X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas protekator

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tprc330

tprc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 10 maj 2011 - 18:19

claas protekator co sądzicie o kombajnie claas proetaktor chodzi mi oto jak czyszczą zborze z plewów i jak jest z ich wydajnością i awariami??? są umie dwa takie claasy i muszę powiedzieć że nie podoba mi się jaką pracę wykonują nie za bardzo czyszczą zboże dużo zostaje po nich na polu i dodatkowo jak składają rurę wysypu zboża to słychać jak leci zborze z powrotem do zbiornika nie wiem czy jest to wina kombajnistów czy te kombajny tak po prostu mają?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas protekator Dzisiaj, 11:08
  •  

#2 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 10 maj 2011 - 19:18

claas protekator Każdy kombajn da radę ustawić aby czyścił w miarę zboże i nie gubił. My mamy Claasa Senatora, można powiedzieć bliźniaczy model protektora ;) Młóci czysto, nie gubi za dużo, jakieś minimalne straty zawsze będą w tego typu kombajnach (rozwiązania mają już swój wiek), ale nie ma mowy o jakimś pasie zieleni w miejscu gdzie przejechał kombajn ileś tam dni temu B)
Co do składania rury to troszeczkę się tam wysypie, ale jak kończysz dajmy na to jedno pole i chcesz złożyć to wystarczy zostawić trochę dłużej włączony wysyp i jak się żmijka opróżni do końca to nie ma się co wysypać :D A poza tym to nie składasz rury za każdym wysypaniem, bo po co ;)

#3 Share przemek4011

przemek4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:34

claas protekator Siemakno :D
Ja jestem posiadaczem claasa mercatora (5lat) i powiem tak kombajn bez awaryjny jak sie dba i smaruje co dziennie z czyszczeniem ziarna tez nie ma problemów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share tprc330

tprc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 11 maj 2011 - 18:22

claas protekator wiadomo że co pole się nie składa rury ale jak masz kilka gatunków zburz to przez to co zostaje w rurze to się tylko zborze miesza potem chcesz zasiać np.jęczmień to masz jęczmień+pszenice.ile biorą za pracę takim kombajnem? u mnie od 240 do 260zł. a bizonem rekordem 220 do 240zł to wiadomo lepiej wziąć bizona i przy okazji mam czyste zborze bo jest to sprawdzony od lat... :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 14:18

claas protekator z tym zbożem w rurze to jest tak samo w w każdym kombajnie zawsze coś ci zostanie nie tyko w rurze do wysypu ale i w zbiorniku jak i podajnikach. a jeżeli chcesz opróżnić dobrze kombajn to w parę minut można pootwierać wszystkie dekielki i wysypać resztę zboża. A mam pytanie czego tak wybrzydzasz, jeżeli ci się taki kombajn nie podoba to go nie kupuj i daj spokój, wiedz o tym że te kombajny maja już ponad 30lat. A jak chcesz mieć pewność że kombajn będzie dobrze czyścił, że nie będzie gubił ziarna i dobrze zetnie słomę to kup sobie LEXIONA