Skocz do zawartości

Zdjęcie

Używany New Holland TS 135A

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 09 maj 2011 - 19:05

Używany New Holland TS 135A Moglibyście się wypowiedzieć, czy warto zastanowić się nad kupnem tego modelu traktora?
Jeśli chodzi o wyposażenie to standard nie ma chyba siedzenia pneumatycznego ani amortyzowanej przedniej osi
przebieg 4100
rok produkcji 2005
silnik już common rail
Jeśli chodzi o stan traktora to jest wizualnie w idealnym stanie , wszystko sprawne, ogumienie jest nowe
cena to 150000 brutto
I tak się zastanawiam pomalutku co z tym zrobić :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
New Holland 8360

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki New Holland
  • 55000.00 PLN
  • 18 cze 2017
Ciągnik Rolniczy NEW HOLLAND TM 190 , 2006r. DO NEGOCJACJI !!!

• 75000.00 PLN
  • 31 maj 2017
Ciągnik rolniczy New Holland T7.185

• 220000.00 PLN
  • 17 kwi 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Używany New Holland TS 135A Dzisiaj, 08:57
  •  

#2 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 09 maj 2011 - 20:05

Używany New Holland TS 135A ciekawe dlaczego po 6 latach ktoś zmieniał opony na nowe??

#3 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 09 maj 2011 - 20:08

Używany New Holland TS 135A no fakt ale sugerujesz, że kręcony licznik czy co innego>?

#4 Share Rolnik2601

Rolnik2601

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:Nowe technologie, motoryzacja, piłka nożna

Napisany 09 maj 2011 - 20:11

Używany New Holland TS 135A Zgadzam sie z damianmmmm bo po 4000 nie trzeba jeszcze zmieniać opon :blink: Licznik pewnie cofany... To od rolnika jest czy od handlarza ?? Bo kazdy wie jacy oni są wypicuja ze wszystko cacy tylko jak przyjdzie cos robic to porażka :(

#5 Share waldus11

waldus11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 09 maj 2011 - 20:20

Używany New Holland TS 135A Mam takowy ciągnik rok 2006 i mam nakręcone nim tylko 1500mtg i powiem, że opony wyglądają jak nowe, tylko, że ja to glównie na polu nim pracuję... A nowe opony ma pewnie dlatego że pracował sporo w transporcie... A ciągnik to sobie bardzo chwale, jest bardzo ekonomiczny i jedyną awarią jaką miałem to był przerwany kabelek w siedzeniu pneumatycznym i jeden przegrzany styk od wentylatora

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 09 maj 2011 - 20:21

Używany New Holland TS 135A no tak szczerze mówiąc jest to ciągnik dany w rozliczeniu do serwisu i teraz serwis wystawił.

W ramach informacji zdecydowałem się na ten traktor noi szczerze mówiąc jak narazie nie żałuję. Zrobił (u mnie) 300 mth została jeszcze tylko orka zimowa pod buraki.
Jeśli chodzi o awarie jakie powychodziły od czasu jak go nabyłem:
- traktor nie dostawał paliwa pod obciążeniem (myślałem, że filtry) ale finalnie doszłem, że był zapchany filtr, który znajduję się w zbiorniku na końcu rurki ssącej. Wyrzuciłem go i dorobiłem przed samymi filtrami zwykły "ursusowki" odstojnik:). Dodatkowo uruchomiłem wskaźnik paliwa, który nie działał a wymagał jedynie dociśnięcia sondy do matrycy rezystancyjnej aby ponownie zacząć działać.
-ciekło z lewej piasty na przodzie po rozgrzaniu (minimalnie ale jednak). Uznałem, że nie warto się tym zajmować póki sezonu nie skończymy, a więc spuściłem olej z niej i zalałem gęściejszym i jak narazie efekt w postaci braku przecieku.
- wariuje czujnik wody w paliwie raz pokazuje raz nie (a po sprawdzeniu oczywiście wody nie ma). Narazie go zostawiłem bo 300 złotych to trochę niewspółmierny wydatek.
-Wymieniłem filtry hydrauliki (niestety chyba na własną prośbę ponieważ podłączyłem się pod agregat bez wcześniejszego wydmuchania węży hydrauliki i wyciśnięcia do końca z siłownika oleju). Ponieważ po jakimś czasie od tego zdarzenia zaczął mi strasznie "trząść" ramieniami podnośnika. Gdy dotknąłem filtr hydrauliki pod traktorem podczas podnoszenia niemiłosiernie wpadał w wibrację. Po wymianie jak ręką odjął (jest nauczka). Pompa nie dostawała wystarczającej ilości oleju, który był blokowany przez zapchany filtr.
- podczas siewu okazało się, że funkcja automatycznego WOM nie działa. Normalnie się włącza i wyświetla kontrolka aktywności tej funkcji ale gdy podnoszę wom nadal się kręci ( a powinien odłączać). Pomyślimy na zimę nad tym.
- funkcja stałych obrotów silnika jest bardzo fajną sprawą ale przycisk odpowiedzialny za zmianę ilości obrotów jest w złym miejscu (w tylnej części). Dlatego planuję przeniesienie go bardziej do przodu bądź pokuszę się o zastąpienie go innym przełącznikiem, który umieszczę w okolicy przycisków podnoszenia opuszczania ramion tylnych (możliwe, że w miejsce przycisku HTS, którego nie posiadam oczywiście:) )
- irytujące jest zamykanie drzwi ponieważ raz zamkną się w normalny sposób (bez zbytniego użycia siły) a raz trzeba mocnawo trzasnąć aby zaskoczyły w pełni. Dodatkowo gumy uszczelniające w pewnych miejscach wymagają ściśnięcia bo lubią się obluzować.
- miałem problem z masą ponieważ po wciśnięciu stopu ginęły mi kierunkowskazy. Po rozebraniu tylnej lewej lampy do zera okazało się, że jest przebicie w module, do którego wkłada się wtyczkę od jednej strony ,a żarówki od drugiej. Wystarczyło odciąć odpowiednią ścieżkę w module i dolutować kabelek masy stopu i na końcu połączyć go z odpowiednim kablem przychodzącym od strony traktora i gotowe :P
- klimatyzacja słabo chłodziła (czynnika było za mało). W tym modelu zalecane jest 1100g czynnika chłodzącego. Po dobiciu hula aż miło.
- wymieniłem akumulator ponieważ stary był na skraju wyczerpania.
- zapieczona była smarowniczka na łączniku osi przedniej z ramą - wymieniona.
- fotel miał niesprawny układ możliwości zablokowania poruszania się siedziska podczas pracy w przód i tył. Trzeba było rozmontować fotel i wstawić nowy sztywny drut i połączyć go z wajchą odpowiedzialną za blokadę.
- był problem na początku po kupnie, że nie raz podczas próby ruszenia na biegach polowych wyskakiwał symbol N na wyświetlaczu. Możliwe było tylko ruszenie za pomocą sprzęgła. Ale znikło gdy traktor zaczął pracować w polu (możliwe, że była jakaś rurka olejowa przytkana w rejonie synchronizatorów).

Noi wszystko w tym temacie :]

Edytowany przez daizor, 19 październik 2011 - 11:44.

#7 Share robertmoczko

robertmoczko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 20 maj 2013 - 16:19

Używany New Holland TS 135A Też zastanawiam sie nad tym ciągnikiem Jest ich pare na allegro Dziwi mnie zawsze cena bo w porównaniu z TM to są o wiele tańsze.... jest jakiś powód ???

#8 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 22 maj 2013 - 00:10

Używany New Holland TS 135A Mielismy TS 125 A. Sprzedany przy przebiegu okolo 4 tys godzin. Ciagnik przez okres ten sprawowal sie praktycznie bezawaryjnie. Na koniec zaczal szwankowac przelacznik rewersu pod kierownica, co bylo strasznie irytujace. Radze uwazac na wysokosc tego potwora. Kilkakrotnie o malo nie urwalismy komina o rure wysypu w Dominatorze 88. Ciagnik niestety okazal sie za slaby do agregatu bezorkowego o szerokosci 3 metrow. Odpowietrzenie tego cuda to byla istna meka. Po 6 latach eksploatacji opony mialy ponad 50 % bieznika.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#9 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:31

Używany New Holland TS 135A No a właśnie moje doświadczenia z odpowietrzaniem były bardzo pozytywnie zaskakujące. Wystarczy popuścić dosłownie jedną śrubę i podpompować i palił od razu (mój szczery szyderczy uśmiech gdy dwóch "znawców" kazało popuszczać wszystkie dojścia rurek paliwa do wtryskiwaczy co nie skutkowało oczywiście niczym- bezcenny). Czemu są tańsze tego nie wiem po prostu aczkolwiek jest ich nieporównywalnie mniej od TM w ogłoszeniach. Sam jeździłem za TM podczas kupna ale finalnie kupiłem tego i jestem zadowolony (szczeże polecam instrukcje serwisową do niego ponieważ jest tam wiele bardzo pomocnych informacji). Jeśli zastanawiasz się nad kupnem to możesz sięodezwać na tel. 726777347 napewno ci podpowiem na co zwrócić uwagę (użytkuję go już parę lat i dość sporo uwag odnośnie sprawdzania ewentualnego zakupu).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 21:32

Używany New Holland TS 135A

cześć robert widzę ze sledzisz temat myślisz o kupnie takiego co sądzisz o takim z 2005r ja też się rozglądam tylko zastanawiąm czy uzywany nie będzie się sypał częśći i serwis są drogie zeby niezrobiłą się zniego skarbonka ze trzeba dokładać a nowy są drogie

cześć Robert zakupiłeś cjągnik ja też zastanawian się nad ciągnikiem mam na myśli new holland john D masseyF claas koło 140km tulko niewiem jak uzywany bedą biegać czy niebędą się sypać i otworzy się skarbonka jak będą się psuć nowe są drogie