Zaloguj się, aby obserwować  
lonski

Łyżka do masztu widlaka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lonski    1

Witam.

Czy ktoś z użytkowników posiada zamontowaną łyżkę na maszcie od widlaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

A jak miałby wyglądać wysyp? górny łącznik na bazie siłownika czy cięgło hydrauliczne przy łyżce? Pomysł ciękawy ale do trzydziestki duzej łyżki nie założysz bo sam maszt swoje waży :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Widziałem takie łyżki na zdjęciach, górny łącznik na siłowniku, dół zapinany w widły masztu.

Mogłaby by być alternatywa do Tur-a, załadunek zboża, big-bagi, mauzery.

Koszt łyżki o pojemności 1,2 m3 ok.4000 zł, maszt widlaka ok. 2000.

Posiadam dość duży ciągnik 120 km, i kierownicę mam przekładaną do tyłu.

Jak myślicie zda ten patent egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Do takiego ciągnika to można spróbować. Nie zrbi tego co Tur ale napewno uwygodni życie. Ja myślałem nad zastosowanie masztu do ładowarki żeby podnieść balota na wys 6-7metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

A po co nowa łyżka kupić kilka m2 blachy i mocowania dać do spawacza i ci takie coś u spawa bez problemów. Siłownik i kilka węży i masz już łychę tanim kosztem A i o dużym udzwigu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Co do łyżki to się zgodzę że można taniej we własnym zakresie.

Powiedzcie tylko jak z funkcjonalnością takiego zestawu.

Co można zrobić Turem a czego nie zrobi masztem?

Dla mnie argumentem na tak jest cena oraz to że posiadam kierownicę oraz hamulec,gaz, sprzęgło również z tyłu (MF 3125).

Za ładowacz czołowy to min. 12 tys. trzeba zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorturbo    10

jak mam maszt i wlasnie do niego bede robil przedluzenie z mocowanie pod lyzki od tura od c-330 :)


SPRZEDAM Kombajn Bizon Z-056 tanio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0
Napisano (edytowany)

Masz widlaka takiego normalnego. Jeśli nie to jest to idealna sprawa widlaka wykorzystujesz do wszystkiego. JA mam takiego od około 1,5 roku i muszę powiedzieć że wykorzystuje go do czego się tylko da. Np. w lato tata malował rynny z niego był w skrzyniopalecie a skrzynia przywiązana a więc idealna. Big bagi wszelkiego rodzaju wszędzie można podwieś i na pole paletę zawieść jak coś potrzebne. Np. miałem pole oddalone około 800 metrów od domu i troszkę dyń a więc maszt skrzynia pojechałem na pole przyjechałem zamieniłem skrzynie i załadowałem następną. A więc funkcjonalność takiego zestawu jest przeogromna. Jeszcze jak będziesz miał łyżkę a to jakąś ziemie zebrać, kamienie na polu a potem gdzieś wywalić. A więc jak najbardziej polecam. Przy kupowaniu zobacz w jakim stanie są rolki i jak szybko widły opadają na z maksymalnej wys. na pusto.

 

PS oczywiście mowa o widlaku przy ciągniku ursus c-360

Edytowano przez damiandcba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

ja mam taką łyche uniwersalną do raka zobacz w gallery :D


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj