Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrozawory

43 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1079 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 17:42

Elektrozawory

"Prawdziwy" zawór w opryskiwaczu działa na innej zasadzie, nie ma tam cewki tylko silnik z przekładnią która po podaniu napięcia otwiera przepływ i wyłącza silnik a po zmianie polaryzacji silnik kręci w drugą stronę i zamyka zawór. W efekcie sterownik i instalacja nie jest ciągle obciążana a tylko chwilowo w momencie przełączania stanu zaworu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrozawory Dzisiaj, 14:27
  •  

#42 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8476 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 21:29

Elektrozawory

Głupoty piszesz.

To zależy w jakim opryskiwaczu. Miałem w  tecnomie własnie takie z cewką i były  super, teraz  w Blanchardzie mam te z silnikami i  to jest badziewie. Nie dość że otwierają i zamykają  się po 2-3 sekundach to jeszcze nie są czszelne. A te z cewką z membraną   zamykały się od razu i nawet kropla nie przecisła się przez nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#43 Share Rafik

Rafik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 11 wrzesień 2017 - 06:58

Elektrozawory

Właśnie, zależy jaki osprzęt. Sąsiad w Pilmecie ma osprzęt Araga i zawory z silniczkami, ja w moim większym mam osprzęt Miller i zawory membranowe z cewkami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1079 postów

Napisany 11 wrzesień 2017 - 20:12

Elektrozawory

Wiem że tecnoma montowała takie zawory (nie wiem jak teraz) i miałem je w swoim, gówno wielkie albo przeciekały, albo się nie załączały albo jeszcze huk wie co, wymieniałem membrany, piloty (oryginały z listkiem) docierałem gniazda i ciągle to samo, zmieniłem na arag i od tego momentu zero jakichkolwiek problemów a czas zamykania poniżej jednej sekundy. Blanchard to raczej dobry opryskiwacz ale być może tak jak tecnoma ma gówniane zawory.