krystianenzo

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników???

Polecane posty

koledzy pomóżcie w moją wieś wpadli inspektorzy i badają paliwo mw ciągnikach aż strach bo ciapek na czerwonej śmiga a nowe nie bo gwarancja xD jakie mogąbyć dla mnie konsekwencje? jakie wysokie kary nakładają zieloni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Ile dokladnie to nie wiem ale z tego co słyszałem to nie jest to mała sumka :lol:

Służba Celna to raczej jak bys kupował OO to mogli by z kontrolować co Ty z tym robisz a paliwo w ciągnikach to ITD

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Jak stwierdzą że używasz Opałówki zamiast ON ,jest mandat 5000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

krokodyle też mają prawo paliwo sprawdzać-nie tylko służba celna-na dzień dobry 5 koła za opał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

A ja nie "słyszałem" tylko wiem że na miejscu jest mandat 500zł za wykorzystanie paliwa opałowego do celów napędowych a nie 5000tyś i wniosek do sądu za używanie paliwa niezgodnie z jego przeznaczeniem a sąd może nałożyć na Ciebie grzywnę w postaci mandatu do 5000tyś plus koszty sądowe plus powiadomienie skarbówki co robisz i masz kontrolę i musisz wytłumaczyć się skąd masz gdzie kupiłeś i generalnie korowody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

500zł to chyba dla prywatnych a jak rolnik to wiadomo że przepalił tony OO to nie zawachają się postawić na szali 5000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Własnie cos tak jak @Bob napisał, a tak w nawiasie to wpadłes już? :P

Cos chyba jeszcze sami naliczają ile to lat ich ktos smiał okradać :lol:

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

czy to 5 tyś zaraz na miejscu czy po miesiącu,i tak boli-ile to ON można kupić,jakieś 1000 litrów legalnego.

 

a tylko za różnicę pomiędzy OO i ON to ładnych ton paliwa trzeba spalić żeby się wyrównało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Njalepiej żeby się wypowiedzieli Ci którzy zostali złapani bo innaczej możemy gdybać. Wujkowi zabrali dowód rej auta i ileś zł mandatu ale nie pamiętam dokładnie kwoty ale nie więcej jak 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a niech rypią kary za jazdę na opale ;)

Jeden uczciwie płaci za paliwo a inny kombinuje ;)

 

A tak poważnie - kiedyś o tym już pisałem na tym forum - u nas przyłapali kilku i szczerze mówiąc dobrze że im wrypali mandaty.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jednymi słowy to może być bardzo droga oranżadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Nikita przemawia przez Ciebie zawiść zazdrość???? :blink: Każdy kombinuje jak może i nikomu nic do tego.

Mam tylko nadzieję ze nie bawisz się w "uprzejmie donoszę" <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foka71    1

Znajomego gościa zatrzymali,jak jechał Kamazem na opale,to wezwali Policję,a Ci zabrali mu telefon,żeby do domu nie mógł zadzwonić i zrobili nalot na gospodarstwo.Okazało się,że u Niego wszystko ,co mogło jeżdzić na opale,to na nim jeżdziło.Dostał 40 tys. kary z US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

U mnie w okolicy też trzepią i sprawdzają paliwo i właśnie SŁUŻBA CELNA się kręci i dziś nawet ciągniki i samochody z gminy trzepali :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499
Napisano (edytowany)

Że też ludzie się jeszcze w opał bawią heh ;) Biorąc pod uwagę zwrot akcyzy i kary za jazdę na OO to nie bardzo się kalkuluje tankowanie oranżady wg mnie.

BTW: U siebie w okolicy nie słyszałem o sprawdzaniu baków w ostatnich czasach ;)

Edytowano przez mickas092

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znajomego gościa zatrzymali,jak jechał Kamazem na opale,to wezwali Policję,a Ci zabrali mu telefon,żeby do domu nie mógł zadzwonić i zrobili nalot na gospodarstwo.Okazało się,że u Niego wszystko ,co mogło jeżdzić na opale,to na nim jeżdziło.Dostał 40 tys. kary z US.

 

Ja też słyszałem że tak robią, cos w tym musi być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja też przyłapanych-już,czy dopiero co będą,żałować nie będę,leje legalną i co za tym idzie płacę podatki,niech też płacą,a nie trzęsą portkami.mnie mogą paliwo sprawdzać-ukrywać się nie muszę,nawet mogę pomóc przy próbkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A to opłaca się jeździć na opale? Bo jeśli jesteś Vatowcem to odliczasz vat, pozatym macie zwroty ileś tam (niejestem rolnikiem więc nie wiem), ja mam firme tzn tata i bierzemy teraz w hurcie ostatnio było po 4.74 a widzę że leci w dół ceny na hurcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

u mnie wychodzi po odliczeniu 80gr z ON że OO jest tańszy o 50gr więc może coś w tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Za olej rzepakowy chyba jest to samo.

Jak biorą próbki podobno wykazuje nawet sladowe ilosci OO

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Za olej rzepakowy jest legalnie tzw bio. Olej mam za grosze a tego samego wujka kontrolowano i psiaki wyczuły olej to powiedział im że w biedronce taniej i puścili dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

według mnie to na opale też się bardzo nie kalkuluje, ale jak dla mnie' każdy kraje jak mu się daje' i może jeździć chociażby i na gnojówce ale pomagać przy kontroli to co innego :( kiedyś tacy nazywali należeli do ORMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Panowie nie ma co się kłócić .Miałem z nimi do czynienia złapali mnie jak jechałem na orenżadzie Ursusem C330 i dzięki Bogu że nie większym zapłaciłem 600zł mandatu ,sprawa w sądzie o której nie byłem poinformowany i chyba tyle już niepamiętam :lol: .Płaci się od pojemności zbiornika w ciągniku w Capku jest mały zbiornik więc mała kara ,znajomego w ten sam dzień złapali co mnie jechał Zetorem Forterą 1441 i nie chciał się przyznać ile dostał ja też się nie chwaliłem .Mieszkam bardzo blisko Autostrady A4 wiec u mnie bardzo często goszczą ,trzepią na autrostadzie a na fajrancie rolników tu jest ponoć duża kasa <_< .Trzymali mnie chyba godzine jak nie lepiej robili zdjęcia ,brali paliwo do analizy .Jestem przestepcą :D <_< Od tej pory zmieniłem paliwo przeszedłem na Vat i akcyza wieć jakoś brne.Tylko dziwi mnie to jak Angole czy Francuzi jeżdżą na opale to im nic nie robią .Jak byłem w Angli na praktykach to Farmer woził warzywa do hurtowni a miał tylko prawko na ciągnik.Za niedługo polska będzie państwem Policyjnym tak jak to było w czasach PRLU(może już jest). :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj