Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stihl fs 44

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 14 maj 2011 - 19:43

Stihl fs 44 bo odpaleniu zaraz gaśnie... normalnie wchodzi na obroty i zaraz gaśnie , czasem jak zmniejsze obroty do minimum to chodzi ale dusi się i nie wchodzi już na obroty i po pół minuty też gaśnie... żeby zapaliła muszę ją delikatnie przeponpować i zapala... zmów ładnie wchodzi na obroty i zaraz gaśnie...zalałem potem świerzą mieszanką i to samo, wyczyściłem filtr paliwa i powietrza i to samo... odkręciłem korek od paliwa bo może nie puszcza powietrza i robi się podciśnienie ale nic to nie dało... co może z nią być ?... dodam że tydzień wcześniej kosiłem nią na tym samym paliwie i nic wszystko było ok...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stihl fs 44 Dzisiaj, 14:01
  •  

#2 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 14 maj 2011 - 20:03

Stihl fs 44 spróbuj wymienić świece czasami świeca dostaje przebicia i bije bokiem wtedy może na wolnych obrotach chodzić normalnie do póki się mnie rozgrzeje wtedy gaśnie, gaśnie też jak dodasz gazu.Przy normalnym sprawdzaniu wykręconej świecy tego nie zobaczysz bo iskra będzie biła normalnie problem się objawia dopiero pod wpływem ciśnienia w cylindrze i obrotów.

Miałem to samo w swoim sthilu 029 dwa tygodnie po zakupie piła w ten sposób zaczęła się zachowywać. Oddałem do sklepu na gwarancje a facet wziął ją na zaplecze kazał chwile poczekać po czym przyniósł piłę z powrotem ze starą świecą w pudełeczku i powiedział że teraz będzie dobrze. Rzeczywiście chodzi do tej pory bez zarzutu a było to 13 lat temu (i to na tej samej świecy).

Edytowany przez rkuban, 14 maj 2011 - 20:11.

Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 14 maj 2011 - 22:03

Stihl fs 44 to chyba nie to... to jest coś z paliwem tak jak by nie pobierała sama... jak ją przepompuje to zapali i chodzi chwilę i zgaśnie, przepompuje zapale chodzi i zaraz gaśnie ... i tak w kółko...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 14 maj 2011 - 22:22

Stihl fs 44 to są sprzęty wolno ssące więc morze jakaś dysza się przytkała, próbowałeś wykręcić gaźnik i go przedmuchać. ja bym jeszcze zastanowił się jednak nad tą świecą.
z boku masz trzy otwory a w nich dysze regulacji gaźnika, spróbuj je wykręcić przeczyść i przedmuchaj otwory. Najważniejsze są te dwie obok siebie to one odpowiadają za skład mieszanki ta trzecia reguluje bieg jałowy.
i jeszcze jeden pomysł odkręć filtr powietrza odpal ją i popatrz czy przy dodawaniu gazu idzie paliwo, na przepustnicy powinna się pojawić taka mgiełka.

jest jaszcze jedna opcja w gaźniku jest taka membramka, jest to pompka podciśnieniowa może ci się zozszczelnił korpus tej pompki albo ta membramka pękła

Edytowany przez rkuban, 14 maj 2011 - 22:38.

Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow