Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa nowego garazu na maszyny w granicy dzialek

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 12 maj 2011 - 20:35

Budowa nowego garazu na maszyny w granicy dzialek Mam pytanie jak to jest teraz mam stodole w granicy wybudowana z obydwoch stron, mam zamiar ja zrownac z ziemia i na tych samych fundamentach postawic garaz na maszyny.Moje pytanie brzmi czy jak ta stodole zrownam z ziemia bede potrzebowal zezwolen sasiadow na postawienie nowoczesnego budynku na maszyny na tym samym miejscu,na tych samych fundamentach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa nowego garazu na maszyny w granicy dzialek Dzisiaj, 22:18
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 12 maj 2011 - 20:41

Budowa nowego garazu na maszyny w granicy dzialek jeśli stodoła była drewniana a chcesz postawić budynek murowany to musowo musisz się bawić w papiery. jest jakiś przepis że budynek powyżej jakiś wymiarów musi być zgłaszany, no ale jak dobrze żyjesz z sąsiadami i nikt ciebie nie przeskarży to możesz stawiać, gorzej jak ktoś to zrobi i przyjedzie inspekcja i wtedy to co postawiłeś byś musiał zrównać z ziemią :)

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 12 maj 2011 - 20:54

Budowa nowego garazu na maszyny w granicy dzialek oczywiscie bede mial rysunek, zgodnie zyje z sasiadami tylko chce wiedziec czy moge budowac nowy budynek dokladnie w granicy tak jak jest stary tez murowany ale 90 lat temu, mam zamiar pozbyc sie slupow w srodku stodoly, postawic nowe mury i dach

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 12 maj 2011 - 21:00

Budowa nowego garazu na maszyny w granicy dzialek No jak chcesz już nowoczesny budynek postawić a tanio napewno nie bedzie to tylko z papierami nie ważne jakie masz relacje z siąsiadami, bo wiesz dzisiaj sąsiad jest ok. a za jakiś czas pozazdrości i...poleci na skargi. (ja mam takiego to wiem). :) aha o to ci chodzi jak na starych fundamentach to możesz.

Edytowany przez Damix, 12 maj 2011 - 21:06.

#5 Share arektom

arektom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 maj 2011 - 22:27

Budowa nowego garazu na maszyny w granicy dzialek nie możesz stawiać bez papierów jeśli przekracza to 30 metrów kwadratowych. jak nie przekracza to robisz tylko na zgłoszenie w starostwie.Jak jest to większy budynek to normalnie dokumenty do gminy o decyzje warunków zabudowy pózniej projekt i pozwolenie no i w wtedy możesz działać.

#6 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 14 maj 2011 - 23:00

Budowa nowego garazu na maszyny w granicy dzialek arektom ma rację no chyba że ta odbudowa przynajmniej teoretycznie będzie remontem. Ale ja robiłbym to z zachowaniem całej oficjalnej procedury - masz spokój że Cię ktoś pdkabluje do nadzoru budowlanego. Legalnie to ZAWSZE trochę drożej ale czasami nielegalnie jest DUŻO DROŻEJ - NIESTETY- znam taki przypadek z mojej wsi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 15 maj 2011 - 07:25

Budowa nowego garazu na maszyny w granicy dzialek arektom ma rację tyle tylko że bez projektu to jest do 35 m a nie od 30.co do podciągnięcia pod remont to wystarczy że zmieniasz więźbę dachową i musisz już mieć projekt i pozwolenie

Edytowany przez wojtas, 15 maj 2011 - 20:27.

#8 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 15 maj 2011 - 21:29

Budowa nowego garazu na maszyny w granicy dzialek Jeśli zmieniasz więźbę na taką jaka była czyli ją remontujesz to nie musisz mieć pozwolenia na budowę.

#9 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 maj 2011 - 22:02

Budowa nowego garazu na maszyny w granicy dzialek Nie wiem jak w Twoim przypadku bo już masz budynek w tym miejscu, ale jak ja chciałem postawić nowy w granicy (na terenie działalności gospodarczej) to niestety w starostwie się nie zgodzili chociaż sąsiad nic nie miał przeciwko też firma. Kazali stawiać 3m od granicy a jak mi nie pasi mam sobie działke zmienić taki był bezczelny urzędnik

#10 Share kumulus

kumulus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 maj 2011 - 23:06

Budowa nowego garazu na maszyny w granicy dzialek W niektórych urzędach wymagana jest notarialna zgoda sąsiada - ja wolałbym zrobić projekt na remont, byłoby wszystko legalnie i dużo taniej (papiery na budowę to spory koszt i dużo czasu), odpada problem bliskości granicy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 11 listopad 2013 - 15:47

Budowa nowego garazu na maszyny w granicy dzialek Odświeże ten temat poniewaz mam podobne pytanie. Z 8 lat temu zawaliła sie nam stara stodoła i teraz mam pytanie czy moge na starych fundamentach pociagnac mury na wiate ? wszystko jest wokół mojej działki takze problemu z sasiadem nie ma/ Wie ktoś jak wygląda to od strony prawnej ?

Edytowany przez szymon09875, 20 grudzień 2013 - 18:55.

"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"