Skocz do zawartości

Zdjęcie

Geoportal- dokładność map a stan faktyczny

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 11 maj 2011 - 11:31

Geoportal- dokładność map a stan faktyczny Witam. Niedawno wynikła taka sprawa: sąsiad zaczął mieć pretensje że woruję się w jego działkę. Odkąd pamiętam czyli te kilkadziesiąt lat zawsze tak było orane, a zawsze były problemy z nim że on lubił sobie podskrzybywać miedzę :lol: Nigdy nie miał pretensji że orzę na jego albo coś podobnego :D
Najlepsze że patrząc na mapki geoportalu rzeczywiście widać że to ja wchodzę na jego pole. I mam pytanie: czy można wierzyć 100% tym mapkom i siatce pokazującej granice działek? Bo jak patrzyłem po sąsiadach to niektórzy mają wjazd na podwórek po działkach sąsiadów. A w rzeczywistości wjazd mają na swoim podwórku.Gdybym chciał zastosować się do map i granic z geoportalu to musiałbym przesunąć się nawet i o kilka metrów oddając mu kawałek pola a następnie ja musiałbym wejść w pole drugiego sąsiada i zabrać mu te kilka metrów z szerokości, sąsiad następnemu itd. Co najzabawniejsze aktualne miedze miejscami lecą po uskokach tak że pole sąsiada jest 1.5m wyżej niż moje, a drugiego sąsiada 1.5m niżej od mojego :)
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Geoportal- dokładność map a stan faktyczny Dzisiaj, 01:04
  •  

#2 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 11 maj 2011 - 11:43

Geoportal- dokładność map a stan faktyczny a słupki graniczne co pokazują

#3 Share paragwaj

paragwaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 11 maj 2011 - 11:49

Geoportal- dokładność map a stan faktyczny patrząc po moim polu i granicach w geoportalu mogę stwierdzić, że są przesunięcia na mapkach. z sąsiadem mam granicę, w granicy mam ścianę jednego z garaży, i wg mapek na geoportalu ta ściana jest już na działce sąsiada. a patrząc na słupek graniczny okazuje się, że ten mur jest jakieś pół metra od granicy na mojej działce. także, orientacyjnie można z tamtych granic skorzystać, ale dokładnie to będziesz musiał znaleźć sobie kamienie graniczne i sam to ocenić albo po prostu wynająć geodetę.

Edytowany przez paragwaj, 11 maj 2011 - 11:50.

#4 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 11 maj 2011 - 12:21

Geoportal- dokładność map a stan faktyczny Zgadzam się z przedmówca. Na geoportalu wiele działek zgadza się ze stanem faktycznym (ze słupkami) jednak nie wszystkie. Mam jedno miejsce gdzie stoi słupek a geoportal pokazuje ze granica jest zła pomimo, że jest na 100% dobra. Jak sąsiad ma pretensje to każ mu przyjść z geodetą.

#5 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 11 maj 2011 - 12:46

Geoportal- dokładność map a stan faktyczny No geodeta to pewnie ostateczność, a co do słupków to nawet nie wiem gdzie ich szukać.

#6 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 11 maj 2011 - 13:13

Geoportal- dokładność map a stan faktyczny mogą być granice poprzesuwane. była u nas jedna działka gdzie koniec sięgał kilka metrów za rów melioracyjny (co było niemożliwe) a teraz jest już dobrze tylko że z działki 4,30 zrobiło się 4,15 (według ARMiR) i po granicy jest uprawiane.

#7 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 11 maj 2011 - 13:26

Geoportal- dokładność map a stan faktyczny Mapy z Geoportalu są mapami tylko orientacyjnymi. Nawet jest tam taka informacja, że dane z portalu "mogą być wykorzystywane jedynie w zakresie przybliżonej identyfikacji i lokalizacji przestrzennej działki oraz oszacowania jej powierzchni"
To samo się tyczy ortofotomap którymi posługuje się ARiMR (też są niedokładne) jednak nie przeszkadza to agencji w obliczaniu powierzchni działek z dokładnością 1 ara i pomniejszaniu dotacji bezpośrednich dla rolników... :D

Edytowany przez lukejro, 11 maj 2011 - 13:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share paragwaj

paragwaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 11 maj 2011 - 15:01

Geoportal- dokładność map a stan faktyczny jeżeli nie masz pojęcia gdzie szukać kamieni to pozaglądaj na mapki. warunek: muszą to być stare mapki, nie ze zdjęciami, chyba wiesz o co chodzi. ja mam w domu takie mapki na których właśnie są zaznaczone te kamienie, układ granic, punkty orientacyjne w terenie. jeśli nie masz - popytaj rodziców, sąsiadów z którymi masz dobre układy i mają działki niedaleko tego pola.

#9 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 11 maj 2011 - 16:37

Geoportal- dokładność map a stan faktyczny Aha już się orientuję:) Mapki gdzieś powinny być, tak więc sprawa może niedługo się wyjaśni:)
Podziękował za odpowiedzi :)

#10 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 maj 2011 - 16:49

Geoportal- dokładność map a stan faktyczny Na geoportalu od jakiegoś czasu jest komunikat żeby się nie sugerować obrazem a granicami. Sąrozbieżności. Jedynie można zauważyć że np granica idzie prosta a miedza jest półokrągła. Ja tego używam żeby sobie wymierzyć np w kawałku 15ha ile mam kuku a ile owsa mniej więcej

#11 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 11 maj 2011 - 20:19

Geoportal- dokładność map a stan faktyczny w mojej okolicy jakoś tam te mapki się zgadzają nawet dokładnie :D Co do budynków weźcie pod uwagę że zdjęcia są z satelity (z powietrza na pewno) i mogą być lekko z boku więc budynek "krzywo stoi" na mapie ;)

Co do kamieni granicznych zawsze znajdują się w miejscu załamania linii, stoją po prostu tak że pomiędzy nimi jest tylko linia prosta.

#12 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 11 maj 2011 - 20:25

Geoportal- dokładność map a stan faktyczny Ja używam geoportalu w ostateczności, tj. kiedy mam zastrzeżenia przy usłudze koszenia kombajnem... ;)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#13 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 11 maj 2011 - 21:04

Geoportal- dokładność map a stan faktyczny Granice są pozaznaczane różnie, tak jak trzeba przyznać że część jest nieco poprzesuwana, tak samo jest całkiem sporo dobrze zaznaczonych. Wiem jedno-jeśli mierzy się powierzchnie nanosząc linie pomiarowe po obrazie to pomiar wychodzi idealnie-porównywałem pomiar z Geoportalu i pomiar GPS wykonany na na kilku kawałkach, różnica jeśli była to w granicach 1% sie mieściła(oczywiście przy bardzo uważnym zaznaczaniu na geop.) ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 18 listopad 2015 - 22:58

Geoportal- dokładność map a stan faktyczny

mam pytanko mam okazje wziąść dzierrzawe ok 90 arów to pole jest podzielone na działki i są słupki graniczne po polu i czy będzie dało sie to zorać?