Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m]

44 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johndeere6320

johndeere6320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 maj 2011 - 17:16

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] mam dylemat zastanawiam sie nad kupnem agregatu scierniskowego, o szerokości roboczej 2,6 do ciągnika 100 konnego.zastanawiam się nad agro maszem staltechem lub mandamem. co sądzicie?

Edytowany przez johndeere6320, 13 maj 2011 - 17:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] Dzisiaj, 20:06
  •  

#2 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 13 maj 2011 - 19:14

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] ja mam zamówiony już agromasz. cena najniższa ot wsio.biorę na zębach sprężynowych, sąsiad ma i chwali.

#3 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 13 maj 2011 - 19:21

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] a rozważasz używanego zachodnie??:)
lemken smagard dobry jest:)mam tylko bez talerzy i ładnie smiga:)

#4 Share johndeere6320

johndeere6320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 maj 2011 - 20:28

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] a co myślicie o mandamie. Cena wyższa ale czy lepsza jakosc?

Edytowany przez johndeere6320, 13 maj 2011 - 20:29.

#5 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 14 maj 2011 - 11:08

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] A może zastanowiłbyś się nad agregatem od tego faceta: http://henryk.com.pl...odorywkowe.html

Wujek ma od tego faceta i chwali go, rama jest bardzo masywna i cena nie jest za wysoka. Ja planuje kiedyś kupić właśnie agregat z tej firmy.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#6 Share FAZI

FAZI

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 16 maj 2011 - 06:57

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] Ja mam grubera 2.6m z tej firmy http://www.skotarek-maszyny.pl/ pracuje z ZETOREM 100KM juz kilka lat zadnego problemu smialo moge polecac

#7 Share matiu1224

matiu1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo. internet

Napisany 19 maj 2011 - 13:06

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] witam. zastanawiam się nad kupnem agregatu ścierniskowego do ursusa 1224 wchodzi w gre tylko sprzet zagraniczny używany do 8 tys. co polecacie.? teren górzysty.za wszelkie odpowiedzi dzięki.

#8 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów

Napisany 19 maj 2011 - 14:47

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] Za 8 tys. z zagranicznych chyba nic w dobrym stanie nie znajdziesz.

#9 Share matiu1224

matiu1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 maj 2011 - 20:43

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] Może być do remontu. A jaką szerokość wybrać 2.6m czy 3m??

#10 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów

Napisany 20 maj 2011 - 07:12

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] Lepiej weź ten 2,60. Może mniej zabiera ale będziesz z nim chodził szybciej niż z tym 3m i lepiej wymiesza glebę z resztkami pożniwnymi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share matiu1224

matiu1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 20 maj 2011 - 09:19

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] nad 2.6 się zastanawiałem i chyba taki się kupi. a resztki po rzepaku terz dobrze się wymiesza czy lepiej talęrzówka za rzepak?? :)

#12 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 20 maj 2011 - 13:59

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] Od siebie dodam, że wszystkie polskie agregaty ścierniskowe są robione na jedno kopyto i za wiele się nie różnią.
Stal ta sama, elementy robocze te same.

A co do agreagatu Batyry to co z tego, że profil rurowy jest niby mocniejszy od kwadratowego jak jego powierzchnia styku (rura do rury) jest o wiele mniejsza, co powoduje konieczność wycięcia kawałka rury w celu spasowania ich ze sobą co obniża jest właściwości mechaniczne.

Cenowo (2,6m na zabezpieczeniu kołkowym) :

Rolmako : 11365
Agro-Masz : 10900
Staltech : 11562
Bomet : 11070

Trochę odbiegająca Unia : 15867

Jeśli o mnie chodzi to wybrałbym Unię, podejrzewam że jednak za ich ceną idzie jakość, jednak z powodu braku funduszy mam zamówiony agregat z Rolmako z tym, że 3,9 m na kołkach.

#13 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 14:29

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] Witam.Mam zamiar kupic agregat podorywkowy.Zastanawiałem się na Bagrametem,Mandamem i Unią.Szerokość to 2,60m.I z tąd moje pytania.Który z tych agregatów jest najlepszy.Chodzi o wytrzymałośc,ceny czesci,praktycznośc

#14 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 22 sierpień 2012 - 15:54

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] Ja bym wybierał pomiędzy Unią i Mamdamen poniewaz te marku maja już doświadczenie w produkcji maszyn a także maja wyrobioną opinię u rolników czyli który tańsz tego wybieraj. Bagramet o tej marce szczerze to nawet nic nie słyszałem

#15 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 20:49

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] Ja słyszałem tylko o Unii ale Bagramet to jest jakies 50 km odemnie.Akurat dziesiątki razy przejeżdzałem k. tej firmy i niewiedziałem ze robią maszyny.Ale dzięki za info.

#16 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 21:35

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] Witam.Zastanawiam sie nad wybraniem agregatu ścierniskowego.I stad pytanko.Czy mój FT690dt pociągnie Mandama kus 2.6?Bo szczerze to narobilem w gacie ze strachu ze nie pociagnie bo na YT to same ciagniki 110 km go ciągają.i jeszcze cena.a co powiecie o agregatach AgroMaszu?bo dosyc tanie a nie wiem jak z jakościa a Unia to Unia ale jednak chciałbym znac opinie o kosie 2.6
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 05 czerwiec 2013 - 09:10.

#17 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 22:27

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] Sie zastanów na 2,1 bedzie lepszy efekt pracy bo 2,6m będziesz tylko "drapał"

#18 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 05:43

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] @merkoo podrapać to się możesz po ja**ch :P
A autor posty może podaj więcej trochę szczegółów odnośnie klasy ziemi ukształtowania, jakie posiadasz... ja tez się zastanawiałem nad agregatem 2,6 i 2,1 wybrałem Agro-masz 2,6 Plus(zobacz w mojej galerii) nie testowałem go jeszcze, klasy ziemi u mnie 4-6. Na wsi ktoś ma tam staltecha 2,6 i ciąga go MTZtem 82 i daje rade.
Odnośnie jeszcze tego agro-maszu, ja myslałem też nad kosem a agromasz, wybrałem tańszy, wykonanie nie jest złe spawy ok, materiał gruby. WAga agregaty 960 kg.
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#19 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna; Rolnictwo; Motoryzacja

Napisany 03 czerwiec 2013 - 10:22

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] No jasne! Szybko oceniłeś że spawy i stal jest gruba tzn. dobra. Ludzie piszcie prawdę bo ktoś później kierunkuje się waszymi "opiniami"! Tyle w tym temacie.
Sory za offtopic.
Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 11:56

Jaki agregat ścierniskowy [2,6m] te drapanie przeciez napisałem w cudzysłowiu. Sam też planuje kupić agregat Unia Kos tylko że 2,1m a ciągał bede 5430, Kolega ma Farmeta 3,0m i ciaga go 140 koni i sam mowi że za mało czasem mocy. Raz podczepiliśmy do JD 6430 to ciężko miał ale ciągał pomału. Do agregatu tego typu potrzeba prędkości żeby robić dobrze, Ziemie klasa 3-5. dlatego proponowałem te 2,1m bo co z tego, że dasz radę i mtz 82 ciągać te 2,6m skoro albo za wolno albo za płytko. Tyle tej kwestii "drapania". A co do agramaszu to nie mam w okolicy to sie nie wypowiem. Mandam jest jeden własnie 2,6m ale jeszcze nic nie robione.