Skocz do zawartości

Zdjęcie

koszenie łąk orkanem na kiszonke

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bamber912

bamber912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 15 maj 2011 - 16:50

koszenie łąk orkanem na kiszonke witam w tym roku mam zamiar kosić łąki orkanem i w pryzme bo sianokiszonka to za drogi koszt dlamnie tylko niewiem czy z tej pryzmy cos wyjdzie i czy ta kiszona sie uda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koszenie łąk orkanem na kiszonke Dzisiaj, 15:45
  •  

#2 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 15 maj 2011 - 20:44

koszenie łąk orkanem na kiszonke Wyjść to na pewno coś wyjdzie, tylko że to jest tak z orkanem że jak będziesz jechał trawę bezpośrednio z pnia to jeszcze trawa wyjdzie w miarę pocięta, ale będzie za mokra i wiadomo straty w jakości paszy a i krowy nie zbyt chętnie taką kiszonkę pobierają. A jak chcesz najpierw trawę ściąć i podsuszyć a później zebrać orkanem, to też jest problem, bo będzie słabo pocięta a później problem z rozwaleniem jej na pryźmie i ugniataniem. A jak źle ugnieciesz to wiadomo może się psuć.

#3 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 15 maj 2011 - 20:57

koszenie łąk orkanem na kiszonke Ja robie orkanem i jakoś idzie, zarówno poduszoną jak i z pnia. Fakt, że trzeba się narobić przy rozwalaniu na pryżmie. Wadą orkana jest też to, że znosi zielonkę przy dużym wietrze i jak wpadnie w dziurę to wrzuca na przyczepę ziemie, także nie nadaje się na nierówne łąki. To, że idzie ciąć z pnia może być zaletą przy niepewnej pogodzie bo nie traci się czasu na koszenie kosiarką.
Wadą jest też niezbyt duża wydajność, więc jest to maszyna na niezbyt duże obszary.

#4 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 22 maj 2011 - 08:11

koszenie łąk orkanem na kiszonke Ja w tamtym roku robiłem kiszonkę z trawy ciętej prosto z pnia orkanem i wyszła dobra, dodałem też zakiszacz i kiszonki wyszło ok 40 t i z tego może odpadło ok 10% bo jedna łąka była mokra i jedna przyczepa poszła mokra, a wadą orkana jest to, że idzie wolno i łąki muszą być równe bo tak to pójdzie z piachem i będzie się psuć. Po orkanie trawa ma gorzej rosnąc.

#5 Share mwmito

mwmito

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,samochody,motocykle

Napisany 26 maj 2011 - 15:23

koszenie łąk orkanem na kiszonke No orkanem dobrze sie kosi;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 04:35

koszenie łąk orkanem na kiszonke ja orkanem kosiłem dawno temu za umulna robota z pnia,teraz wpadam kosiarką z roztrząsaczem dzień przed zaczęciem kiszonki kłade łąki pózniej robijaczka na wałek i rura orkan podciągam wyżej aby ziemi nierwał i tak wciąga podmuchem kiszonka super :P :P :P

#7 Share konczyna

konczyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , motoryzacja , komputery.....

Napisany 25 kwiecień 2012 - 21:42

koszenie łąk orkanem na kiszonke My zbieramy orkanem 7 ha co roku po 2 pokosy ;)
Najpierw kosimy i w ten sam dzień przewrócimy i na wieczór zgarniemy i na następny dzień zbieramy :)
żadnych zakisaczy nie dajemy tylko trzeba dobrze uformować pryzmę i ubić my ubijamy Mtz 820 i zetorem 8011.Sianokiszonka wychodzi super :)
Krowy ją chętnie zjadają i nic mi prawię nie od chodzi.Wychodzi o wiele taniej niż w baloty ja osobiście polecam:)
A i nie mam równych łąk tylko góry i doliny :D

#8 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 00:32

koszenie łąk orkanem na kiszonke Jak myślicie, czy ciecie traw sieczkarnią john deere 7400 jest opłacalne? Jaki koszt za hektar był by waszym zdaniem opłacalny? oczywiście z odwozem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 08 grudzień 2012 - 14:11

koszenie łąk orkanem na kiszonke mój ojciec odszedł parę już łądnych lat od orkanowania na rzecz przyczepy samozbierającej. Obecnie tylko belarka z nożami. Ale wciaż mam w planach powrócić do orkana ze względu na duże koszty ceny foli (rocznie robie 700-800 bel sianokiszonki to daje ok 9tys za folie rocznie!!! ) . Ale w orkanie chciałbym przerobić rurę wysypową na bok tak jak w sieczkarniach do kuku gdyż jest to bardziej komfortowe. Zbierał bym wyłącznie podsuszoną zielonkę. Tylko zastanawia mnie czy to się sprawdzi i czy nie bedzie sie zapychać :( a orkan z 89roku w stanie idealnym uzywany sporadycznie do łecin w ziemniakach 0,3ha rocznie :P także szkoda się jego pozbywać