Skocz do zawartości

Zdjęcie

KUPNO NOWEJ PRASY, W CO WYPOSAZYĆ?

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 11 maj 2011 - 17:06

KUPNO NOWEJ PRASY, W CO WYPOSAZYĆ? Zamierzam zakupić nową prasę Lely , McHale lub inna w podobnych pieniądzach i tu pytanie do ludzi pracujących dużo prasami w co wyposażyć te prasy, co jest niezbędne a co lepiej sobie darować żeby nie podwyższać ceny?? np.rolka dogniatająca, odrzutnik bel, automatyczne smarowanie, kółka podbieracza wahliwe, szerokie opony i inne których nie wymieniłem.Czekam na wasze sugestie....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KUPNO NOWEJ PRASY, W CO WYPOSAZYĆ? Dzisiaj, 15:04
  •  

#2 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 maj 2011 - 17:22

KUPNO NOWEJ PRASY, W CO WYPOSAZYĆ? Były podobne tematy to co wymieniłeś to w nektórych prasach standart a w tych co podałeś jest napewno standartem

#3 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 11 maj 2011 - 17:46

KUPNO NOWEJ PRASY, W CO WYPOSAZYĆ? kolego właśnie nie standard więc jeśli nie orientujesz się to sie nie wypowiadaj chyba że chcesz wnieść coś do tematu

#4 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 11 maj 2011 - 17:53

KUPNO NOWEJ PRASY, W CO WYPOSAZYĆ? kolego a jakie dokładnie modele z tych obu producentów by Cię interesowały?? Dodam od siebie że jak bym miał kupić prasę to również bym wybierał z pośród tych dwóch

#5 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 11 maj 2011 - 17:56

KUPNO NOWEJ PRASY, W CO WYPOSAZYĆ? podobnie ceonowo to lely rp245 i mchale f540C z tym ze mchale wyjsciowo jest troche tansze za to mnie wyposazone i mozna wiecej manewrować z wyposażeniem...jeszcze wchodzi w grę pasówke JD 854....pasówki są super ale producent mniej pewny

#6 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 maj 2011 - 18:04

kolego właśnie nie standard więc jeśli nie orientujesz się to sie nie wypowiadaj chyba że chcesz wnieść coś do tematu

SKoro odrzutnik i automatyczne smarowanie to nie standart w mchale to lepiej brać metal fach :P A dlaczego nie JD? Dobry sprzęt na długie lata

#7 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 11 maj 2011 - 18:17

KUPNO NOWEJ PRASY, W CO WYPOSAZYĆ? no niestety w tym najniższym modelu nie...smarowanie łańcuchów owszem automatyczne i centralne smarowanie łożysk z kalamitek na listwie ale żeby samo smarowało co partia bel to juz model wyzej F550 drozsza o około 15-20 tys....

#8 Share michael01989

michael01989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 11 maj 2011 - 19:18

KUPNO NOWEJ PRASY, W CO WYPOSAZYĆ? wiesz odrzutnik bel musowo owijanie siatka wachliwe koła przy małych polach fajna sprawa:) a o smarowanie na listwie to nie wiem czy centralne smarowanie jest warte tych 20 tys..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 11 maj 2011 - 19:38

KUPNO NOWEJ PRASY, W CO WYPOSAZYĆ? ja zrozumiałem że 15-20 tyś nie za samo centralne smarowanie tylko dlatego również że model lepszej klasy

a nie wspominacie o rotorze (może maja w standarcie :huh: ) dzięki któremu walce mają mniej roboty no i bez którego nie można założyć noży (chodź kiedyś były wyjątki)

#10 Share michael01989

michael01989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 11 maj 2011 - 19:49

KUPNO NOWEJ PRASY, W CO WYPOSAZYĆ? rotor to takak oczywistosc ze zapomniałem wspomniec i dobrze jest miec nawrót hydrauliczny sterowany z kabiny:) czym wiecej nozy tym lepiej:) szerokie koła na podmokłch łakach tez bardzo sie przydaja bo przy pełnej prasie to na wąskich moze robic koleiny i ciężko idzie i mocniejsz ciagnik trzeba;p

#11 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 11 maj 2011 - 21:07

KUPNO NOWEJ PRASY, W CO WYPOSAZYĆ? kazda z tych pras ma rotor i 15-17 noży ,smarowanie z listwy z kalamitek myślę ze mi wystarczy...po dniu pracy towotnica w rękę i jedziemy ,automatyka smarowania łożysk w lely kosztuje 4tyś netto więc sporo.rolka dogniatająca np w mchale 2 tys odrzutnik bel 1,5tys szersze koła (500/17) 2,5 tys itd itp i się zbiera...a co to jest nawrót hydrauliczny?

#12 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 12 maj 2011 - 11:04

KUPNO NOWEJ PRASY, W CO WYPOSAZYĆ? pewnie chodzi o wsteczny bieg rotora, w 445 rp jest uchylna podloga, w jd854 tez. ja bralbym pod uwage jd za lekko ponad 100 dostaniesz pasowke z rolka, uchylna podloga, odrzutnikiem.

#13 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 12 maj 2011 - 17:24

KUPNO NOWEJ PRASY, W CO WYPOSAZYĆ? własnie też myślę o john deere ,praktycznie 80 proc mojej roboty to sianokiszonka i kolega mówił ze w pasówce jak bedzie morka zielonka(za mokra) to sie bedzie po pasach slizgac i nie da sie dobrze zwinąc ,to prawda?

#14 Share michael01989

michael01989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 15 maj 2011 - 17:36

KUPNO NOWEJ PRASY, W CO WYPOSAZYĆ? ja mam walcówke john deera :) no na pasach lubi sie na wałkach nawijać co pasy napina do sianokiszonki typowa prasa to walcowa.

#15 Share bamber912

bamber912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 15 maj 2011 - 18:37

KUPNO NOWEJ PRASY, W CO WYPOSAZYĆ? dobra presa powina mieć rotor tnący aplikator do zakiszacza siatke regulacje zagęstrzenia beli walcowa z frezami na walcach podbieracz min 2m szerokie opony i do tego ciągnik 120km i bele na kamien

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 16 maj 2011 - 07:11

własnie też myślę o john deere ,praktycznie 80 proc mojej roboty to sianokiszonka i kolega mówił ze w pasówce jak bedzie morka zielonka(za mokra) to sie bedzie po pasach slizgac i nie da sie dobrze zwinąc ,to prawda?

Ten kolega ma pasówkę czy tylko gdzieś usłyszał "że coś tam podobno......". Lepiej poszukaj na forum lub w galerii użytkowników takich pras i z nimi pogadaj, też mogę napisać coś w stylu "kolegi znajomy mówił, że ktoś tam jeździ prasować walcówką słomę po nocy bo inaczej mu nie idzie....." i niekoniecznie musi to być prawda o wszystkich prasach tego typu.