Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór Pronara

73 odpowiedzi na ten temat

#61 Share C330MM

C330MM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 13:39

Wybór Pronara

Spalanie jest bardzo zadowalające na ha 8-11 litrów na hektar głębokiej orki, przy ładnym polu ha oram od 50 do 60 minut. Oram na 5 biegu ;)

To bardzo mało Ci pali. U mnie tyle wychodzi w podorywce 1025a.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór Pronara Dzisiaj, 20:11
  •  

#62 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 04 lipiec 2011 - 14:28

Wybór Pronara u mnie 82SA pali w plugu 4*35 w orce zimowej 7-8 litrow na hektar a czas orki ok 1godz/ha wiec mysle ze bardzo oszczednie w porownaniu do c 360 ktory na godzine orki na 3 biegu w trojkach plugach potrafil 8 litrow lyknac klasa ziemi 3-4

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#63 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 16:25

Wybór Pronara

To bardzo mało Ci pali. U mnie tyle wychodzi w podorywce 1025a.

20 km więcej z powietrza się nie weźmie, coś za coś, większa moc = większe zużycie paliwa
Chłop ze wsi

#64 Share Barcol84

Barcol84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Praca, i nie tylko :)

Napisany 04 lipiec 2011 - 21:06

Wybór Pronara

A jakie funkcje ma Pronar których w Belarusie niema? :huh:
Jaka jest cena tego Pronara bo z tego co się orientuje to 1221.3 ok 140 000zł brutto

Zasadniczo są to ciągniki bardzo podobne, ale... Wiem że Pronar ma przedni TUZ, czego raczej w Belarusie nie ma.A to by mi sie przydało. Skrzynia biegów Pronaroska jest synchronizowana (ok.40km/h) a w Belarusie jesli bedzie synchro. to bedzie 30 km/ha. A pozatym, no cóż, można jeszcze dodac brak klimatyzacji w belarusie. Belarusa niedawno wycenili mi na 119 tyś netto za 1221.3 w wersji z nowa maską i rzekomo z nowa kabiną. A Pronara w okolicach lutego ostatnio sie pytałem to za 1221 AII zażyczyli sobie w Agromie 186 tys brutto, ale nie pytałem wcale o upust wtedy jeszcze. Z tym że do pronara kazałem sobie doliczyć własnie przedni TUZ (6 tyś), klime (6 tyś) i siedzisko Gramera (500zł). Bealrusy maja za to szersze ogumienie w standardzie bo 420 przód i 520 tył. Pronar kaze sobie za takie dopłacic jeszcze chyba z 2.5 tyś zł.

#65 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 05 lipiec 2011 - 12:38

Wybór Pronara Z tego co ja się orientuje to w jednym i w drugim jest skrzynia 16/8(dośc lipna) na tej skrzyni ciągnik pojedzie ok. 36km/h(na wyświetlaczu)
Co do Gramera, TUZa i Klimy to raczej w Belarusie też powinno się dac zamówic :)
A niezatanawiałeś nad 1222.3 ma już EHR i jakąś ciekawszą kabinę :P
http://otomoto.pl/mt...lok-A65742.html

Lub nad jakąś inną marką :)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#66 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 12:45

Wybór Pronara opony mało co szersze niż w 1025 więc jakoś dużo więcej nie uciągnie... według mnie belarusy powinny mieć na przodzie od wersji 1025 założone 420 to dopiero byłby uciąg. cena tego 1221 trochę wysoka

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#67 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 05 lipiec 2011 - 16:13

Wybór Pronara faktycznie opony w nim nie zachwycaja nie sa zbyt szerokie ale calkiem ciekawy ten 1222.3 belarus ciekawe czy tanszy od pronara czy nie ?

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share Barcol84

Barcol84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 18:38

Wybór Pronara

Z tego co ja się orientuje to w jednym i w drugim jest skrzynia 16/8(dośc lipna) na tej skrzyni ciągnik pojedzie ok. 36km/h(na wyświetlaczu)
Co do Gramera, TUZa i Klimy to raczej w Belarusie też powinno się dac zamówic :)
A niezatanawiałeś nad 1222.3 ma już EHR i jakąś ciekawszą kabinę :P
http://otomoto.pl/mt...lok-A65742.html

Lub nad jakąś inną marką :)

Belarus ma dwa typy skrzynie, oprócz tej co wymieniłeś jest jeszcze z wieksza liczbą przelożeń chyba 24/8. Co do przedniego TUZ to nie spotkalem nawet zdjecia takiego belarusa w internecie, ale być może masz racje. Co do klimy to tylko we własnym zakresie, rozmawialem już ze znajomym i koszt takiej klimy to minimum 4 tyś. A Gramer jast oczywiscie tez w Belarusie. Pytalem także o model 1222.3 tak jak mówisz i facet mi podal cene 208 tyś brutto (bez upustu który u nich wynosi 8%) A to do mnie juz cena za wysoka i to jeszcze za Belarusa. One sa takie drogie bo maja silniki z serii EURO 3 , a ponadto przez to wiecej palą ropy, tak mi tłumaczył przedstawiciel belarusa. A belarus 1221.3 tez według tego pana ma nowa kabine, ale co do EHR to nie pytalem . Oprócz tych dwóch marek bralem wczesniej pod uwage Zetora, ale model 130KM ma 4 garki. Więc skąd ta moc ? Tylko i wyłącznie z większej dawki paliwa. Farmery i Farmtrac'i nie maja takich modeli a na inne markowe droższe ciągniki na ta chwile mnie nie stać. Bo co można kupić z premi za ciągnik. A z drugiej strony nie mam wcale zbytt dużego gospodarstwa, wiec tez nie warto inwestowac w drogi sprzęt. A o zadłużaniu sie już nie ma mowy, w dzisiejszych czasach krach gospodarczy może się zdarzyć w każdej chwili. Pozdrawiam.

#69 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 19:32

Wybór Pronara Dokładnie to 24/12 i wg mnie jest o wiele lepiej przemyślana niż ta cała 16/8 ;)
nie ten goścu musiał Ci ścieme wciskac 1222.3 mają Euro II a 1222.4 mają Euro III w nich już występują 2 wersje silnków MMZ i Deutz ;)
W sumie do niewiele dokładając do tych 208tys można miec Deutz-Fahra Agrotraca o mocy 140KM :P
Co do Zetora to faktycznie dysponuje najmiejszą jednstką napędową z w/w ale w dzisiejszych czasach to juz niepowinno nikogodziwic skoro 4cylindrowe silniki przekraczaja już granicę 150KM a 3cylindrowe 100KM :D
Zetor jakby niepatrzec ma najbogatrze wyposażenie i najlepszą skrzynie z 3stopniowym PowerShiftem oraz Rewersem mechanicznym ;)
Ja gdybym miał płacic te 186 tys za tego Pronara to wolałbym jednak Zetora bo raczej dużo droższy nie będzie :)

Możesz też spróbowac się rozejrzec za ciagnikami po pokazowymi :D

Edytowany przez MgrLukash, 05 lipiec 2011 - 19:42.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#70 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 19:38

Wybór Pronara

Tylko i wyłącznie z większej dawki paliwa.

Samo zwiększanie dawki paliwa nic nie da dlatego czescy inżynierowie oprócz pompy wtryskowej Motorpal o większej dawce paliwa zastosowali w 130 konnej jednostce głowicę 16 zaworową :P i im spalanie nawet spadło przy maxymalnym momencie obrotowym (1480 obr/min) z 224 do 212 i przy obrotach znamionowych (2200 obr/min) z 260 do 240 (jednostka - g/kWh)

Edytowany przez adikpl1, 05 lipiec 2011 - 19:41.

#71 Share Barcol84

Barcol84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 20:48

Wybór Pronara Wiem, ze zetor jest też w tej samej cenie co Pronar, bo kosztuje 190tys brutto. na pewno wyposażenie ma lepsze i moze jest solidniej wykonany. Ale ma jeden duzy minus, czyli spalanie, a wiem to dlatego bo jeden wuja kupił sobie takiego własnie i mówi, ze jest strasznie żarłoczny ! Ehh, trudny orzech do zgryzienia z tymi ciągnikami :) Będziemy się rozglądać jeszcze na AGRO SHOW w Bednarach :)

#72 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 07:37

Wybór Pronara Myslisz że ponad 7litrowy MMZ będzie oszczędniejszy (wg producenta Jednostkowe zużycie paliwa wynosi 249 g/kWh) od czeskiej jednostki napędowej ;)

Edytowany przez MgrLukash, 09 lipiec 2011 - 07:39.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#73 Share Barcol84

Barcol84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 08:50

Wybór Pronara

Samo zwiększanie dawki paliwa nic nie da dlatego czescy inżynierowie oprócz pompy wtryskowej Motorpal o większej dawce paliwa zastosowali w 130 konnej jednostce głowicę 16 zaworową :P i im spalanie nawet spadło przy maxymalnym momencie obrotowym (1480 obr/min) z 224 do 212 i przy obrotach znamionowych (2200 obr/min) z 260 do 240 (jednostka - g/kWh)

Tylko trzeba pamietac, że Motogodziny sa sobie nierówne jeśli chodzi o marki. Zetor jest z tego znany, że mu mth bija szybciej niż u innych ciągników. Sam mam 7011 i u niego mth przy obrotach nominalnych jest krótsza o jakies 10 do 15 min niż przy Ursusie c-360. MTZ słyna z tego natomiast , że nabijaja wolniej mth. Nie ma wiec sensu porównywac spalania według deklarcji fabryki. Będe jechał do wujaszka obejrzec tego zetora co sobie kupił, i spytam o spalanie. pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#74 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 13:03

Wybór Pronara Nowe MTZ liczą godziny (wystarczy miec zapłon włączony i zegar liczy) a jak nowe Zetory to niestety niewiem :huh:
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Dodaj odpowiedź