Skocz do zawartości

Zdjęcie

Władimirec z silnikiem Perkinsa

78 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 13 maj 2011 - 17:16

Władimirec z silnikiem Perkinsa Zakładaj nie słuchaj ich żubronie mają te same skrzynie i zwolnice i wytrzymują, jedyna różnica to sprzęgło i wałki sprzęgłowe, a może prościej silnik od żubronia, lub sprzedajcie t25 i kupcie żubronia lub vtz
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Władimirec z silnikiem Perkinsa Dzisiaj, 01:58
  •  

#22 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 13 maj 2011 - 19:02

Władimirec z silnikiem Perkinsa Tylko podobno ten żubroń to nie wypał i się strasznie psuł,podobno nie które pod zespoły nie wytrzymywał takiej mocy.

Jak dołożysz mu ~50 to będzie jak dwa Waładki razem,żeby nie było jak z żubroniem.

#23 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 13 maj 2011 - 20:42

Opony mam nie takie wąskie bo 12,4, to trochę mocy przekażą.
Przystawkę to myślę zrobić tak jak jest w MTZcie z grubej płyty (tylna płyta silnika jak w D240). Przecież Władek ma ramę i silnik nie wyleci. Sprzęgło nie będzie od Władka, tylko od Tarpana z silnikiem 3p. Władek ma kliny, które się obetną jak będzie za duże przeciążenie. Silnik 3p ma takie charakterystyki, że nie trzeba mu wstawiać do ruszenia, więc nie będą robione zrywy i skrzynia wytrzyma. Jak ktoś mądrze jeździ, to nic nie rozwali. A jak nie będzie za ciężki tył, to fiknie laczami, a nie zerwie skrzyni.
Sąsiad założył sobie obciążniki na tył od C360 i pęka mu co jakiś czas wał korbowy w oryginalnym silniku, a skrzynia chodzi, więc moja wytrzyma jak nie będę go żyłować.

:lol: :lol: To niech założy porządny wał. Albo olej sprawdza. Bo te silniki co są są dobre a jak zadbasz to przeżyje kupe lat. Ja mam od nowości obciazniki i nie jakies tam piórka od 360 a od 328 6x 50 kg i nic od nowości! Silnik olej brał zrobiony niedawno

co do żubronia to żubroń jest polski czyli musi się psuć. :lol: VTZ to jest jedyny oryginalny. Dziwie się jak ktoś kupuje droższą podróbe. tak samo jak pronar i belarus <_<

Edytowany przez UrsusCzesio, 13 maj 2011 - 20:44.

Mój Wladimirec podbija świat

#24 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 13 maj 2011 - 21:34

Władimirec z silnikiem Perkinsa co do żubronia to żubroń jest polski czyli musi się psuć. VTZ to jest jedyny oryginalny. Dziwie się jak ktoś kupuje droższą podróbe. tak samo jak pronar i belarus

Z tym, że polski to musi sie psuc to żeś pocisnął, mówisz jakbyś ze 3 dni nie spał. Skoro twierdzisz,ze polski sprzet jest taki kiepski to czemu sam sie nie weżmiesz i nie skonstruujesz czegoś lepszego. Potrafisz tylko narzekac a sam nic nie wymyślisz. Kup nowy porządnej polskiej firmy sprzet i dopiero sie wypowiedz na ten temat a nie siejesz propagande. Najwięcej krzycza Ci którzy najmniej robią. Jeżeli ktos twierdzi, że coś jest do niczego to niech sam zrobi lepsze. Polskie maszyny wbrew pozorom nie sa najgorsze, mamy firmy których nie powinniśmy sie wstydzić (Samasz, UG, Ursus, Pilmet, Sipma). Może i zachodnie maszyny sa wytrzymalsze ale ile kosztują. Jak to przeczytałem to sam mi sie nasunął na mysl cytat a jaki to łatwo sie domysleć....

Edytowany przez MajsterPopsuj88, 13 maj 2011 - 21:39.

#25 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 13 maj 2011 - 23:27

Władimirec z silnikiem Perkinsa Dobre bo polskie!
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#26 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 13 maj 2011 - 23:45

Władimirec z silnikiem Perkinsa Pudło!!!!!:)

#27 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 13 maj 2011 - 23:59

Władimirec z silnikiem Perkinsa To nie trzymaj w niepewności :rolleyes: dawaj szybko

#28 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 14 maj 2011 - 09:22

Władimirec z silnikiem Perkinsa Moj sąsiad ma tylko tego Władka i jest to jego jedyny traktor. Trochę za dużo ha na nim obrabia, więc jest przeciążony cały czas i dlatego mu wał pęka. (kasy nie ma ani na większy ciągnik, ani na części)

A wracajac: Silnik 3P to ja na razie koncepcyjny pomysł, Mam znajomego tokarza i 3 mechaników, to pomogą, ale na razie czasu nie ma na przerabianie, więc tylko myślimy na razie.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#29 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 14 maj 2011 - 12:30

Władimirec z silnikiem Perkinsa Chodziło mi oczywiście o bardzo mądre powiedzonko z wiersza "Wieś" Stanisława Jachowicza:

"Cudze chwalicie, swego nie znacie " :):):)

#30 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 14 maj 2011 - 18:26

Władimirec z silnikiem Perkinsa skrzyna ledwie wytrzymuje z silnikiem orginalnym a gdzie tam 2 razy mocniejszym....zubron to ma tyle z polski co nic....tarcza sprzeglowa z bułgara...wszystkie kraje swiata chyba to skladaly...zwolnice sa inne niz w t25...zewneczna roznica to same sruby je mocujace...i najwazniejsze jest to ze moc jest rozkladana na 4 kola...dowiedz sie na poczatek koszt dorobienia flanszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 14 maj 2011 - 19:20

co do żubronia to żubroń jest polski czyli musi się psuć. VTZ to jest jedyny oryginalny. Dziwie się jak ktoś kupuje droższą podróbe. tak samo jak pronar i belarus

Z tym, że polski to musi sie psuc to żeś pocisnął, mówisz jakbyś ze 3 dni nie spał. Skoro twierdzisz,ze polski sprzet jest taki kiepski to czemu sam sie nie weżmiesz i nie skonstruujesz czegoś lepszego. Potrafisz tylko narzekac a sam nic nie wymyślisz. Kup nowy porządnej polskiej firmy sprzet i dopiero sie wypowiedz na ten temat a nie siejesz propagande. Najwięcej krzycza Ci którzy najmniej robią. Jeżeli ktos twierdzi, że coś jest do niczego to niech sam zrobi lepsze. Polskie maszyny wbrew pozorom nie sa najgorsze, mamy firmy których nie powinniśmy sie wstydzić (Samasz, UG, Ursus, Pilmet, Sipma). Może i zachodnie maszyny sa wytrzymalsze ale ile kosztują. Jak to przeczytałem to sam mi sie nasunął na mysl cytat a jaki to łatwo sie domysleć....

Ursusa sie nie wstydzić? Szczerze to tak mamy takie ale napewno ursus do niech nie należy juz ani UG samasz tak, pronar ale z przyczepami. sipma kiedyś ich prasy były najlepsze za czasów kostki wedlem nie i jedne z wydajniejszcyh nowy typ fortschritta tylko ją bił na wydajność. Pilmeta mam też wszystko ok tylko nad malowaniem niech popracują. cieniej farby ale lepszej bo odpada płatami ostatnio.
No przecież famarol dobra firma a zrobili kosiarke tak że że na oryginalnych nożach ciąć nie idzie :lol:

Krzycze bo mam prawo
Nasi zrobia dobrze jedynie to co sami wymyślą bo jak skopiują to juz to dobre nie będzie :)
Skrzynia w T25 ledwo wytrzymuje? Jak narazie na AF pamiętam że skrzynia posypała się userowi @bartus16
i to były wyłamane zeby na 2 czy 3 kołach zebatych.
Mój Wladimirec podbija świat

#32 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 14 maj 2011 - 19:38

Władimirec z silnikiem Perkinsa Mojemu kumplowi sypie się co roku ;) Nieszczęsny rewers :lol: Ostatnio nie wiem czy 30 min się nacieszył że Władek smiga.... ;) Dziś znowu go poskładali :D Niby jeździ ale zobaczymy jak długo :P

