :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konczyna    2

My zbieramy orkanem 7 ha co roku po 2 pokosy ;)

Najpierw kosimy i w ten sam dzień przewrócimy i na wieczór zgarniemy i na następny dzień zbieramy :)

żadnych zakisaczy nie dajemy tylko trzeba dobrze uformować pryzmę i ubić my ubijamy Mtz 820 i zetorem 8011.Sianokiszonka wychodzi super :)

Krowy ją chętnie zjadają i nic mi prawię nie od chodzi.Wychodzi o wiele taniej niż w baloty ja osobiście polecam:)

A i nie mam równych łąk tylko góry i doliny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Jak myślicie, czy ciecie traw sieczkarnią john deere 7400 jest opłacalne? Jaki koszt za hektar był by waszym zdaniem opłacalny? oczywiście z odwozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

mój ojciec odszedł parę już łądnych lat od orkanowania na rzecz przyczepy samozbierającej. Obecnie tylko belarka z nożami. Ale wciaż mam w planach powrócić do orkana ze względu na duże koszty ceny foli (rocznie robie 700-800 bel sianokiszonki to daje ok 9tys za folie rocznie!!! ) . Ale w orkanie chciałbym przerobić rurę wysypową na bok tak jak w sieczkarniach do kuku gdyż jest to bardziej komfortowe. Zbierał bym wyłącznie podsuszoną zielonkę. Tylko zastanawia mnie czy to się sprawdzi i czy nie bedzie sie zapychać :( a orkan z 89roku w stanie idealnym uzywany sporadycznie do łecin w ziemniakach 0,3ha rocznie :P także szkoda się jego pozbywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj