Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z przednim kołem,.

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co interesujące

Napisany 12 maj 2011 - 17:45

Problem z przednim kołem,. Witam mam belarusa 820, dziś jadąc polem zablokowało mi przednie lewe koło, jakoś powoli dojechałem do domu odkręciłem ten dekielek na chyba 6 srub na klucz 12 i tam są dwa tryby, jeden idzie z osi a drugi wpada do całej tej przekładni od koła. Gdzieś mi z tamtąd uciekł olej i zaczęło już szlifować ten tryb co wychodzi z osi. I teraz nie wiem co było przyczyną blokowania koła, myyślę że zatarło sie jakieś łożysko ale gdzie one są i jakie??Jutro bede rozbierać całosc i coś muszę znaleść. Więc prosze o podpowiedzi od czego tam zacząć żeby nie rozbierać tego co nie trzeba. Dzieki.
Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z przednim kołem,. Dzisiaj, 04:43
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 12 maj 2011 - 20:08

Problem z przednim kołem,. Odkręć koło a potem pokrywą zwolnicy. Wtedy będziesz miał wszystko na górze i zobaczysz jak to wygląda.
KPK Kumurun Team

#3 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 12 maj 2011 - 20:20

Problem z przednim kołem,. zobacz, czy nie rozwalło co wałka atakującego w mechanizmie różnicowym
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#4 Share konopek00

konopek00

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, komputery

Napisany 12 maj 2011 - 20:29

Problem z przednim kołem,. u mnie sąsiada w mtz 1025 łozysko na ataku poszło:9 musiał wywalić całe tryby i wszystko nowe.nistety blokada mu poszła ;(
Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 12 maj 2011 - 20:30

Problem z przednim kołem,. Jeżeli poszedł uszczelniacz na pionowym wałku w przekładni kątowej to myślę że syf poleciał do zwolnicy. Żeby wióry z kątowej dostały się do dyferencjału musiały by się rozlecieć dwa uszczelniacze na półośce a nawet wtedy było by to prawie niemożliwe.

Wygląda kolego na to że rzadko sprawdzasz stan płynów. Polecam robić to częściej.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 13 maj 2011 - 06:36

Problem z przednim kołem,. Słuchajcie a jak wyciągnąć te półosie???

#7 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 13 maj 2011 - 08:35

Problem z przednim kołem,. Prawdopodobnie masz takie luzy na łożyskach, że zęby koła talerzowego nachodzą na zęby dolnej zębatki w zwolnicy.
- podnosisz przodek
-odkręcasz koło, odkręcasz błotnik z wąsem od wspomagania -będzie wygodniej
-odkręcasz dekiel zwolnicy, wyleci olej lub substancja olejopodobna, przyjrzyj się na stan zębów koła talerzowego i niestety trzeba wymiemić wszystkie łożyska
-odkręć 4 z 6 śrub przy przekładni kontowej, powinna opaść reszta zwolnicy
-odkręć 2 pozostałe, teraz tuleję z wałkiem pionowym trzeba wybić
w korpusie tulei przy zębatce są 2 śruby na śrubokręt trzeba je wykręcić, wybić ośkę z łożyskami, wymień łożyska, pozostałe w korpusie uszczelniacze wymień
-pozioma ośka jest zabezpieczona podobnie wkrętem z kontrą w korpusie, wykręć i wyciągnij oś z łożyskami, łożyska wymień, uszczelniacz w korpusie też. Przy składaniu zwróć uwagę na podkładki dystansowe. Drugie koło też do remontu. Warto sprawdzi też luzy na łożyskach wałka atakującego w dyferencjale (to ten dokręcany do wałka), też daje takie objawy.

Edytowany przez agromatik, 13 maj 2011 - 08:47.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#8 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 13 maj 2011 - 19:43

Problem z przednim kołem,. Zrobiłem wszystko tak jak kolega wyżej powiedział i tak, puścił uszczelniacz i wyciekł olej z przekładni kątowe wtedy zatarło sie łożysko górne na wałku pionowym i przyblokowało wałek i tym samym hrupnęło pare zębów na trybie wałka poziomego i rachunek taki- wałek poziomy 125zł, dwa łożyska po 31zł, dwa uszczelniacze po 4zł i 5 litry oleju za 5 dych i cały dzień bawienia sie w smarach bezcenne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 13 maj 2011 - 19:51

Problem z przednim kołem,. Dwa dni temu wymieniałem oringi w zwrotnicach i kasowałem luz na jednym kole... faktycznie babranina w smarze jest bezcennym doświadczeniem he he.

Edytowany przez seweryn20, 13 maj 2011 - 19:56.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź