Skocz do zawartości

Zdjęcie

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników???

113 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 10 maj 2011 - 20:55

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? u mnie wychodzi po odliczeniu 80gr z ON że OO jest tańszy o 50gr więc może coś w tym jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Dzisiaj, 16:23
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 maj 2011 - 20:58

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Za olej rzepakowy chyba jest to samo.
Jak biorą próbki podobno wykazuje nawet sladowe ilosci OO

Edytowany przez MAT912, 10 maj 2011 - 21:02.

#23 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:01

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Za olej rzepakowy jest legalnie tzw bio. Olej mam za grosze a tego samego wujka kontrolowano i psiaki wyczuły olej to powiedział im że w biedronce taniej i puścili dalej

#24 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 10 maj 2011 - 21:03

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? według mnie to na opale też się bardzo nie kalkuluje, ale jak dla mnie' każdy kraje jak mu się daje' i może jeździć chociażby i na gnojówce ale pomagać przy kontroli to co innego :( kiedyś tacy nazywali należeli do ORMO

#25 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 10 maj 2011 - 21:04

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Panowie nie ma co się kłócić .Miałem z nimi do czynienia złapali mnie jak jechałem na orenżadzie Ursusem C330 i dzięki Bogu że nie większym zapłaciłem 600zł mandatu ,sprawa w sądzie o której nie byłem poinformowany i chyba tyle już niepamiętam :lol: .Płaci się od pojemności zbiornika w ciągniku w Capku jest mały zbiornik więc mała kara ,znajomego w ten sam dzień złapali co mnie jechał Zetorem Forterą 1441 i nie chciał się przyznać ile dostał ja też się nie chwaliłem .Mieszkam bardzo blisko Autostrady A4 wiec u mnie bardzo często goszczą ,trzepią na autrostadzie a na fajrancie rolników tu jest ponoć duża kasa <_< .Trzymali mnie chyba godzine jak nie lepiej robili zdjęcia ,brali paliwo do analizy .Jestem przestepcą :D <_< Od tej pory zmieniłem paliwo przeszedłem na Vat i akcyza wieć jakoś brne.Tylko dziwi mnie to jak Angole czy Francuzi jeżdżą na opale to im nic nie robią .Jak byłem w Angli na praktykach to Farmer woził warzywa do hurtowni a miał tylko prawko na ciągnik.Za niedługo polska będzie państwem Policyjnym tak jak to było w czasach PRLU(może już jest). :(

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 maj 2011 - 21:06

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Tak tylko jak by w gospodarstwie znależli tego dużo to co powiesz że Tir z Biedronki Ci dostarczył :lol:

#27 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:08

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? na oleju z biedronki też nie można jeździć bo nie ma akcyzy

#28 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 10 maj 2011 - 21:09

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? :blink: wiara bez paniki wszystkich i tak nie złapią to po primo w Holandii też jeżdżą osobówkami na paliwie rolniczym i też ich gonią a i tak jeżdżą, znajomy który sprowadza z zagranicy busy to w połowie są pozalewane oranżadką, dopóki będzie się opłacało jeździć to wiara będzie jeździć. A kara to 500zeta plus różnica w akcyzie do zapłaty między opałem a ON, a nie jakieś straszne rzeczy, sami siebie straszycie normalnie jak baby. Pamiętajcie policja na terenie prywatnym żeby sprawdzić bak czy bańki musi mieć nakaz sądowy, SC już nie może kontrolować, a ITD może ale na drodze publicznej a nie na polu czy na terenie prywatnym :D
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#29 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:11

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Przelewam do większych baniek żeby w polu z bańkami po 3 litry nie biegać :lol:
Sytuacje są różne i nie możemy przewidzieć naszych zachowań. W ost żniwa ludziska opowiadali jak ludzie z ciągników spuszczali OO do rowu jak stali w kolejce pod elewatorem. A powiedzcie co służba na to jak dajmy że prezes zamknął baki na kłódkę a kierowca nie ma klucza? Mogą szukać węży lub odstojnika? Bo ja się zastanawiam czy jeżeli w baku będę mieć sucho bo dajmy że wstawiłem w zbiorniku przedziałkę na OO to czy mogą pobrać z filtra lub któregoś węża?

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 maj 2011 - 21:14

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? @zenas no tak też mówią ci co jeżdżą na podwójnym gazie " wszystkich nie złapią" :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:16

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Nie słyszałem żeby "zamykali" za olej z biedrony ;)

#32 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 10 maj 2011 - 21:18

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Wytłumaczcie mi tylko jedną rzecz - po co jeździć na OO skoro do ON jest wypłacany zwrot akcyzy, a samo paliwo jest lepszej jakości niż OO - silnik dłużej popracuje, filtry dłużej wytrzymają, a na ON daje lepsze osiągi?
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

#33 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:18

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? A ja mogę mięć opałówkę a nawet muszę, bo mam suszarnię :P więc co do zakupu nie muszę się tłumaczyć w razie czego.
W każdym razie i tak starsze ciągniki coraz częściej jeżdżą na ON a nowsze to wiadomo :)

Edytowany przez Klos49, 10 maj 2011 - 21:20.

#34 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:19

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? @MAT912-ponoć za rzepakowy jest jak OO-bo chodzi o podatki którymi olej rzepakowy nie jest objęty.

@mirek37-przy swoim zbiorniku mogę pomagać w kontroli-bo się nie mam czego bać-paliwo mam naprawdę legalne,nawet nie z podejrzanych stacji-prosto z lotosu,i z ORMO nie mam nic wspólnego,a szkoda bo ci co mieli dobrze na tym wyszli.

@Klos49- w obejściu możesz mieć nawet tysiące litrów OO-tylko również urządzenie do jego spalania-piec,palnik,nagrzewnicę-i będzie OK.

Edytowany przez wiesmag, 10 maj 2011 - 21:22.

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 maj 2011 - 21:20

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? @tomi382 ja też bo już bym tam nie kupował :lol:

#36 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 10 maj 2011 - 21:21

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Niewiem jak jest w innych krajach UE ale np. w Szwecji istnieje coś takiego jak paliwo rolnicze, które jest koloru czerwonego i dopuszczone jest do urzywania w pojazdach rolniczych. Jest to zwykły ON tylko zabarwiony na czerwono. I szczerze mówiąc dobrze by było gdyby podobne rozwiązanie było zastosowane w polsce kupienie paliwa bez limitów tyle ile trzeba było by ok.

#37 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:21

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? OO jest obojętny dla silnika jak już dla ścisłosci a jak lejesz z konewki brudnej to wiadomo filtry lecą

Edytowany przez tomi382, 10 maj 2011 - 21:21.

#38 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:26

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? skoro mówisz 'szkoda'to chyba ciągnie. idę spać jak dla mnie to późno

#39 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 maj 2011 - 21:26

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? [quote name='wiesmag' timestamp='1305058768' post='720752']
@MAT912-ponoć za rzepakowy jest jak OO-bo chodzi o podatki którymi olej rzepakowy nie jest objęty.
O tym pisałem, ja się też nie boje bo mam aktualne przeglądy i jeżdżę po drogach publicznych to nie opłaca mi się ryzykować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:28

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników??? Zenas co Ty gadasz jaki nakaz? Jest uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa (w tym przypadku p-stwo skarbowe) to wchodzą sprawdzają nawet jak po polu jeździsz i jak stwierdzą to karają a nakaz to mają dostarczyć do dni bodajże 14-stu chyba że już na dzień dobry go mają bo są do akcji przygotowani. Za olej z biedronki tzn rzepakowy czy słonecznikowy też jest kara bo znowu wykorzystujesz olej roślinny, spożywczy do celów napędowych tak jak OO obowiązuje inna akcyza.