Polecane posty

bauerka1989    732

ej to moze jednak ciagnik 90 km pociagnie 2.6 m u mnie bo tesciu znajomego niedaleko odemnie(6-5ziemie) pod NH 80km podczepil tylko dla próby 3 m i troche za wolno szedł a moj 10 km mocniejszy wiec i wezszego powinien pociagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/436725-agro-masz-ap26-plus/

 

Zamieszczam link z testu agregatu, przejechane tylko 1 raz, pole po zeszłorocznym jęczmieniu(nie moje) jak widać chwasty ok 20 -30cm( bodziszek, rumian, komosa i inne) nie wiem jaka prędkośc była na tych biegach a koła w ursusie z tyłu mam wysokie 38"


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Witam, zamierzam na dniach kupić jakiegoś grubera 2,6 m do pronara 1025 (gleby tak około IV klasa) i chciałbym na zabezpieczeniach i w związku z tym moje pytanie: jakie są różnice w użytkowaniu agregatu z zębami spiralnymi (ślimakowymi) a z zabezpieczeniami sprężynowymi. Tak sobie myślę, że w tych sprężynowych można trochę regulować twardość zabezpieczenia i mogą mieć one części typu lemken (chyba lepsze). Może w moich warunkach te spiralne by wystarczyły - są sporo tańsze. Nie zamierzam używać agregatu do jakiejś głębokiej uprawy tylko do ścierniska i ewentualnie poplonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweldv    2

Koledzy ja posiadam Proxime 90 i zakupiłem do niej agregat firmy ArgoFactory 2,2m na zab. sprężynowych z siewnikiem do poplonu. jestem zadowolony z zakupu z wymieszania gleby. Wybrałem sprężyny ściskowe gdyż posiadam gleby bardzo kamieniste klasy 4-5. testowałem agregaty porzyczone i wiem że ten ciągnik słabo sobie radzi z szer. 2,6 a kolejna sprawa testowałem grubera na radlicach sprezynowych w kształcie radlicy spiralnej i powiem ze trzeba uważać bo kamienie biją w ciagnik ze strach jechać poprostu amortyzacja ich jest nie tłumiona. więc ja polecam gruber agrofactory na sprężynach ściskowych 2,2 m kosztuje 10000netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Pomysle nad wyborem. Ale jak coś to i tak wezme pewnie agro lifta na czesciach LEMKENa. Ale czy 2.2m czy 2.6m to się pomysli jeszcze

Edytowano przez vw141998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

agro lifta na czesciach LEMKENa hehe pierwsze slysze kto ci takie bajki opowiedzial? moze stosuja czesci typu lemken ale na pewno nie zakladaja orginalnych podzespolow lemkena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

2,6 m agregat ścierniskowy do ursusa 914? Pożycz i przekonaj się że z 2,2 m będziesz miał co robić ciężkim ursusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Dlatego piszę Ci bez ściemy. Pożycz i się przekonaj. Ziemia ziemi nie równa ale te agregaty stawiają dość duży opór i potrzebują prędkości aby ładnie robiły. 2,6m to trzeba min. 100KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Tez teraz pomyslalem że dobra predkoscia nawet z 2.2m szybko się zrobi. Dlugie pola dość są to się da rade . Ziemie mam glowie III kl. Wiec nie ma co szaleć, musi być robota konkretnie zrobiona a nie zrbiona na "Odwal się" . Więc dzięki za opinie i pomoc. Pozdrawiam

Edytowano przez vw141998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Kup używkę z zachodu i będziesz bardziej zadowolony niż z tego Bometu. Elementy robocze tak czy tak musisz wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Zęby słabo mieszają ziemię,dłuższe ściernisko zawija się na zębie.w końcu się przewinie i zostaję górka.Widziałem u znajomego na podobnych zębach,rewelacji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj