Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ czy warto?

46 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 27 kwiecień 2008 - 13:42

MTZ czy warto? A zebyś wiedziałze jak uzywam komputera i sie popsuje to biore i go sam naprawiam, ale nie o to chodzi zeby wszyscy sami sobie wszystko szykowali. Myśle że nie obraziłem nikogo bo ja też moge kupić sobie john deera który mi sie bedzie sypał i bede wszystkim mówił ze john deery to złomy a przecież to tylko wyjątek ale jak sie uogólnia to potem cała marka okazuje sie ze jes do kitu co jest nie prawdą. Popatrz że są opinie i które chwalą mtz i które go ganią i tak jest ze wszystkimi maszynami mój kumpel ma ursusa 1224 i po 5 latach uzytkowania nie moze na niego patrzeć bo nie zdazy go naprawiać(a naprawdę dba o sprzęt) i ten jego przypadek ma świadczyć że wszystkie ursusy śa do kitu??????? Bo tak wynika z rozumowania niektórych osób.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ czy warto? Dzisiaj, 12:10
  •  

#42 Share cannonball

cannonball

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 17:16

MTZ czy warto? Co do uogloniania to popatrz ile jest zlych opini o mtztach (nie mowie tu o ludziach piszacych ze mtz jest zly bo tak slyszeli) a ile o Valtrach, MF, JD, Deutz'ach juz o Fenciorach nie wspominajac. Uogolnienia maja na celu pomoc innym w wyborze tzn ... jesli ktos nie ma pieniedzy to i tak chocbys mu nie wiem jak zachwalal np. JD to i tak go nie kupi bo stac go tylko na mtzta. Za to jesli ktos zastanawia sie czy niska cena tego ciagnika nie jest spowodowana tylko zla opinia marki a nie faktycznym stanem to juz inna sprawa. Takim czlowiek musi byc swiadomy tego ze duzo mniej wydajac duzo mniej tez dostaje.

Faktycznie gdybysmy oceniali marki tylko na podstawie pojedynczych modeli to jestem pewny ze u kogos, gdzies znalazby sie fendt ktory sie kolokwialnie mowiac "sypie".

A swoja droga Rino to w koncu dla Ciebie uogolnianie jest zle czy dobre? Podales dwa skrajne przypadki (uogolnianie ktore wedlug Ciebie znieksztalca opinie calej firmy i pojedynczy przypadek ktory wedlug Ciebie nie powinien rzutowac na ogolna opinie).

Moje opinia opiera sie na doswiadczeniach wlasnych, mojej rodziny i roznych ludzi z ktorymi rozmawialem na ten temat. Dlatego wlasnie pisze posty w tym temacie - uwazam ze posiadam jakas wiedze o tych ciagnikach. Gdybym pisal tylko przez pryzmat mtzta kotrego mialem to sypalbym bluzgami ile by sie dalo. Ale spotaklem sie z dwoma przypadkami gdzie mtzty chodza dobrze i nie ma z nimi wiekszego problemu. Niestety tych przypadkow bylo tylko dwa. Wiekszosc ludzi niestety narzekala na te ciagniki jedni bardziej inni mniej.

BTW chcialbym poznac opinie uzytkowniko pronarow nowej generacji czy to jest na prawde az takie cudo jak mi wciskal deler B)

#43 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 20:09

MTZ czy warto? Ja również chwale sobie mojego Mtzta. Chodzi praktycznie bezawaryjnie. Jeżeli miałbym się wypowiedzieć na temat stosunku jakości do ceny to daje mu 9+/10. Wiadomo ze cydowne ciągniki nie istnieją, ale nie przesadzajcie że Mtzty to totalne złomy. W niedługim czasie planuje zakup nowego ciągnika i to nie dlatego ze Mtz się sypie tylko że, Zetor się wysłuzył (chodzić, chodzi ale nie chce go dojechać do końca) i po co wszystko zwalać na jeden ciągnik.
Wiadomo dużo zależy od użytkownika, ale każdy ma prawo do własnego zdania.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#44 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 20:28

MTZ czy warto? moim zdaniem uogólnianie jest złe gdyż nie odzwierciedla całej prawdy o sprzęcie. Ja staram się opierać na własnych doświadczeniach i opiniach samych użytkowników. Natomiast do opini typu ze ktoś coś od kogoś usłyszał to podchodzę z dystansem. A co do tych pronarów to osobiście nie wierzę że to takie cuda bo sam mtz cudem techniki nie jest, ale nie narzekam na niego i jakbym miał kupić go jeszcze raz to bym się nie zawachał ani na chwilę gdyż sporo mu zawdzięczam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share elmech

elmech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 maj 2008 - 20:51

MTZ czy warto? Posiadam mtz ale chcę zmienić na ursusa 914 lub 1014 ja trafiłem wadliwy (delikatnie mówiąc) albo ciąży na nim jakieś fatum robiłem w nim skrzynię
3 razy, sprzęgło, hydraulika co rok i wiele innych drobiazgów których niema co wymieniać.Jak rozsypała mi się skrzynia po raz 2-gi to pożyczyłem od znajomego 912 byłem w szoku jedyne co gorsze to głośniej w kabinie a tak praca tym jak dla mnie to rewelacja,oczywiście to co porównuję to ciągniki podobnej klasy chociaż 912 jest z 1991 a mtz 1996 i osobiście uważam że mtz nie ma szansy przeżyć ursusa tylko trzeba postawić obok siebie ciągniki
które mają podobne przebiegi i rocznik bo bardzo często ursusy pochodzą z jakiś tam spółdzielni gdzie było kilku kierowców i nikt tak naprawdę o to niedbał
a mtz w większości przypadków kupowane były nowe.

#46 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 11 maj 2008 - 10:44

MTZ czy warto? To chyba naprawde jakiś wadliwy ten mtz m ój jest z 96 roku i prawie nic nie robione, hydraulika 3 razy i przedni napęd też 3 razy no i opony:) (bo się zdarły) a tak to nie narzekam a robi sporo o non stop z turem i w polu musi obrobić 50 ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share elmech

elmech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 maj 2008 - 21:05

MTZ czy warto? Ja na szczęście nie mam przedniego bo używam go dużo w transporcie jak widzę jak się sypią mosty przednie i trwałość opon to się chyba bym pochlastał
jak miałbym jeszcze kilka razy robić przód o oponach nie wspomnę to nie chcę liczyć kosztów.Z drugiej strony przedni przydaje się w polu.

Dodaj odpowiedź