Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak robic prasa 44s

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share manYki

manYki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 14 maj 2011 - 19:17

jak robic prasa 44s witam. Mam problem. kupilem prase claas rollant 44s sznurek-siatka i owijam sznurkiem. Przy 1 prasowaniu belle byly nie zbite po bokach i jak sznurek konczy owijanie to stoi w miescu i na kazdym balocie jest w jednym kilka obrotow wiecej. i ile dajecie cisnienia do komory?? bo ja okolo 150 podczas praspwania i wydaja mmi sie bele ni e zbite i sznurek luzny zz goru dzieki ;-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak robic prasa 44s Dzisiaj, 16:22
  •  

#2 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 14 maj 2011 - 20:26

jak robic prasa 44s Jak my robimy taką prasą to trzeba trochę jeździć slalomem raz przy jednym brzegu podbieracza a raz przy drugim Rozumiem że masz owijanie elektryczne? - tu ci nie pomogę bo my mamy ręczne i samemu się decyduje ile jest owinięć w danym miejscu- no ale na brzegach beli to normalne że jest więcej owinięć

Edytowany przez maroon, 14 maj 2011 - 20:30.

#3 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 16 maj 2011 - 09:34

jak robic prasa 44s man - przy końcowym do bijaniu beli musi być 200 , strzałka lekko na czerwonym , ja nigdy nie robiłem siatką i będę wdzięczny jak ktoś mi podpowie jak do tego się zabrać .

#4 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 21 maj 2011 - 10:53

jak robic prasa 44s ja posiadam prasę claas rollant 44s dobijam belę sianokiszonki do 200 i tylna klapa mi się uchyla co może być powodem

#5 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 21 maj 2011 - 21:42

jak robic prasa 44s To że klapa lekko się uchyla to jest normalne , pytanie - ile ? Podczas pracy co jakiś czas, należ wyczyścić tył komory z resztek np. trawy, inaczej komora może się do końca nie domykać . A może masz zużyte uszczelniacze na siłownikach to całkiem prawdopodobne .

#6 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 22 maj 2011 - 07:46

jak robic prasa 44s gdy dobijam do 200 na zegarze i ciśnienie rośnie to uchyla się coraz to bardziej aż dotąd aż będzie wyrzucać siano dołem narazie muszę tak robić bo są słabo zbite i szukam przyczyny

nie moge dobić bel bo sie prasa otwiera

a czy taki siłownik się dokupi czy coś

#7 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 22 maj 2011 - 09:12

jak robic prasa 44s Nie kupuj tłoka tylko uszczelniacze " manszety " ,rozbierz tłoki , zabierz uszczelniacze do sklepu w którymś ci do pasują i będzie OK................

Edytowany przez andrzej612b, 22 maj 2011 - 09:13.

#8 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 22 maj 2011 - 11:49

jak robic prasa 44s ale czy na pewno to wina uszczelniaczy a może wina rozdzielacza?

#9 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 22 maj 2011 - 12:00

jak robic prasa 44s Taką usterkę jak opisujesz miał kolega , wymiana manszet na tłokach pomogła , zrobisz sam a koszt prawie żaden , o rozdzielaczu piszą na forum ale chyba już czytałeś , pozdrawiam....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1144 postów

Napisany 22 maj 2011 - 12:02

jak robic prasa 44s a po co uszczelniacze???????????? chyba ze ci ciekna silowniki to tak... lec po przewodach od klapy i gdzies musisz miec taka puszke kwadratowa do niej sa podlaczone przweody od klapy to jest zawor ktory trzyma zeby sie klapa nie uchylala pod spodem jest sruba na 27 klucz odkrec i podloz podkladke pod sprezynke i zobaczysz powinno sie poprawic ;)
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#11 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 22 maj 2011 - 13:11

jak robic prasa 44s nie z siłowników nie cieknie a mógłbyś znaleźć zdjęcie na necie tego zaworu

#12 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 22 maj 2011 - 13:54

jak robic prasa 44s kolega semos w temacie ;prasa claas rollant 44; napisał str. 3 szukaj ..........trudno przejrzeć temat?

#13 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 22 maj 2011 - 15:11

jak robic prasa 44s dokładnie w innym temacie wszytko wyjaśniłem łącznie z dokładnym skanem z katalogu części zaworu.

#14 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1144 postów

Napisany 22 maj 2011 - 16:39

jak robic prasa 44s kolego @krystian96 ja 3 dni po necie lazilem po forach szukalem info i wszystkiego o mojej prasie az na AF trafilem i znalazlem a tobie nie chce sie wpisac temat i przejrzec kilka stron!!!
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#15 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 22 maj 2011 - 19:49

jak robic prasa 44s ok sorrry .. mam pytanie czy da się zrobić żeby światełko od pełnej komory świeciło się przy wyższym ciśnieniu bo ujadę kilka metrów i się zapala

#16 Share manYki

manYki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 11:07

jak robic prasa 44s Tematy połączone

Witam. prasa nie zbija slomy i to duzy problem. nie wiem co naprawic gdyz sianokiszonke zbija dobrze a slome tragicznie . co chwile trzeba dobijac cisnienie gdyz ucieka. silowniki rozchodza sie gdy sie wiecej doda slomy. co robic ? z gory dzieki :D

Edytowany przez KRISTOFORn, 30 lipiec 2013 - 11:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 13:55

jak robic prasa 44s uszczelniacz na siłownikach, zawór prasy a na końcu rozdzielacz w ciągniku. Jak chcesz łątwo sprawdzić siłowniki od komory to otwórz komorę i zostaw tak i patrz czy opada jak tak to masz uszczelniacze do wymiany. A jak uszczelniacze dore to przyczyna może leżeć w kostce prasy. Było na forum już wiele sposobów i przyczyn opisanych