Skocz do zawartości

Zdjęcie

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników???

113 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:30

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? @tomi382-nie każdy OO jest obojętny dla silnika-miałem bezpośrednio z rafinerii(faktura,świadectwo,itp)i był strasznie suchy,nie wiem co by powiedziała pompa rotacyjna,wiem że końcówki w 360 powiedziały "dosyć"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Dzisiaj, 14:00
  •  

#42 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 10 maj 2011 - 21:31

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? blacha
Na zwrot akcyzy musisz czekać długo z tego co się nie myle jest wypłacane 2 razy w roku.Na zwrot podatku Vat też musisz czekać miesiąć czasem dłużej .A jak Cię sytuacja zmusi to musisz kupić , mój kolega jeżdzi Jd na orenżadzie i nie narzeka . :D

#43 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:32

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Olej rzepakowy trafiając do sklepu jest już podatek opłacony ( nie wiem czy wiecie o co chodzi ) a do czego go używam to moja sprawa przecież. Równie dobrze mogę babci plecy smarować lub konserwować pług. A że leje do baku to z nudów bo nie chce mi się na CPN jechać. Z bio jest jeden wielki paradoks :blink:

wiesmag
Napisano dziś, 22:30

@tomi382-nie każdy OO jest obojętny dla silnika-miałem bezpośrednio z rafinerii(faktura,świadectwo,itp)i był strasznie suchy,nie wiem co by powiedziała pompa rotacyjna,wiem że końcówki w 360 powiedziały "dosyć"

Za kilkadziesiąt lat żaden ciągnik nie powiedział dość więc widocznie na wątpliwe paliwo trafiłeś ( papier to nie wszystko ) lub ciągnik krzyczał dość zanim go orzeźwiłeś :D

Edytowany przez tomi382, 10 maj 2011 - 21:36.

#44 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 10 maj 2011 - 21:33

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? OO nie zje ci silnika, ale jest raczej przeciwwskazany na dłuższą metę, bo przyczyni się do szybszego zużywania części elementów silnika i tym samym częstszych remontów, a to dlatego, że w przeciwieństwie do ON zawiera więcej siarki, oraz nie zawiera tzw. dodatków uszlachetniających, które poprawiają właściwości takiego paliwa, które je zawiera.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 maj 2011 - 21:38

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników???

Olej rzepakowy trafiając do sklepu jest już podatek opłacony ( nie wiem czy wiecie o co chodzi ) a do czego go używam to moja sprawa przecież. Równie dobrze mogę babci plecy smarować lub konserwować pług. A że leje do baku to z nudów bo nie chce mi się na CPN jechać. Z bio jest jeden wielki paradoks :blink:

I tu się mylisz, wszystko możesz sobie nim smarować tylko nie lać do zbiornika paliwa :D

#46 Share przemek4011

przemek4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:40

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? A ja radze po prostu używać ON ;) przynajmniej ciągnik nie zużywa się tak szybko

#47 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:40

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? To wlać do baku wody a ukryć zbiornik z OO zasilający i jeździć przy samych misiakach krokodylach i rekinach :lol: i zobaczyć ich twarze bezcenne

#48 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 10 maj 2011 - 21:44

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? U nas ze 2 lata temu łapali za OO ,a teraz cisza .Ale na wszelki wypadek u nas staramy się jeździć drogą tylko tymi w których jest ON .
@tomi382@-Podobno pompy się szybciej z używają...ale jeśli nawet w jakimś ciapku się pompa rozwali co 4 lata to i tak się opłaca jeżdzić na OO
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#49 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 maj 2011 - 21:48

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? A tak zmieniając trochę temat to Policja ma prawo na polu czy podwórku z kontrolować czy kierowca jest trzeżwy Wiecie o tym?

#50 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:56

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Jeśli jeden może jeździć na ON, płacić podatki a drugi nie, to w imię czego gość a w zasadzie kombinator który szkłem sobie chce dupe utrzeć (w tym wypadku jeździć na oo) ma być bezkarny polak to taka nacja że gdyby paliwo rolnicze byłoby po 2.50zł o OO po 2.45zł to i tak jeździłby na OO bo za pięć groszy oszczędności będzie szukał ale remontu pompy już nie liczy. Żenua, przejdź na vat, odlicz akcyzę i wyjdzie taniej niż OO.

Edytowany przez Bob, 10 maj 2011 - 22:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 maj 2011 - 22:11

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? @Mat912-trzeźwość to podstawa-wielu na polach prawka potracili-policja ma prawo sprawdzić.prawo takie otrzymali na wniosek do sejmu złożony przez KRUS(za dużo wypadków),już parę lat to istnieje.

#52 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 10 maj 2011 - 22:23

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Taki mamy zasrany rząd ,że uprzywilejował dla bogatszych ogrzewanie domów OO ,przecierz to jawna dyskryminacja.Znowu równi i równiejsi. Ktoś pewnie odpowie -to każdy może ogrzewać OO dom -, tylko się pytam ilu na to stać

#53 Share MasseyRap

MasseyRap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 maj 2011 - 22:29

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Olej opałowy oraz olej napędowy pochodzą z TEJ SAMEJ frakcji destylacji ropy, więc teksty w stylu "silnik się szybciej zużywa" to BZDURA, ponieważ różnice między tymi olejami są niewielkie. jedynie wtryski w układach wysoko ciśnieniowych ucierpią bo OO jest gęściejsze. Bez nakazu żadne itd czy policja nie może wejść na Twoje pole, przypuszczenie popełnienia przestępstwa?? człowieku............ w jakim świecie Ty żyjesz :D Na zachodzie mają tzw. paliwo rolnicze, które jest barwione na czerwono. Sam jeżdżę na ON bo to się dla mnie opłaca, ale jeżeli ktoś nie jest vat'owcem to .............. Co innego opałek za wschodniej granicy :blink:

Edytowany przez MasseyRap, 10 maj 2011 - 22:33.

#54 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 10 maj 2011 - 22:47

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Pracując w Anglii pytałem mojego szefa ile kosztuje litr paliwa rolniczego (wyglądał dokładnie tak samo jak nasz opał) a on na to że około 60 % ceny zwykłego paliwa. I to bez odliczania Vat-u sratu i innych badziewi. Tymi kwitkami, które zbieramy za paliwo dajemy prace tysiącom urzędników, już dla siebie pozostawię moje zdanie o nich. Druga sprawa limity ilości paliwa na hektar - to to jest paranoja! Nie każdy gospodaruje na 6 klasie i na hektar orki wychodzi 10 l. A wracając do kontroli - na drogach to raczej norma, ale do ciągników pracujących na moim prywatnym terenie i nie poruszających się po drogach publicznych to mogę sobie do baku, jak ktoś ju wcześniej wpomniał gnojówki nalać i mogą mi guzik zrobić.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#55 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 11 maj 2011 - 06:31

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Panowie z ta kontrola ITD to bajki...bez nakazu sadowego to moga sobie postac przed posesja...a zanim zalatwia ten nakaza to z 10 zbiornikow paliwa wypalisz...a wracaja do opalu to czy warto na nim jezdzic...wg mnie nie.....wlalem raz do t-25 to myslalem ze sie rozleci, wlalem do 3P chodzila normalnie...ale w polu to nic nie zrobila, moze dlatego ze pompy rotacyjne a wiekszosc ludzi zachwala jakie OO to dobre, niedosc ze zadrogie to niema czym jechac. Kiedys na TVN Turbo wlawnie mowili o oleju roslinnym i w zasadzie to mozna legalnie jezdzic....podatek placisz w sklepie

#56 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 11 maj 2011 - 06:47

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Zgadzam się z LukaszP na terenie prywatnym teoretycznie nie powinno ich obchodzić na jakim paliwie jeździsz. Weźmy na to np. wózki widłowe które poruszają się po placu zasilane są np. gazem z butli. Sytuacja jest podobna, różnica polega tylko w paliwie a ich jakoś nikt nie ściga za to paliwo a jak rolnik zatankuje traktor robi się z tego przestępcę, który oszukuje skarb państwa. Co do paliwa rolniczego to według mnie powinno wyglądać jak m.in. w Szwecji.

#57 Share Ramzes009

Ramzes009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 11 maj 2011 - 08:35

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? witam. Na początku przyznam ,że bardzo spodobał mi się temat.

ale mam do was pytanie.

Z treści dyskusji wywnioskowałem że kupując BIO. w sklepie/na stacji płacimy już podatek i niby jest ok.
ale zakładając(czysto hipotetycznie) że sami produkujemy to BIO na własny użytek i jego własnie lejemy do baków, co wtedy z takim fantem?

A co do opału, to ja jednak jestem zdania że lepsze jest ON, my do 3p lejemy tylko ON i nie narzekamy :)

A odnośnie przeszukań, W polskim prawie policja niema niestety obowiązku posiadania nakazu w trakcie przeszukania, bo może go zrobić za okazaniem legitymacji(tzw na "blache") i w późniejszym czasie(7 dni) dostarczyć"podkłądke" czyli wydane przez sąd lub prokuratora postanowienie, natomiast co do ITD to nic nie znalazłem na ten temat więc raczej nie mają prawa oni sami zrobić nam nalotu na garaż, ale w praktyce będzie to wyglądało tak że dadzą cynk policji , przyjedzie policja a za nimi ITD.

Wniosek jest prosty , jak się da ,to omijać szerokim łukiem>:P :P :lol: :P :lol:
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

#58 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 11 maj 2011 - 08:59

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Polecam przekręt kolegi bierze lewe faktury na ON a jeżdzi na OO jest do przodu ok.1,70 zł na litrze.Pola ma bez dojazdu z dróg publicznych kontrola wjedzie tylko rowerem lub motocrosem,ciągniki to stare złomy.CO do kontoli drogowych u nas we wsiach przy drodze wojewódzkiej grasowała Służba Celna podobno kogoś złapała podobno?

#59 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 11 maj 2011 - 09:18

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? policja, blacha to moze tylek utrzec...w teori niby moze na blache ale w praktyce nie...na moja posesje zeby wejsc musza miec zgode wlasciciela badz nakaz sadu....prokuratury...jezeli cos zrobisz sam na wlasny uzytek to nic ci w zasadzie nie grozi...ale z tym BIO to tez takie szajstwo....brak mocy...nie jest tak do konca ze bedziesz to 1.70 do przodu, roznica w spalaniu, jak pisalem wyzej raz wlalem i znac tego niechce

z tym paliwem to podobnie jak ze stanem technicznym....jakby mieli lapac to co drugi ciagnik by musial nie jezdzic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Ramzes009

Ramzes009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 11 maj 2011 - 09:39

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? @Daniel1987 mylisz się ponieważ zgodnie z § 3 art. 220 KPK w wypadkach niecierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie sądu lub prokuratora nie mogło zostać wydane, organ dokonujący przeszukania okazuje nakaz kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową, następnie zwraca się niezwłocznie do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie przeszukania.

natomiast co do BIO to Opinie o nim zależą od doświadczeń z nim zebranych podam przykład.

U Ojca w firmie w rok temu w okresie wiosennym/letnim w ramach oszczędności postanowiono tankować właśnie Bio. Opinie kierowców były dość jednoznaczne i pokrywające się: idzie bo idzie ale mułowato, brak dynamiki i mocy. Dla wyjaśnienia dodam , że mówiąc firma mam tu na myśli Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej (PKS) ,gdzie flota niejednokrotnie pochodzi z lat 1970-1990 (silniki mocno wyeksplatowane)

Natomiast My dnia pewnego , losową sytuacją zmuszeni byliśmy ,zatankować na tej stacji PKS właśnie to bio, Do Passata 1,9TDi z2005 z przebiegiem około 100 tys (silnik w niezłej kondycji) i okazało się że idzie lepiej i zwawiej, łatwiej się zbiera ipt.
Na chwile obecną nie tankujemy stale Bio z obawy o dość delikatny układ paliwowy opart na pompowtryskach.

Więc śmiem twierdzić że z tym bio nie jest tak tragicznie jak opisujesz
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.