#33 Share 255

255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 14 maj 2011 - 20:17

Władimirec z silnikiem Perkinsa A co myślicie o takiej przeróbce znajomy ma 330 z uszkodzonym silnikiem ma za to sprawny silnik od ursusa 385. Przepraszam za ironie, ale jak czytam takie bzdury to mi się rzygać chcę, jeśli wspaniali radzieccy inżynierowi założyli do T 25 2 cyl. silnik to nie, dlatego że nie dało się wstawić większego tylko, dlatego że inne podzespoły na to nie pozwalały. Jeżeli by się dało wstawić do 360 62 konny silnik i wszystko było by ok. to by takie montowali, ale jak widać jest tam silnik 52 konny, dlaczego? Odpowiedz jest prosta pozostałe podzespoły by na tym ucierpiały.

#34 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 14 maj 2011 - 20:43

Władimirec z silnikiem Perkinsa Czesio to jeszcze może powiesz, że ruskie maszyny lepsze od naszych polskich?

#35 Share Mentos223

Mentos223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motocross,motoryzacja :)

Napisany 15 maj 2011 - 07:25

Władimirec z silnikiem Perkinsa Kurde panowie schodzicie do podobnego tematu jak "Ursus czy T-25" tu jest coś innego na celu a nie wychwalanie Polskiej czy radzieckiej myśli technicznej :lol:
Polska moc :)

#36 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 15 maj 2011 - 07:49

skrzyna ledwie wytrzymuje z silnikiem orginalnym a gdzie tam 2 razy mocniejszym....zubron to ma tyle z polski co nic....tarcza sprzeglowa z bułgara...wszystkie kraje swiata chyba to skladaly...zwolnice sa inne niz w t25...zewneczna roznica to same sruby je mocujace...i najwazniejsze jest to ze moc jest rozkladana na 4 kola...dowiedz sie na poczatek koszt dorobienia flanszy.

To możliwe że są dwa typy zwolnic bo te co robiłem były identyczne, a przedni napęd w żubroniach, ltz i vtz jest identyczny tzn załanczany pod tak zwanym obciążeniem, tzn ciągną tylko tylne koła a wrazie poślizgu sam włancza się przedni napęd, nie da się go włączyć ręcznie, no chyba że zaspawamy sprzęgiełko ;) więc moc jest tylko na 2 koła

#37 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 15 maj 2011 - 15:48

Władimirec z silnikiem Perkinsa wlasnie we wladku duze obciazenie to silnik zadusi, a w zubroniu wlaczy sie przedni i rozladuje moc na kola, jak cos fabryka stworzy i siedzi nad obliczeniami wiecej ludzi niz nad wykonaniem to lepiej tego nie zmieniac....zreszta prekladanie mocniejszego silnika to chyba niema sensu....poco tyle mocy w taki maluszku

#38 Share markoT25

markoT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 15 maj 2011 - 17:44

Władimirec z silnikiem Perkinsa jak masz czas i chęci to założysz ;)

#39 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 15 maj 2011 - 22:54

Władimirec z silnikiem Perkinsa Bo nie trzeba przecież jeździć na 100% mocy i obroty można skręcić i będzie jeździć, ale jak co niektórzy myślą, że chcę zrobić z mojego ukochanego Władka formułę1, to są w błędzie.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 15 maj 2011 - 23:43

Władimirec z silnikiem Perkinsa pomysl rosadnie ta przerobke a remont slilnika....tym 3p troche pojezdzisz i tez bedzie do remontu i nie bedzie koszt 1000zl tylko 3000-4000zl....chyba ze naprawde zrobisz przekladke po pieniadzach....ja sobie jakos tego nie wyobrazam....moje zdanie....szkoda Twojego czasu i pieniedzy....zrob dobrze wladzia i bedzie najlepiej.....robilem znajomemu przekladke c360 na 3p i jak myslisz ze wyszlo tanio to jestes w bledzie....piszesz ze nie bedzie potrzebne 100%mocy to po co ci taki mocny silnik