Vril

Bravo 180 -dziwne zachowanie

Polecane posty

krzychuuuuu    46

Mam nowy opryskiwacz z komputerem Bravo 180. Ciśnienie na manometrze pokazuje o 1 bar mniej niz na komputerze i nie wiem jak to ustawic. Próbowałem pryskać to ciśnienie utrzymuje 7-8 bar i jak ustawie dawkę 250l/ha mogę jechać max 9km/h bo powyżej tej prędkości nie utrzyma dawki. Wgl wypryskuje więcej niz jest ustawiona dawka i nie wiem jak to wyregulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Musisz zmienić stałą przepływomierza, ogólnie kalibracja.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Myslalem ze jak nowy to juz maja wszystko ustawione. Jak zmienić stałą przepływomierza? Narazie udalo mi sie ustawic zeby predkosc pokazywal taka sama jak prędkościomierz w ciagniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Też mam Bravo 180 ale w moim ciśnienia nie ma wcale, gdzie Ci się wyświetla ciś? Mam tylko prędkość i włg niej i ustawionej dawki komputer reguluje ciśnienie aby wypryskać ustawioną dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

W  ustawieniach mozna wlaczyc ze pokazuje cisnienie na komputerze. Znalazlem parametr przeplyw przeplywomierza i jest ustawione 300l. To tam trzeba cos zmienic zeby pokazywal tak jak na manometrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olszak    1

Końcówki nie mają znaczenia. Z tym wydatkiem cieczy to na 99% będzie walnięty przepływomierz. Przerabiałem to u siebie. Możesz to na jakiś czas oszukać zmianą impulsów na litr cieczy. Wchodzisz w ustawienia zaawansowane i tam będziesz miał możliwość zmiany. Standardowo jest ustawione chyba 600 i jak ci zawyża dawkę to musisz podać mniejszą wartość. Np jak u mnie zbiornik 1500l a pokazywało że wypryskałem 1300l to musiałem zmienić na 460. W ustawienia zaawansowane wchodzisz wciskając przycisk włączania i jednocześnie trzymasz strzałkę do góry i w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Końcówki mają znaczenie gdyż ciśnienie jest tu wyliczane (pkt instrukcji10,15), ale do wyliczania dawki na hektar to ten komputer potrzebuje tylko dane prędkości i  sygnały z przepływomierza. Tu tylko trzeba przeprowadzić przegląd ustawień i ogólną kalibrację, to wszystko.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Uszkodzony raczej nie jest bo to nowy opryskiwacz. W ustawieniach jest ustawiony przeplyw 300L to trzeba zmienic na 600?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Jak nowy opryskiwacz to masz na przepływce informację (na turbinowych na 100%) o ilości sygnałów na litr po fabrycznej kalibracji, sprawdź też ilość rozpylaczy wprowadzonych do pamięci, a tak poza tym jak coś nie gra to jest instrukcja obsługi, ewentualnie gwarancja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olszak    1

Brawo 180 ma możliwość wyliczania po końcówkach tzn po ilości przepływu ale w większości jest zamontowany czujnik ciśnienia. To że nowy to nie ma znaczenia u mnie po 2 latach i popryskaniu 450ha przepływomierz padł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu    0

 

witam mam problem z Pilmetem 2518 pompa udor, komputer brawo podzespoły araga, wiosna pompa dostała nowe membrany i zaworki, działała bez zarzutu dawka 300l/ha przy predkośći 7,5 km/h nie była problemem obecnie żeby ta dawkę otrzymać muszę jechać max 5,5 km/h problem powstał po proszkowej grzybówce która lekko zapchała filterki, obecnie wszystkie przejrzane i sa czyste, czy to wina przepływomierza? ma ktoś jakieś sugestie?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakzyc    0

Jak włączyć aby pokazywał Ciśnienie brawo 180 ??  I żeby dało się na na automacie pryskać bo wyskakuje mi regulacja cisnienia i nie da się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj