Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkarnie do kukurydzy samojezdne, jaka jest najleposza marka

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 22 sierpień 2006 - 21:06

A masz Witek w swojej wykrywacz metali, i gniotownik.

KAZDY CLASS TO MA....ja ta sieczkarnie kupiłem od kolegi z Holandi który u siebie maił ponad 150ha kukurydzy i miał tego CLASS i JD nie wiem jak model...i sprzedał mi tego CLASS a JD został u niego w okolicy teraz mam dwa nowe CLASS-y i mówi ze nie ma lepszej sieczkarni jak CLASS a człowkie który tnie ponad 150ha u siebie i na zarobkach moze cos o tym powiedzic
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnie do kukurydzy samojezdne, jaka jest najleposza marka Dzisiaj, 06:26
  •  

#22 Share Siłacz

Siłacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 sierpień 2006 - 19:56

Sieczkarnie do kukurydzy samojezdne, jaka jest najleposza marka Nie każdy clas ma gniotownik. Mój sąsiad ma 685sl i nie ma gniotownika tylko jakiś inny system ale on się nie sprawdza.
fendt 412 Vario

#23 Share Siłacz

Siłacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 sierpień 2006 - 19:57

U mnie JD  z przyczepami 24m3 nie wjeżdzały na pryzmę bo nie dałyby rady, tylko cofały na początek pryzmy a kukurydze na pryzme wpychała ładowarka teleskopowa.

ale nie każdy ma ładowarki teleskopowe.
fendt 412 Vario

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 sierpień 2006 - 20:03

Sieczkarnie do kukurydzy samojezdne, jaka jest najleposza marka jaką ma średnią wydajność taka sieczkarnia??

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 25 sierpień 2006 - 22:06

Sieczkarnie do kukurydzy samojezdne, jaka jest najleposza marka 1 do 1,5ha, zależnie od wielkości kukurydzy i transportu

#26 Share Siłacz

Siłacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 sierpień 2006 - 20:11

Sieczkarnie do kukurydzy samojezdne, jaka jest najleposza marka A jak u was kukutydza porosła w tą susze?
fendt 412 Vario

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share kakrzykasiek

kakrzykasiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 wrzesień 2006 - 21:53

Sieczkarnie do kukurydzy samojezdne, jaka jest najleposza marka no ja w tym roku nie narzekam... dopiero 2 sezon mam kukurydze (bo dopiero rozkrecam hodowle krów) a wyrosła chyba najladniejsza w okolicy ;D bo na podmokłym polu :) ale tak sie zastanawiam czym po tych deszczach ja kosic bo ziemia to juz chyba nie wyschnie :/ W tamtym roku kosil mi kolega jaguarem ale jaki to model to nie wiem(okolo 280KM silnik deutz 10 cylindrów...? 4rzędy)... wiem tylko ze sprzet swoje lata juz ma (82 albo 83 rocznik) i mimo tego niezależnie czy kukurydza wysoka czy niska szla jak masełko nawet dymku z rury nie puscił.

#28 Share jacków archi

jacków archi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 wrzesień 2006 - 22:16

Sieczkarnie do kukurydzy samojezdne, jaka jest najleposza marka jak nie masz ładowrki teleskopowej to durem albo spychem na przodzie ciagnika wystarczy siłownik kawałek szmela wysokieko na spychi jusz jest ale turemidzie super zaden traktor nie musi wjezdzac na pryzme chybaz e ma sie do groma składów transportowych i nie daje rady wpychac a jak u mnie wjezdzali na pryzme to i turem popychał jak nie dawali rady wjechac ja miałem 80 ha kukurydzy brat ma mengela mutanta 6 zedy i miałem 9 ciagników do odbioru kukurydzy to 100 koni z turem nie dawało rady szukałem jakiegos kumpla w czasie pracy zeby przyjechał pomudz wpychać ciagnikiem z turem jak czasem prawie wszyscy przyjezdzali sypac na prysme nasypali to nie wyrabiał sie jeden dwuch ledwo dawało rade
ale mengele jest lux ale tez mam uznanie w claasie bo mam zamiar claasa kupic to jest najleprz maszyna na rynku do kukurydzy claas jaguar

#29 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 21 luty 2007 - 15:53

Sieczkarnie do kukurydzy samojezdne, jaka jest najleposza marka Ja jezdziłem Claasem Jaguarem 870 :)
Pytam goscia ile kosztuje nowa sieczkarnia a on 700 000 tys zł :)
Trochę drogo ale jaki sprzęt.
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#30 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 17:37

Sieczkarnie do kukurydzy samojezdne, jaka jest najleposza marka Ile spalają paliwa na 1mth wasze sieczkarnie?

#31 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 09:52

Sieczkarnie do kukurydzy samojezdne, jaka jest najleposza marka Czas już budzić sieczkarnie ze snu i myśleć nad tegoroczną ceną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 09 październik 2009 - 18:10

Sieczkarnie do kukurydzy samojezdne, jaka jest najleposza marka ja mam hesston fiatagri 7725 (to samo co NH) silnik 365koni Iveco, naprawde ladnie sie nim kosi, tania sieczkarnia dlatego kupilem, na 50ha rocznie mi wystarcza a zaplacilem za nia 50tys z nowym kemperem 4 rzedowym

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek