Zaloguj się, aby obserwować  
Michail94

Skrzynia biegów MF 590

Polecane posty

Michail94    0
Napisano (edytowany)

Witam. Mam takie pytanie czy jak w mf 590 wbije się np bieg do przodu to dlaczego wtedy ciągnik nie chce lecieć do tylu na wciśniętym sprzęgle tak samo jest ze wstecznym biegiem jak jest wbity to nie leci do przodu. Jakie to ma zadanie? Czy da się to "wyłączyć"? Czasem potrzeba żeby ciągnik poleciał w inna stronę niż jest wbity bieg. Proszę o pomoc.

Edytowano przez Michail94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlatek    0

Jesli chodzi ci o to ze stoisz z lekkiej gorki i nie chce jechac dlatego bo cie blokuja hamulce. A jezeli stoisz na rownym i masz sprzegło to dziwne zeby jechal ? A jezeli chcesz tak to zrob zeby ci sprzeglo ciagło to bedzie jechal : O


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michail94    0

Sprzęgło nie ciągnie bo łapie w samej górze, hamulce tez nie trzymają bo jak się wybije bieg to ciągnik jedzie. Więc problem tkwi gdzieś indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlatek    0

To chyba normalne ze pojedzie wystarczy lekki opor i bedzie stal. Takze nie patrz tez pod tym kontem trzeba brac pod uwage wszystko a to jest najbardziej prawdopodobne.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

te typy tak mają bo już ci muwię ty masz wzmacniacz mometu i jak ciśnienia niema to jest na połuwce a sam pisałeś że jak połowkę włonczysz to zez góry leci jak by na luzie był a ciśnienie jest jak traktor zapalisz to pompa podaje i wtedy masz biegi pełne nawet na zaciąg go nieodpalisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michail94    0

Chodzi mi oto ze jak mam bieg do przodu na zającu na wciśniętym pedale sprzęgła (bo na żółwiu leci) np 1 to nie poleci wtedy do tylu jak jest pod górkę i moje pytanie jest takie czy to normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gejc76    0

Witam też coś takiego posiadam w mf 550 na początku było ciężko się przyzwyczaić ,ale po pewnym czasie da się z tym żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik26    0

mnie wylatuje trójka jadac od gory czy moze ktos pomoze mi ten problem rozwiazac, powiem jak zdiołem dekiel od góry to roche rozchdza sie treby czy wstarczyło by jka pdkładke podłozyc czy cos innego .

 

mnie wylatuje trójka jadac od gory czy moze ktos pomoze mi ten problem rozwiazac, powiem jak zdiołem dekiel od góry to roche rozchdza sie treby czy wstarczyło by jka pdkładke podłozyc czy cos innego .mf 590

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

jak jedziesz do góry i ci wylatuje trójka to sprawdź najpierw sprężynki zatrzasków i same zatrzaski. wymiana może pomoc ale problem siedzi pewnie w zużytych lożyskach ... robiłem to u siebie. a jaką masz skrzynie?

 

ja mam do sprzedania jeszcze skrzynie 8 biegową. bo wymieniłem na 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Mam tak samo w masseyu 675, że na zającu tak sie zachowuje jak by do końca nie wysprzęglał, a na zółwiu jest normalnie wiec na to wychodzi, że multipower tak ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik26    0

skrzynie mam 12x4,pod gorę jak jade to jest wszystko wporzadku ,tylko jak z gory jade to wylaatuje, ndmienie ze jak jest jeszcze skrzynia zimna to niewyleci ta 3-ka, tyko jak ciepla jest mf 590, sprezynki zatrzasków mam rozumiec przy wodzikach sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

tak chodzi o sprężyne zatrzaskow przy wodziku. może być pęknięta albo czubek zatrzasku już starty ( porównaj z innym). jeśli to nie pomorze to wina może być w synchronizaorze ( zużyty skoro mowisz że zembatki się rozjeżdżają....) kolejna wada możer być w ym koszu od połbiegow. ale nie wiem która dżwignia Ci wyskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik26    0

dzwignia glówna co sie wbija biegi,nadmienie jeszcze ze jak sie rozgrzeje to mi kontrolka mróga a nawet czasami swieci od niskiego cisnienia ale naped wom pólbiegi dzialaja, ta kontrolka to jest od półbiegów skoro jest tam sprzodu skrzyni, a co moze byc złego z koszem skoro półbiegi działaja czyzby tam cisnienie lekko ucikało,to co by trzeba było zrobic przy tym koszu,dzis zagladne do tych sprezynk zatrzsków z góry dzieki za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj