Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy staję sie rolnikiem ?

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:05

Kiedy staję sie rolnikiem ? Za dzień rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej uznaje się :
4) w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo po ukończeniu 18 roku życia, a przed zakończeniem nauki, dzień zakończenia lub zaprzestania nauki, jednakże najpóźniej dzień ukończenia 26 roku życia, pod warunkiem, że wnioskodawca nie miał przerw w nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni – podjęcie nauki nastąpiło w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego;

7) dzień dokonania najwcześniejszej z następujących czynności:
g) ubezpieczenie się w KRUS na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników jako rolnik lub małżonek rolnika lub z tytułu prowadzenia działów specjalnych produkcji rolnej.

Widzę tu sprzeczności, ponieważ posiadając ziemię muszę być ubezpieczony w KRUSie jako rolnik, a ucząc się nie mam jak prowadzić działalności rolniczej.

To jak to jest ? Uczę się w systemie dziennym,jakbym dostał ziemię to stał bym się rolnikiem czy nie i czy musiałbym płacić krus ???????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy staję sie rolnikiem ? Dzisiaj, 11:46
  •  

#2 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 12 maj 2011 - 10:46

Kiedy staję sie rolnikiem ? Jeśli się uczysz nie będziesz rolnikiem i nie będziesz ubezpieczony w KRUSie(jedynie jako domownik). Rolnikiem zostaniesz jedynie wtedy gdy zakończysz naukę. Nie musisz być także ubezpieczony w KRUSie żeby prowadzić gospodarstwo rolnego. Możesz teraz prowadzić gospodarstwo bez problemów ale na Młodego Rolnika czy MGR nie masz co liczyć. Jest sporo definicji "rolnika" i każda instytucja, organ państwowy ma inną.

Edytowany przez StasiekS, 12 maj 2011 - 10:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 12 maj 2011 - 19:21

Kiedy staję sie rolnikiem ?

na Młodego Rolnika czy MGR nie masz co liczyć.

No wiem, teraz na pewno nie dostanę(i nawet nie chcę)ale jakbym skończył szkołę i wszedłby nowy PROW i był jeszcze MR i miałbym ziemie np. 2 lata to była by szansa dostać MR ? Bo jest tam taki warunek ze nie można być rolnkiem dłużej niż 12 miesiecy, ale skoro bym się uczył.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 19 maj 2011 - 19:08

Kiedy staję sie rolnikiem ? Ja dostałem MR (pierwsza edycja) chociaż ziemię posiadałem już kilka lat ale odliczyli mi okres nauki i wyszło poniżej 12 mcy. Najlepiej zapytaj w Agencji, przepisy ciągle się zmieniają