Zaloguj się, aby obserwować  
coolman111

Jak dobrać odpowiedni wyłącznik prądu.

Polecane posty

coolman111    56

Witam. Wczoraj miałem awarię podczas śrutowania. Pod koniec pracy (całe szczęście) mój śrutownik odmówił posłuszeństwa. Przyczyna tego stał się spalony wyłącznik. I teraz z tatą mamy mały problem- jaki wyłącznik należy kupić. Kupiłbym taki sam jak poprzedni, może trochę mocniejszy, ale na starym nic nie widzać (zamazana naklejka). Silnik przy śrutowniku jest 11kW, a ten wyłącznik był z rozruchem (na dwie pozycje, tzw. trójkąt, gwiazda- chyba dobrze to napisałem :)). Może w sklepie jakiś fachowiec by coś doradził, ale chcę się jeszcze dowiedzieć co Wy mi doradzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja mam przy dmuchawie do ziarna wyłącznik 2-pozycyjny.

Ma on taki symbol:

Łk 63-23

400V/30KW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Witam. Wczoraj miałem awarię podczas śrutowania. Pod koniec pracy (całe szczęście) mój śrutownik odmówił posłuszeństwa. Przyczyna tego stał się spalony wyłącznik. I teraz z tatą mamy mały problem- jaki wyłącznik należy kupić. Kupiłbym taki sam jak poprzedni, może trochę mocniejszy, ale na starym nic nie widzać (zamazana naklejka). Silnik przy śrutowniku jest 11kW, a ten wyłącznik był z rozruchem (na dwie pozycje, tzw. trójkąt, gwiazda- chyba dobrze to napisałem :)). Może w sklepie jakiś fachowiec by coś doradził, ale chcę się jeszcze dowiedzieć co Wy mi doradzicie.

nie pamiętam symbolu tego włacznika ale kosztował ok 130 zł najlepiej podejdź do hurtowni elektrycznej i tam dokładnie powiedzą ,w sklepie róznie jest byle by sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76
40-stka wystarczy.

Zgadza sie powinna wystarczyć. W dobrym sklepie lub hurtowni gdy powiesz do czego chcesz i o jakiej mocy to powinni ci doradzic. Ale zawsze jest dobrze wziąć wiekszy bo dłużej wytrzyma. Napweno amperaż nie powinien być mniejszy ani równy bezpiecznikowi zastosowanemu do tego silnika, powinien byc większy. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj