Skocz do zawartości

Zdjęcie

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników???

113 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 11 maj 2011 - 10:43

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Daniel i co znowu wiesz lepiej odnośnie przepisów? Masseyrap nieznajomość prawa szkodzi i nie jest w ogóle wytłumaczeniem przed sądem.Poznaj trochę przepisy razem z Danielem a później się wypowiadaj odnośnie co komu wolno, pozdrawiam, miłego dnia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Dzisiaj, 00:14
  •  

#62 Share krystianenzo

krystianenzo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:moto rolnictwo technika

Napisany 11 maj 2011 - 11:02

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? koledzy ale nam sie dyskusja rozwinęła:)

#63 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 11 maj 2011 - 12:46

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Bob kiedys w mojej okolicy byly kontrole orginalnego oprogramowania...nie wpuscilem...do tej pory nic niezrobili...bo policjant mi powiedzial tak juz po calym zajsciu, zeby mogli wejsc bez nakazu to bym musial uzasadnic popelienia przestepstwa,a nato juz musza byc jakies dowody, wtedy jest uzasadnienie, po drugie to policjant nie moze nawet wlaczyc kompa tylko musi byc informatym, oczywisci z ciagnikiem moze byc innaczej bo poczekaja az wyjedziesz z posesji...i mamy cie...zreszta poco mieli by chodzic po domach jak teraz to wiecej ciagnikow na drogach i w polu...
Ramzes009 u ciebie na dekielku od wlewu pisze ze nie wolno welewac BIO?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 11 maj 2011 - 13:04

Daniel i co znowu wiesz lepiej odnośnie przepisów? Masseyrap nieznajomość prawa szkodzi i nie jest w ogóle wytłumaczeniem przed sądem.Poznaj trochę przepisy razem z Danielem a później się wypowiadaj odnośnie co komu wolno, pozdrawiam, miłego dnia :)

Bob zgadzam się z Tobą. Niestety prawo pisane, a egzekwowane to dwie różne rzeczy. Wyobraźmy sobie sytuację: Firma X podejrzewana przez adekwatne służby o użycie OO w celach napędowych. Młody, aktywny i żądny awansu policjant upatrzył sobie daną firmę. Pakuje się na posesję na tzw. "blachę". A tu pojawia się mały problem - budka portierska. Owy portier nie ma zamiaru wpuszczać naszego aktywnego bohatera (notabene ratującego czołgający się budżet naszego wspaniałego kraju)na teren firmy, bo akurat szefa - właściciela nie ma. A obowiązkiem jego jest pilnowanie danej posiadłości/siedziby firmy. Jak myślisz kto w tym wypadku odpuści? Nasz aktywny bohater(:)), czy mający na utrzymaniu trójkę dzieci portier?
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#65 Share Ramzes009

Ramzes009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 11 maj 2011 - 13:49

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? @Daniel1987 z tym dekielkiem to szczerze powiedziawszy to nie mam pojęcia. :rolleyes: ,aż sprawdzę po powrocie do domu:)nie mam pewności wiec nic nie mówię na bank.

zdaje mi się czy odbiegamy od tematu :P ale mniejsza z tym

gdybając i teoretyzując -kolego @LukaszP - jeżeli policjant jest tak ambitny jak to napisałeś za 4 godziny wróci z nakazem na papierze a jeśli portier będzie się dalej stawiał do dostanie zarzuty z art. 224. § 1 gdzie sankcja przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności i go w końcu wpuści obojętnie czy będzie szef czy go nie będzie.

ale fakt faktem jeżeli niebiescy panowie będą chcieli bez postanowienia sądu/prokuratora przeszukać to warto się postawić i poczekać jak wrócą z ww.postanowieniem.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

#66 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 maj 2011 - 14:36

natomiast co do BIO to Opinie o nim zależą od doświadczeń z nim zebranych podam przykład.

U Ojca w firmie w rok temu w okresie wiosennym/letnim w ramach oszczędności postanowiono tankować właśnie Bio. Opinie kierowców były dość jednoznaczne i pokrywające się: idzie bo idzie ale mułowato, brak dynamiki i mocy. Dla wyjaśnienia dodam , że mówiąc firma mam tu na myśli Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej (PKS) ,gdzie flota niejednokrotnie pochodzi z lat 1970-1990 (silniki mocno wyeksplatowane)

Natomiast My dnia pewnego , losową sytuacją zmuszeni byliśmy ,[b]zatankować na tej stacji PKS [/b]właśnie to bio, Do Passata 1,9TDi z2005 z przebiegiem około 100 tys (silnik w niezłej kondycji) i okazało się że idzie lepiej i zwawiej, łatwiej się zbiera ipt.
Na chwile obecną nie tankujemy stale Bio z obawy o dość delikatny układ paliwowy opart na pompowtryskach.

Więc śmiem twierdzić że z tym bio nie jest tak tragicznie jak opisujesz

JA na PKSie jeszcze nigdy dobrego paliwa nie nalałem a jak wujaszek zatankował ON to w zimie rurki od paliwowe grzał farelką :D
Pracownik zalał skuter benzyną z PKSu i odrazu skuter na serwis i się okazało że woda w gaźniku. Dlatego PKS omijam szerokim łukiem. Jak wlejesz konewką to wiesz że jedziesz

Edytowany przez tomi382, 11 maj 2011 - 14:37.

#67 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 11 maj 2011 - 14:38

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? To była czysto teoretyczna sytuacja. Widze, że kolego Ramzes nie jesteś na bakier ze znajomością prawa. Świadomość swoich praw wg. mnie jest podstawą funkcjonowania demokratycznego państwa. Dlatego "obiema ręcoma" jestem za tym, ażeby podstawowe przepisy prawa wpajać uczniom szkół podstawowych/gimnazjów. U nas dalej króluje stereotyp funkcjonariusza państwowego jako Bóg wie kogo. Reasumując i wracając do tematu na publicznej drodze ON, na polu to na czym pojedzie.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#68 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 maj 2011 - 14:41

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Popieram @LukaszP Własnie często jest tak że widząc lizak policyjny i mundur ogarnia nas "panika"
Ost wieczoru policjant cywilnym autem ubrany po cywilnemu zatrzymał rowerzystę ( pijak spod sklepu ) i wręczył biedakowi mandat a o ile wiem to policjant będąc bez partnera nie może tak zrobić. Jakby było mało to stanęli autem na łuku.

#69 Share MasseyRap

MasseyRap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 11 maj 2011 - 14:48

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? @bob No co każdy może mieć jakieś braki w wiedzy tym bardziej, że jeżdżę na ON to się nie interesuje czy mogą wejść czy nie bo mi to wisi,ale nawet gdyby przyszli i nie mieli nakazu to bym nie wpuścił i tyle, tu pozwolę sobie zacytować klasyka "nawet gdy twej rodzinie łzy do oczu się cisną, prze nigdy nie współpracuj z pier....ą policją" :P

Art. 73a kodeksu karnego skarbowego stanowi, że kto w użyciu wyrobu akcyzowego zmienia jego przeznaczenie, w szczególności używa oleju opałowego jako oleju napędowego, przez co naraża podatek akcyzowy na uszczuplenie, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie. Jest to przestępstwo skarbowe. Jeżeli kwota narażonego na uszczuplenie podatku akcyzowego jest małej wartości, sprawca czynu zabronionego określonego podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych. Jeżeli kwota narażonego na uszczuplenie podatku akcyzowego nie przekracza ustawowego progu przestępstwa skarbowego (pięciokrotność najniższego wynagrodzenia), sprawca czynu zabronionego podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe. Zaś art. 52b kodeksu wykroczeń przewiduje karę grzywny do 500 zł

czyli jak kogoś złapią to pińcset?? bo chyba nikt w baku nie ma pięciokrotność najniższego wynagrodzenia ??

#70 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 11 maj 2011 - 14:57

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? miałem okazję jeździć na OO zauważyłem że silnik trochę twardziej chodził i w zimie łatwiej odpalał,więc skład jest inny myślę że ma inną temperaturę zapłonu
po ile jest OO i czy bez oświadczenia można kupić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 11 maj 2011 - 15:34

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? teraz na redbulu to juz corazmniej ludzi jezdzi, to juz lepiej ten bioester....jest wyposrodkowanie ceny i jakosci i przedwszystkim legalny....moj sasiad twierdzi ze w bizonie drozej wychodzi na OO niz ON mimo ze zlotówka roznicy...ja wlalem raz i dziekuje

#72 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 11 maj 2011 - 16:31

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Co to za klasyk? chyba jakichś pajaców co noszą spodnie z rozporkami na wysokości kolan :D Ale takich jak Ty prostuje życie, z resztą sam zobaczysz! Zdrówka życzę. :)

#73 Share MasseyRap

MasseyRap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 11 maj 2011 - 16:43

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? przynajmniej nie będę ciotą co się wszystkiego i wszystkich boi ;) ciekawe czy temu "pajacowi" powiedziałbyś to prosto w oczy :lol:

Edytowany przez MasseyRap, 11 maj 2011 - 16:51.

#74 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 11 maj 2011 - 16:59

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Nie raz mówiłem i wnioskuję że Ty też takie portki nosisz z resztą w kupe jesteście zuchami i grande maczo ale w pojedynkę to już nie. No cóż każdego szkoda jednego mniej drugiego bardziej. Nie odbiegajmy jednak od tematu.

#75 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 11 maj 2011 - 18:59

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Bob a co za roznica jak kto sie ubiera...kazdy ubiera sie jak uwaza....wracajac do tematu to sie cocnieco dowiedzialem....samo posiadanie w baku nie jest niczym zlym....tylko uzywanie OO jest karalne...wiec z tymi kontrolami po domach to watpie zeby cos takiego robili.

#76 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 maj 2011 - 19:06

Nikita przemawia przez Ciebie zawiść zazdrość???? :blink: Każdy kombinuje jak może i nikomu nic do tego.
Mam tylko nadzieję ze nie bawisz się w "uprzejmie donoszę" <_<

Nie donoszę to raz, a dwa to że nie jest to zazdrość bo pewne należności publicznoprawne powinny być płacone a taką są opłaty związane z paliwami. Zresztą każdy pracuje jak może a ja często stoję po nie waszej stronie w mojej pracy (do krokodylków nie należę).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#77 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 11 maj 2011 - 21:38

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? częściowo Nikita masz racje z podatkami z drugiej strony czym niższe podatki i akcyzy to ludzie miej kombinują bo biorąc pod uwagę marny zysk a z drugiej kary to się mniej kalkuluje.nie wspomnę już o pieniądzach z podatku które miały iść na drogi? no i weż płać bo trzeba i co z tego mamy?

Edytowany przez mirek37, 11 maj 2011 - 21:40.

#78 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 11 maj 2011 - 22:01

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? może gdyby nikt nie kombinował to na te drogi też by więcej skapnęło.

z drugiej strony polska gospodarność systemu państwa,im więcej w budżecie tym większa rozrzutność.

chory system,chora władza,chorzy ludzie-długo jeszcze pozostałości po komunie będą widać-właśnie w ludziach.

jak to kiedyś pewien satyryk mówił"Polska jest dziwna kraj".

#79 Share Ramzes009

Ramzes009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 12 maj 2011 - 08:30

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? chwile mnie nie było a tu tak dyskusja:)

po kolei:
@ MasseyRap: dokładnie to nie jestem pewien i dopytam się jeszcze kolegów ale z tego co piszesz to wydaje mi się że tu chodzi o różnice, między akcyzą na ON na OO którą naruszasz jeżdżąc i płacąc za OO zamiast ON.
czyli (bo się zamotałem) jeżeli różnica między tym ile zapłaciłbyś za ON a która de fakto została ci w kieszeni po zatankowaniu OO nie przekroczy 5x tysiąc coś( nie pamiętam dokładnie 1120bodajże najniższa krajowa)to właśnie kada do 500 zł co nie oznacza że będzie to 500 bo może być niższa, natomiast jeżeli przekroczy to do 720 stawek dziennych(wyliczanych indywidualnie dla każdego sprawcy przez są w przedziale od 10 do 2000zł) lu do 2 lat.

wydaje mi się że przepis ten wymierzony jest nie tyle w rolników co w firmy transportowe i kierowców ciężarówek którzy niejednokrotnie właśnie na OO jeżdżą a oni nie tankują po 60 litów tylko nierzadko po 500 i więcej a to już przyznasz że przekroczy 5 x najniższą krajową.

Ale tak jak napisałem wcześniej , pewien nie jestem i jest to informacja do zweryfikowania.

PS. Cytat którego użyłeś pochodzi z piosenki Peji- duchowo mocny

@Bob; ja również uważam to za klasyk i nie zgadzam się że peja to pajac a to kto jakiej muzyki słucha jest tylko i wyłącznie indywidualną sprawą i innym nie godzi się ich krytykować. niema się co spinać bo dyskusja fajna i ciekawa więc nie ma co jej zaśmiecać zbędnym pianotokiem

@tomi382
ad1. nie generalizuj, bo nie każda stacja PKS równa się innej, akurat w naszym regionie Firmowa stacja PKS trzyma całką niezłą jakość i nie słyszy się narzekań.
Ad2. zgadzam się warto znać swoje prawa, ale trzeba znać też swoje obowiązki. Niestety Naród polski ma tendencje do walczenia o swoje prawa pomijając niekiedy obowiązki.

To tyle ,ale się rozpisałem :P

Edytowany przez Ramzes009, 12 maj 2011 - 08:37.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 maj 2011 - 11:03

...wydaje mi się że przepis ten wymierzony jest nie tyle w rolników co w firmy transportowe i kierowców ciężarówek którzy niejednokrotnie właśnie na OO jeżdżą a oni nie tankują po 60 litów tylko nierzadko po 500 i więcej ...

Z autokaru spuścisz z 300 litrów jak nie ma przeróbek a do TIRa jedno tankowanie to i pod tysiąc litrów wejdzie z tego co pytałem kierowców.

Problemem dla rolników jest to że są głupii. Były plany barwionego paliwa dla rolników? Chyba były i wszyscy płakali że w perkinsach pozacierają sie silniki itp. Wprowadzono dopłaty do paliwa i średnio ten system sie spisuje bo do paliwa do agregatu prądotwórczego akcyzy nie zwrócą, do spalarni resztek (padniętych np kur) też nie dorzucą a na zachodzie to funkcjonuje. Po prostu stoją u rolnika 2-3 dystrubutory i paliwo z 2 z nich jest na cele rolnicze (ciągnki, kombajny, agregaty prądotwórcze) z czerwonym paliwem a jeden na pojazdy które jeżdża po drogach (nawet te kupione na cele rolnicze-pickupy) czyli zwykłym paliwem ze stacji paliwowej. Różnica cen jest o 50% (rolnicze jest o połowę tańsze) ale złapany z rolniczym paliwem w baku samochodu płaci naprawdę grube pieniądze a nie to o czym tu piszecie czyli 500-5000PLN. I tłumaczenia że się pomylił nie ma.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke