Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór Pronara

73 odpowiedzi na ten temat

#41 Share 255

255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 14 maj 2011 - 19:57

Wybór Pronara

Ja mam Pronara 82A z 2001 roku. Ciągnik robi naprawdę dużo, mam ponad 1800 mth. Awarii większych nie było, podpora przedniego napędu 380 zł i w tamtym roku łożysko na tylnej półosi, z uszczelkami niecałe 100 zł. Spalanie bardzo zadowalające. Skrzynia 18/4 nie narzekam, nic w niej nie robiłem, prędkość jaką osiągam to 40 km/h. W porównaniu do Zetora to tylko na różnicy w komforcie przegrywa i to w niewielkim stopniu. Posiadam Zetora z 2004 roku, model 3320, pali bardzo dużo. Problemy z instalacja, parę zegarów nowych, pompa sprzęgłowa, cylinderki hamulcowe, ciągnik też ma około 1800 mth. W kabinie pod wycieraczkami sama rdza, powywalało pryszczy że głowa mała. Kabina nie szczelna, jak pada deszcz to w ciągniku jest mokro. Jakość i wykonanie Zetora to jedno wielkie nieporozumienie. Teraz na pewno nie kupił bym Zetora za takie pieniądze, nie jest warty swojej ceny, już jazda Pronarem daje mi więcej satysfakcji niż Zetorem, dlatego że spale mniej, zrobie 2razy więcej i szybciej. Ja jestem bardziej za nowym Pronarem niż nowym Zetorem. Tyle ode mnie.

Szalony aż 180 mth rocznie nie no on chyba nie stygnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór Pronara Dzisiaj, 15:32
  •  

#42 Share michal82sa

michal82sa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Informatyka

Napisany 14 maj 2011 - 20:04

Wybór Pronara

A od początku roku nabiłem z 250 MTH a łącznie ma z ok.3000 MTH

#43 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 14 maj 2011 - 21:47

Wybór Pronara

Z tym że w Pronarze 1 mth a w Zetorze 2, w tym samym czasie, to chyba jest różnica?? :lol:
To teraz weźmy 1800 * 2 = 3600 mht, po przeliczeniu na Zetorowskie mth, także nie jest tak mało i na rok wychodzi 360 mth Zetorowskich.
I ja mam 4 ciągniki a pracują tylko na 25 ha.
Chłop ze wsi

#44 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6295 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 maj 2011 - 22:01

Wybór Pronara

@Nikita_Bennet Dużo godzin nastukałeś nim?
Miał jakięś poważniejsze awarie?

250 godzinek było chyba w kwietniu.
Kilka rzeczy było robionych na gwarancji (rozrusznik, wymiana plastików, rozdzielacz) choć większość z nich to raczej z głupoty serwisu niż z faktycznych usterek. Zbieram się do opisania wszystkich usterek, wad i zalet, wyposazenia i sprzętu z którym pracuje ten ciągnik w jednym poście z jakimiś fotkami ale ciągle brak czasu :(
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#45 Share 255

255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 15 maj 2011 - 08:54

Wybór Pronara

Z tym że w Pronarze 1 mth a w Zetorze 2, w tym samym czasie, to chyba jest różnica?? :lol:
To teraz weźmy 1800 * 2 = 3600 mht, po przeliczeniu na Zetorowskie mth, także nie jest tak mało i na rok wychodzi 360 mth Zetorowskich.
I ja mam 4 ciągniki a pracują tylko na 25 ha.

4 ciągniki na 25 hektarów, po co aż tyle a zresztą nie mój cyrk nie moje małpy.

#46 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 15 maj 2011 - 12:47

Wybór Pronara 4 dlatego że każdy robi co innego w gospodarstwie i każdy ma swoje zadanie i dlatego 4 bo lubię mieć dużo maszyn
Chłop ze wsi

#47 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 15 maj 2011 - 17:14

Wybór Pronara ciagnikow nigdy nie za duzo :D kazdy sie przyda

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#48 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 15 maj 2011 - 19:26

Wybór Pronara

250 godzinek było chyba w kwietniu.
Kilka rzeczy było robionych na gwarancji (rozrusznik, wymiana plastików, rozdzielacz) choć większość z nich to raczej z głupoty serwisu niż z faktycznych usterek. Zbieram się do opisania wszystkich usterek, wad i zalet, wyposazenia i sprzętu z którym pracuje ten ciągnik w jednym poście z jakimiś fotkami ale ciągle brak czasu :(

No przydała by się na forum jakaś rzetelna opinia użytkownika :)
A ten serwis to nie przypadkiem z Pronaru? :lol:
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#49 Share pr0nar1025

pr0nar1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 01:15

Wybór Pronara Nie zastanawiałeś się nad 1025a. Jest mocniejszy od tych wymienionych przez Ciebie a cena jest porównywalna. Ja jestem ze swojego b. zadowolony. Jeżdżę 3 lata i nic się nie dzieje, a kupiłem używany. co prawda skrzynia jest denerwująca i trzeba się do niej przyzwyczaić,ale silnik ma bardzo ekonomiczny i w 5 sk. pługu sobie poradzi a 80A co najwyżej w 4-skibówce.
Mogę go śmiało polecić każdemu prawdziwemu rolnikowi, którego nie przeraża trzeszczący plastik w kabinie albo jak jest trochę głośniej.Ciężko znaleźć tańszy traktor w takiej cenie.

Edytowany przez pr0nar1025, 10 czerwiec 2011 - 01:21.

#50 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 15:11

Wybór Pronara Mówisz że 82A nie da sobie rady z 5 skibowym pługiem, no to chyba za mało wiesz i za krótko żyjesz.

Ja Pronarem 82A ciągam 5x35 cm http://www.agrofoto....2a-lechia-5x35/
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share wojcik1996

wojcik1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Hodowla opasów, rolnictwo
    http://www.youtube.com/user/wacik12341?feature=mhee

Napisany 10 czerwiec 2011 - 15:51

Wybór Pronara Pronat 1025 i 82 czy ile tam dadzą rade z 5-skibowym. ale ode mnie sąsiad pożyczył 4- skibowy obracany i ledwo Pronar 1025 dawał radę..
Zetor Team

#52 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 12:48

Wybór Pronara

Mówisz że 82A nie da sobie rady z 5 skibowym pługiem, no to chyba za mało wiesz i za krótko żyjesz.

Ja Pronarem 82A ciągam 5x35 cm http://www.agrofoto....2a-lechia-5x35/

Nie zdziw się jak pewnego dnia ciągnik ten się po prostu rozleci...
Ciągał jeden z sąsiadów u mnie taki pług takim ciągnikiem dwa czy tam trzy lata i to na lekkich glebach, po tym czasie remont ciągnika kosztował kilka, jak nie kilkanaście tysięcy.
Niech się Tobie sprawuje jak najlepiej bo nikomu złego nie życzę, ale taki pług to zdecydowanie za dużo do takiego ciągnika, no chyba że w podorywkę...
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#53 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6295 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 czerwiec 2011 - 13:36

Wybór Pronara

No przydała by się na forum jakaś rzetelna opinia użytkownika :)
A ten serwis to nie przypadkiem z Pronaru? :lol:

Podzielę się podzielę ale jak skończy gwarancja opiszę co to za sprzęt, parę fotek, co robił serwis i jak robił oraz co zrobiłem w nim sam - podejrzewam że jakoś zimą jak pogoda się popsuje to siądę do tego.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#54 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 19:49

Wybór Pronara

Nie zdziw się jak pewnego dnia ciągnik ten się po prostu rozleci...
Ciągał jeden z sąsiadów u mnie taki pług takim ciągnikiem dwa czy tam trzy lata i to na lekkich glebach, po tym czasie remont ciągnika kosztował kilka, jak nie kilkanaście tysięcy.
Niech się Tobie sprawuje jak najlepiej bo nikomu złego nie życzę, ale taki pług to zdecydowanie za dużo do takiego ciągnika, no chyba że w podorywkę...

Ciągnik już z tym pługiem pracuje 10 lat i nie protestuje, wiem na co stać Pronara i jak sobie radzi, można powiedzieć że odpowiedni bieg i lekko tylko czuje pług
Chłop ze wsi

#55 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 20:32

Wybór Pronara Nie zmienia to faktu że taki pług to trochę przy dużo do tego sprzętu, ale jeśli chodzi bezawaryjnie to niech chodzi jak najdłużej bo jak już wspomniałem nie chcę aby inni, jak i ja sam, mieli awarię w swoich ciągnikach.
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#56 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Praca w polu....xD
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 13 czerwiec 2011 - 17:01

Wybór Pronara a nie myślałeś o 5110 z silnikiem perkisna lub 5115 z iveco?? fajny ciągnik już z ehr.

#57 Share pr0nar1025

pr0nar1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 11:58

Wybór Pronara

Ciągnik już z tym pługiem pracuje 10 lat i nie protestuje, wiem na co stać Pronara i jak sobie radzi, można powiedzieć że odpowiedni bieg i lekko tylko czuje pług

A ile Ci spali na ha w tych 5-skib na takim buraczysku i na jakim biegu orzesz,tylko nie mów że na 2. Moim 1025a ok. 13 litrów na ha w ciężkich warunkach, orzę 2 a jak ma ciężko to 1, wydajność 1,20 na ha.
Fakt brakuje rzetelnej opinii. 1025A mi się sprawuje bardzo dobrze ale nie mam że tak powiem skali porównawczej bo wcześniej robiłem C3603P. Pola ubywa bardzo szybko a i apetyt na ON ma w normie. Zrobiłem nim dopiero 300 mth praktycznie tylko w orce.

Edytowany przez pr0nar1025, 23 czerwiec 2011 - 12:01.

#58 Share Barcol84

Barcol84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Praca, i nie tylko :)

Napisany 03 lipiec 2011 - 20:16

Wybór Pronara Ja z kolei zastanawiam sie miedzy Belarusem 1221.3 a Pronarem 1221A II. Belarus jest tańszy i chyba solidniejszy, natomiast Pronar ma kilka funkcji wiecej i wizualnie lepiej sie prezentuje. Ciężko uzyskac jakies informacje z internetu na ten temat, a i uzytkowników tych modeli tez jest mało. :/

#59 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 04 lipiec 2011 - 09:13

Wybór Pronara A jakie funkcje ma Pronar których w Belarusie niema? :huh:
Jaka jest cena tego Pronara bo z tego co się orientuje to 1221.3 ok 140 000zł brutto
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 13:09

Wybór Pronara

A ile Ci spali na ha w tych 5-skib na takim buraczysku i na jakim biegu orzesz,tylko nie mów że na 2. Moim 1025a ok. 13 litrów na ha w ciężkich warunkach, orzę 2 a jak ma ciężko to 1, wydajność 1,20 na ha.
Fakt brakuje rzetelnej opinii. 1025A mi się sprawuje bardzo dobrze ale nie mam że tak powiem skali porównawczej bo wcześniej robiłem C3603P. Pola ubywa bardzo szybko a i apetyt na ON ma w normie. Zrobiłem nim dopiero 300 mth praktycznie tylko w orce.

Spalanie jest bardzo zadowalające na ha 8-11 litrów na hektar głębokiej orki, przy ładnym polu ha oram od 50 do 60 minut. Oram na 5 biegu ;)
Chłop ze wsi

Dodaj odpowiedź