Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ czy warto?

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 15:34

MTZ czy warto? Chiński wynalazek to foton a kotti jest niczego sobie. Jak będziesz brał mtz to bierz most krzyżakowy troche dopłacisz ale ciągnik będzie chociaż lepiej wygłągał i miał szersze buty.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ czy warto? Dzisiaj, 03:24
  •  

#22 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 13:53

MTZ czy warto? na PROW można brać ciągniki także używane do 5 lat od roku produkcji

#23 Share urban

urban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 12:51

MTZ czy warto? Witam, posiadam ciągnik MTZ 82 z roku 1995 , należy on jeszcze do tych staszych twardszych ciągników nie "ulepszanych" jeszcze przez Polaków : ) , nie mam dużo motogodzin nabitych bo ponad 2 tys , ponieważ pracuje on na 10 Ha razem z Ursusem C - 360 ale nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.Nigdy mnie nie zawiódł a u mnie są ciężkie ziemie rędzina i sobie radzi.Mój znajomy ma 150 Ha i tylko 2 ciągniki MTZ 82 i tak podsumował te maszyny " Im bardziej dostaną w d*pę tym lepiej chodzą " a pracuje nimi juz ponad 10 lat więc to chyba mówi samo za siebie.Mój 2 znajomy kupił Pronara tego niebieskiego o mocy 105 KM 3 lata temu i ma z nim same problemy a przy tym dużo pali.Jest jeszcze jedna rzecz komplet naprawczy do MTZ 82 kosztuje mnie niż do C - 360.MTZ ( jeszcze ten czerwony ) nie jest może taki piękny jak JD ale to przecież nie o to tutaj chodzi , pomimo tego że z silnika po jakimś czasie bedzie troche "lało" bo ma uszczelki nie najalpszej jakości to innych wad nie widze oprócz normalnej amortyzacji sprzętu które kiedyś sie wkońcu popsują co w MTZcie i tak bardzo długo potrwa.Podsumowując polecam ciągniki MTZ ale nie te nowe tylko te starsze tak do 2000r mogą sie wydawać stare ale uwierzcie że beda jeszcze dugo chodziły. : )

#24 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 18 kwiecień 2008 - 20:05

MTZ czy warto? No widze wreszcie opinię użytkownika mtz, przychylam sie do twojej wypowiedzi.

#25 Share cannonball

cannonball

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 19 kwiecień 2008 - 05:55

MTZ czy warto? No w sumie o tym ze ten nowsze mtzty sa jeszcze gorsze niz wczesniejsze to tez slyszalem ... ale gdybym mial kupowac nowego mtzta to wolalbym kupic zachodnia uzywke w podobnej cenie .... powiem wam tak pol zartem ze ryzyko trafienie na bubla nieporownywalnie mniejsze ;) Co do opinin urbana to tak sie sklada ze mialem takiego mtzta i na prawde mnie zrazil do siebie i na pewno juz nic nie kupie co ma cos wspolnego z tymi ciagnikami.

#26 Share urban

urban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 15:01

MTZ czy warto? Gusta są różne , wiadomo że nie wszystkie egzeplarze mtza są takie same ale większośc to naprawde twarde ciągniki.Można kupic nowy samochód i tez sie może psuć trzeba miec też szczęscie ale uważam że za te pieniądze i na tyle hektarów ile kolaga tam ma mtz mu w supełności wystarcza.Rozumiem jakby nie miał co robić z kasą ale to jest Polska i moim bez sensu jest kupowanie drogich ciągników typu JD , Fendt , Case , NH bo są drogie w utrzymaniu a Polski rolnik jest gnębiony cały czas i szkoda żeby wydawał niepotrzebnie pieniądze na cos drogiego nie koniecznie potrzebnego.Jak bedziemy otrzymywać takei same dopłaty jak rolnicy w krajach unii i bedziemy na równi z nimi to tak ale teraz lepiej zainwestować w co innego.

#27 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 15:06

MTZ czy warto? Ja bym nie powiedział ze nowe Mtz-ty są słabe wiele osób u nas pokupowało te ciągniki różne wersje i narazie nie narzekają
jeden facet u nas ma dwa starszego i nowego Mtz-ta i uważa ze nowszy jest lepszy.
Jeśli by chodziło o używany ciągnik za cenę nowego Mtz-ta to na pewno by się ojciec nie zgodził

#28 Share urban

urban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 15:07

MTZ czy warto? Mój kuzyn kupił NH o mocy 78 KM za 90 tys , ciągnik ma 2 lata a serwis był u niego 3 razy a za 1 razem w ogóle go oszukali bo skrzynia nie była oryginalna i wymieniali mu na nowy model.Dał tyle kasy a u nas są redziny cięzka ziemia szczególnie do orki mój MTZ ciągnie 3 skiby na głeboką orke nie powiem bo dostaje w dupe ale daje rade a NH kuzyna nawet nie pisnoł w 3 skibach a różnica w kasie jest znaczna.Za tą kase co On kupiłbym 2 nowsze Mtz - ty najlpiej TS z 99r na szerokich gmach.

#29 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 15:13

MTZ czy warto? Takie ciągniki to w ogóle odpadają choć NH mi się podobają ale za ciągnik 10 letni trzeba dać te 60tyś ja mam średnie ziemie więc Mtz nie miał by problemu z pługiem cztero skibowym ale nawet ze ciągnik 2 letni to za 90tyś bym miał mtz-ta z turem

#30 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 21:04

MTZ czy warto? Ci co mówią, że z MTZa bardzo leci, to pewnie nie mogą sobie z tymi problemami poradzić... ;) Mój znajomy ma MTZa 82 z 90r., pół metra spawu na głowicy [sam spawał jakieś 7 lat temu, bo mu w zime rozsadziło] i wcale wycieków nie ma... Rok temu mówił, że mu olej leciał z jakiegoś rozdzielacza to rozebrał podłogę, rozkręcił rozdzielacz, powymieniał co potrzeba i przestało lecieć... A tyle co ten MTZ na 20ha dostał po garach, to niektóre ciągniki na 100ha tego nie przeżyli... Także rosyjskiego wytworu nie ma co krytykować... Te nowe Belarusy, a jeszcze model 952.2 z turbiną bardzo mi się podoba...
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share cannonball

cannonball

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 21:57

MTZ czy warto? hehe troche mnie tym rozbawiles ... napisales ze ludzie ktorzy mowia ze mtzty sie psuja nie potrafia sobie z tym poradzic ... czyli przyznales ze mtzty sie psuja ;) A swoja droga to mi sie wydaje ze Ci ludzie (a wsrod nich i ja bo tez mialem mtzta) raczej maja juz dosc tego "radzenia" sobie z mtztem bo czasem to ile mozna ? Chociaz ostatnio gadalem z kolesiem ktoremu faktycznie mtz (a dokladniej belarus) chodzi jak na razie swietnie.

A co do naprawiania mtzta za pomoca spawarki to widzialem mtzta ktoremu pod obciazeniem nie dzialal przedni naped .... rozwiazaniem okazala sie spawarka :) i teraz juz dzaiala ...

#32 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 15:16

MTZ czy warto? Nie wiem czy zauważyłeś, ale jeszcze nic nie zostało stworzone, co by się nie psuło, a pracowało przez 15 lat bez najmniejszej awarii... Jakbym przyznał, że się nie psują, to z pewnością każdy by mnie tu wyśmiał... Tzn może to powiem inaczej: ktoś kto rozwija swoje gospodarstwo, wie, że będzie miał więcej ha albo już ma sporo i korzysta z funduszy unijnych to raczej nie kupi MTZa jako ciągnik główny... Ale ten kto ma te ha żeby mieć i nie korzysta z jakichś funduszy czy dotacji to nie kupi ciągnika za 200 tys., bo to mu się nie opłaca... W tym drugim przypadku jeżeli ktoś nie chce inwestować pieniędzy w gospodarstwo to ten ciągnik się sprawdzi, bo jest tani do kupienia, tani w naprawach i nie skomputeryzowany jak zachodnie ciągniki...

#33 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 15:34

MTZ czy warto? Inwestować to byśmy chcieli ale z gospodarstwem 45ha za dużo nie można nawojować nawet z Unią a Mtz był by tak na rozkręcenie a potem może jakiś inny bo nam się nie widzi robić tym co mamy teraz> Gospodarstwo nie stoi na pewno w miejscu z każdym rokiem się rozwija ale nas narazie nie stać na ciągnik za 200tyś więc na początku można zacząć od ciągnika za 70tys czyli od Mtz-ta

#34 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 16:19

MTZ czy warto? Na nasze ha co my mamy [ok. 15] też chcieliśmy nowy traktor... Mieliśmy w planach kupić Belarusa 952.2, ale zrezygnowaliśmy z nowego, bo u nas ha nie przybywa i na pewno nie będzie przybywać...

To musisz jeszcze parę ładnych ha zdobyć i za parę lat będziesz gospodarz na całego... ;) Powodzenia... :)

#35 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 16:27

MTZ czy warto? Jak by było pole było trochę tańsze a na te ceny co są teraz to tylko można czekać jak na zabawienie ze kiedyś będzie hektar kosztował 3tyś więc narazie nie ma co inwestować w ziemie bo już drugi raz tak nie będzie ze dziadek przepisze 10ha więc na te hektary to narazie by i Belarus wystarczył i reszta tego co mam

#36 Share cannonball

cannonball

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 17:42

MTZ czy warto?

ie wiem czy zauważyłeś, ale jeszcze nic nie zostało stworzone, co by się nie psuło, a pracowało przez 15 lat bez najmniejszej awarii... Jakbym przyznał, że się nie psują, to z pewnością każdy by mnie tu wyśmiał... Tzn może to powiem inaczej: ktoś kto rozwija swoje gospodarstwo, wie, że będzie miał więcej ha albo już ma sporo i korzysta z funduszy unijnych to raczej nie kupi MTZa jako ciągnik główny... Ale ten kto ma te ha żeby mieć i nie korzysta z jakichś funduszy czy dotacji to nie kupi ciągnika za 200 tys., bo to mu się nie opłaca... W tym drugim przypadku jeżeli ktoś nie chce inwestować pieniędzy w gospodarstwo to ten ciągnik się sprawdzi, bo jest tani do kupienia, tani w naprawach i nie skomputeryzowany jak zachodnie ciągniki...

Przeczytaj jeszcze raz to co Ty wczesniej napisales a pozniej moja odpowiedz i jeszcze raz zastanow sie nad tym ... bo chyba tego nie zrozumiales albo sam nie wiesz co piszesz. Tak sie sklada ze kazdy kto ma IQ > 0 i posiadl umiejetnosc myslenia wie o tym ze nie ma takich maszyn ktore sa w 100% idealnie i bezawaryjne. Wiec taki argument do mnie kompletnie nie przemawia bo to tak jakby pisac ze jakis samochod duzo pali ale przeciez wszystkie samochody sa na benzyne/ON i tez pala. Z argumentem ceny zgodze sie ale rowniez nie do konca bo wedlug Ciebie to jest argument przeslaniajacy cala reszte. Jesli masz tak malo pola to szczerze po co Ci 80KM? Dasz sobie spokojnie rade i mniejszym ciagnikiem. Kupujac juz taki ciagnik powinienes miec w perspektywie rozwoj czyli zwiekszenie ilosci pola lub nastawienie sie na inna produkcje i jej rozwijanie ... ewentualnie uslugi.

Kamyk514 z 45ha juz mozna spokojnie startowac (jeszcze jakbys mogl to napisz jakie masz ziemie). Jak dla mne jesli chcesz kupic tylko cos takiego co ma byc i tak w perspektywie zmienione to kup sobie tego mtzta .... oj docenisz pozniej kolejny.Tak mi sie troche przypomniala historai mojego gospodarstwa. ;)

Ja Ci podrzuce inny pomyls czy go rozwarzysz to juz Twoja sprawa. Wiec ja bym na Twoim miesjcu poszukal uzywanego ciagnika (najlepiej takiego ktory by dobrze wspolparcowal z ladowaczem czolowym) ktory przez te pare lat do modernizacji bedzie glownym a pozniej juz zostawic go jako pomocniczy. Dla mnie mtz to nie jest ciagnik ktory by sie w tym sprawdzil.

A co do ceny ziemi to spokojnie ... myslicie ze te ceny beda caly czas trzymac sie na takim poziomie? zobaczycie ze bedzie tak jak z mieszkaniami i ceny spadna do normalnego poziomu juz dyktowowanego przez realia rynku i oplacalnosc a nie widzimisie ludzi ktorzy za kawalek pola po dziadku mysla ze beda mieli na wybudowanie mieszkania.

#37 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 18:14

MTZ czy warto? Ziemie mam 3i 4 klasa miejscami można spotkać się z drugą ale to tylko na dwóch polach Mtz jak byśmy kupili to około 8lat na pewno by robił jako główny ojciec ma taką regułę ze co 10lat kupuje jakiś ciągnik teraz 3512 nabiła mu już 11 więc myśli nad nowym jeśli chodziło by o używany ciągnik to mogli byśmy dać max 40tyś koni to tak max 100 może być też bez tura. A na ciągnik pomocniczy to już będzie zostawiony U3512 ojciec powiedział ze tego ciągnik nie sprzeda ma być aż się rozleci

#38 Share cannonball

cannonball

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 18:24

MTZ czy warto? Ja bym sie cieszyl gdybym mial taka sytuacje jak Ty, u mnie niestety glownie 4 i 5 klasa :/

W mojej okolicy jest wlasnie taki ciag na ciagniki z okolic 80KM bo sa to w miare uniwersalne ciagniki. A wiekszosc z tych ludzi szuka w cenie 30-50tys. Wiec mysle ze i Ty bys cos znalazl.

Mam mf255 i tak jak Twoj U3512 bedzie u nas az sie rozleci. ;)

#39 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 25 kwiecień 2008 - 10:37

MTZ czy warto?

hehe troche mnie tym rozbawiles ... napisales ze ludzie ktorzy mowia ze mtzty sie psuja nie potrafia sobie z tym poradzic ... czyli przyznales ze mtzty sie psuja B) A swoja droga to mi sie wydaje ze Ci ludzie (a wsrod nich i ja bo tez mialem mtzta) raczej maja juz dosc tego "radzenia" sobie z mtztem bo czasem to ile mozna ? Chociaz ostatnio gadalem z kolesiem ktoremu faktycznie mtz (a dokladniej belarus) chodzi jak na razie swietnie.

A co do naprawiania mtzta za pomoca spawarki to widzialem mtzta ktoremu pod obciazeniem nie dzialal przedni naped .... rozwiazaniem okazala sie spawarka :) i teraz juz dzaiala ...

I tu z tym przednim napędem widać jacy ludzie potrafia być zacofani przedni napęd nie działał pod obciążeniem bo zprzeło ślizgało wystarczyło podciągnąć sprzęgło na przystawce i po kłopocie ale jak myślenie boli to sie spawa. A później tacy ludzie pierd... że mtz to takie gówno!! Ale jak sie nie ma zielonego pojecia do roboty ciągnikiem to nawet john deere dla takich ludzi okaże się złomem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share cannonball

cannonball

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 kwiecień 2008 - 11:26

MTZ czy warto? Podalem ekstremalny przyklad tego jak ludzie zdesperowani roznymi awariami mtzta potrafia go naprawiac. (swoja droga ten przypadek jest smieszny ale jesli dodac do tego kilku mechanikow ktorzy juz przy tym siedzieli i nie potrafili tego zrobic a prawdopodobnie podciagnie sprzegla bylo pierwsza rzecza jaka robili to juz az takie smieszne nie jest). Co do tego ze Rino twierdzisz ze tacy ludzie nie maja pojecia jak pracowac ciagnikiem to dla mnie wniosek wyciagniety nie wiem skad. To ze ktos nie potrafi naprawic czegos to znaczy ze nie potrafi tym pracowac? Uzywasz komputera a jak sie popsuje to co? Bierzesz lutownice robisz czary mary i naprawione?

Rino a co do Twojego "pierd..."

Jezeli nie potrafisz powiedziec czegos normalnie to moze nic nie mow. Myslisz ze jesli wkleisz pare kropek w miejsce paru liter w wyrazie to nie urzyles tego wyrazu i nie obraziles ludzi ktorzy w przeciwienstwie do Ciebie potrafia kulturalnie napisac co mysla? No chyba ze to wlasnie Ty nie masz zielonego pojecia o czym piszesz.

Dodaj odpowiedź