Mucha

Wybór Pronara

Polecane posty

Uziu92    7943

wyglad oczywiscie swoja droga a co do trwalosci i uciagu napewno krzyzak ma lepsza wytrzymalosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7943

krzyzak to krzyzak tam nie ma co sie popsuc za bardzo w przeciwienstwie do stozka kto rozbieral to wie o co mi chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hahaha ale się można uśmiać waszą rozmową panowie :D

Pytanie nr.1 Kto z was ma Pronara 82sa i pracuje nim w turze??? Więc jak nie robicie takowym sprzętem to nie pier... głupot OK? Bo tylko wprowadzacie ludzi w błąd. Do tura to minimum musi być rewers mechaniczny a o hydraulicznym już nie wspomnę.

Pytanie nr.2 Czy jeszcze się nie nauczyliście o niezawodności tego "ruskiego" sprzętu <_< Ludzie...

 

No jeśli kupujecie taki ciągnik na 30ha to rozumiem ale to nie będzie wiekowy sprzęt. My kupiliśmy cały zestaw czyli pronar82sa + Ł106 (1650kg) w lutym 2006. (ok. 105tys)

 

Do tego czasu 3x rozpoławiania:

-2x wymiana tarcz sprzęgłowych

-1x wymiana docisku sprzęgłowego

-2x naprawa hamulców

- 2tyg temu wymiana obudowy sprzęgłowej bo pękła w pół :blink: jeśli byśmy tego nie uczynili to by się źle skończyło

-2x naprawa przedniego napędu

-naprawa układu elektrycznego (zwarcia)

-psujący się wałęk WOM

-wymiana pompy

- wycieki z tylniego podnośnika

- cała przednia oś była wyjmowana i wymieniana (niby taka porządna)

- raz się paliła instalacja elekrtyczna na całe szczęście w pore ugaszona

 

No i inne drobne awarie:

-pękające błotniki przednie

-chu...a wajcha od napędu która się co rusz zacina

-ciągle palące sie żarówki (do tego słąbe oświetlenie które po 2 latach wywaliłem i kupiłem własne)

-tylnie błotniki to taka popylina, że wystarczy się o nie lekko oprzeć aby pękły ;[

 

Dalej wymienie inne szczegóły do wymiany:

- słaba jakość szybek w kabinie (raz się pokaleczyłem to miałem zamiar rozpier.... cały ciągnik)

- schodki do kabiny słąbej jakości ( ciągle się wyginają)

- nagrzewnica jest lipna 2 razy wymieniana

 

Ciągnik do tej pory ma 2500mtg jest to ciągnik pomocniczy na troszke ponad 60ha.

 

 

Kolego pomyśl o czymś innym :D Bo to nie problem coś kupić, problem jest kupić coś ale z głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

To pewnie kolego trafił ci się jakiś lipny egzemplarz, Ja w Pronarze 82A mam 1800 mth, sprzęgło nie ruszane, a ciągam nim niezły ciężar, 26-27 ton, + waga ciągnika to ok 31 ton. Wom też nie ruszany, a wywożę ok 400 ton obornika rozrzutnikiem rocznie ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7943
Napisano (edytowany)

no oczywiscie jak was stac i macie kase to kupujcie cos zachodniego

p.s pronar ma cene dostosowana do polskich reali a jak wiadomo jakosc nie idzie w parze z cena wiadomo jak cos jest b.droggie to i dobre musi byc

wiadomo ze za 100 czy 80 tys nikt ci nie sprzeda nowego super ciagnika ktory by sie nie psol wcale cos za cos wiec pamietajcie o tym nie dziwil bym sie jak byscie dali za tego pronara czy ogolnie rusaka 400 tys to mozecie wtedy nazekac a jak kupujecie cos za 1/4 tej ceny to wiadomo ze to cud malina nie bedzie

a co do rewersu ja w soojej 330m z turem nie mam :lol: i jakos zyje a ze tak powiem kiedys nie bylo rewersow i teraz nie kazdy ciagnik pracujacy z turem go posiada( 90% to jeszcze ursusy c 360 i 330 bynajmiej w mojej okolicy ) i jakos sobie ludzie radza a ze postep jest jaki jest to ludzie stali sie leniwi i juz nie laska troche powajhowac tylko rewers i jazda

no ale coz kazdy czlowiek z natury jest wygodny i leniwy :D

pozdrawiam :)

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal82sa    17

Hahaha ale się można uśmiać waszą rozmową panowie :D

Pytanie nr.1 Kto z was ma Pronara 82sa i pracuje nim w turze??? Więc jak nie robicie takowym sprzętem to nie pier... głupot OK? Bo tylko wprowadzacie ludzi w błąd. Do tura to minimum musi być rewers mechaniczny a o hydraulicznym już nie wspomnę.

Pytanie nr.2 Czy jeszcze się nie nauczyliście o niezawodności tego "ruskiego" sprzętu <_< Ludzie...

 

No jeśli kupujecie taki ciągnik na 30ha to rozumiem ale to nie będzie wiekowy sprzęt. My kupiliśmy cały zestaw czyli pronar82sa + Ł106 (1650kg) w lutym 2006. (ok. 105tys)

 

Do tego czasu 3x rozpoławiania:

-2x wymiana tarcz sprzęgłowych

-1x wymiana docisku sprzęgłowego

-2x naprawa hamulców

- 2tyg temu wymiana obudowy sprzęgłowej bo pękła w pół :blink: jeśli byśmy tego nie uczynili to by się źle skończyło

-2x naprawa przedniego napędu

-naprawa układu elektrycznego (zwarcia)

-psujący się wałęk WOM

-wymiana pompy

- wycieki z tylniego podnośnika

- cała przednia oś była wyjmowana i wymieniana (niby taka porządna)

- raz się paliła instalacja elekrtyczna na całe szczęście w pore ugaszona

 

No i inne drobne awarie:

-pękające błotniki przednie

-chu...a wajcha od napędu która się co rusz zacina

-ciągle palące sie żarówki (do tego słąbe oświetlenie które po 2 latach wywaliłem i kupiłem własne)

-tylnie błotniki to taka popylina, że wystarczy się o nie lekko oprzeć aby pękły ;[

 

Dalej wymienie inne szczegóły do wymiany:

- słaba jakość szybek w kabinie (raz się pokaleczyłem to miałem zamiar rozpier.... cały ciągnik)

- schodki do kabiny słąbej jakości ( ciągle się wyginają)

- nagrzewnica jest lipna 2 razy wymieniana

 

Ciągnik do tej pory ma 2500mtg jest to ciągnik pomocniczy na troszke ponad 60ha.

 

 

Kolego pomyśl o czymś innym :D Bo to nie problem coś kupić, problem jest kupić coś ale z głową.

Haha a ja nie moge sie przestać śmieć przy twojej Ja mam 82sa i nidługo kupuje tura.Sąsiad ma z turem i wogule nie nażeka.Ty chyba masz jakiś lipny egzemtlasz.Umnie jak narazie popmpa paliwowa (ktoś wlał brudne paliwo),I nie dawno hamulce Bo już się zużyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32
Napisano (edytowany)

@kalus77 dlaczego rozpoławianie? sprzęgło siada? masz tura na nim?

 

Jak źle ustawisz tarcze, to będziesz co chwilę zmieniał. W każdym ciągniku z turem, w zależności jak bardzo eksploatujesz, będą siadały tarcze, itd.. Tylko w Belarusie zwykła kosztuje 100zł, porcelanowa 300zł...a do zachodniego? 1500zł, jedynie marki nie pamiętam, mniejsza o to. Grunt dobrze sprzęgło wyregulować. Druga sprawa- jak smarujesz tak jedziesz. Posmaruj to i owo, może zacinać się przestanie.

 

Zmienialiśmy po 5l tarcze i łożysko w Belarusie. Dzień przed zmianą orał jeszcze pod kukurydzę, okładzin nie było, goła blacha, zero nitów.

Edytowano przez Indiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...Pytanie nr.1 Kto z was ma Pronara 82sa i pracuje nim w turze??? Więc jak nie robicie takowym sprzętem to nie pier... głupot OK? Bo tylko wprowadzacie ludzi w błąd. Do tura to minimum musi być rewers mechaniczny a o hydraulicznym już nie wspomnę.

Wielokrotnie pisałem że ten ciągnik nie nadaje się do TURa (czy ze stajni MTZ czy Pronar).

Trzeba być głupim żeby go do czegoś takiego kupić.

 

...Pytanie nr.2 Czy jeszcze się nie nauczyliście o niezawodności tego "ruskiego" sprzętu <_< Ludzie...

Zapomniałeś dodać że wsiadając wali się łbem w lusterko - ostatnio wsiadałem do takiego jednego żeby porównać go z moim 952.3 to tak zaku****m w lusterko że szkoda gadać.

Co do instalacji elektrycznej - jest lipna bo sporo kabli idzie gołych przez kabinę (w wolnej chwili myślę puścić je w peszli).

Co do błotników - mi rozwaliły plastikowe osłony silnika (tylko ja ma MTZta.

 

Natomiast co do szyb i ostrych krawędzi - ja w nowiutkim JD rozciąłem rękę o zamek tylnej szyby i 2 tygodnie się goiło a w MTZcie jeszcze się nie pokaleczyłem a mam go roczek. Tak więc można się pokaleczyć nie tylko w PRONARZE ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@Nikita_Bennet to, że "walisz" namiętnie głową w lusterko to nie wina ciągnika :D

 

"Co do błotników - mi rozwaliły plastikowe osłony silnika (tylko ja ma MTZta." Mogłeś wziąć w metalu ;) solidniejsze to to, bardziej dopasowane:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Akurat nie mógł bo takie nie wychodzą w metalu. Co jak co ale powinni wreszcie modyfikować rzeczy które nie są do końca dopracowane i usterki pojawiają się nagminnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
@Nikita_Bennet to, że "walisz" namiętnie głową w lusterko to nie wina ciągnika :D

 

"Co do błotników - mi rozwaliły plastikowe osłony silnika (tylko ja ma MTZta." Mogłeś wziąć w metalu ;) solidniejsze to to, bardziej dopasowane:D

 

z silnikiem euro2 są tylko w plastiku niestety - chciałem nawet za dopłatą wymienić maskę.

A to że walnąłem głową to był przypadek bo wsiadałem tylko raz do pronarka, kierowca mi powiedział że miał sporo guzów jak wsiadał.

 

Nie naciagaj więc faktów ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154
Napisano (edytowany)

@Nikita_Bennet Dużo godzin nastukałeś nim?

Miał jakięś poważniejsze awarie?

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
255    95

Ja mam Pronara 82A z 2001 roku. Ciągnik robi naprawdę dużo, mam ponad 1800 mth. Awarii większych nie było, podpora przedniego napędu 380 zł i w tamtym roku łożysko na tylnej półosi, z uszczelkami niecałe 100 zł. Spalanie bardzo zadowalające. Skrzynia 18/4 nie narzekam, nic w niej nie robiłem, prędkość jaką osiągam to 40 km/h. W porównaniu do Zetora to tylko na różnicy w komforcie przegrywa i to w niewielkim stopniu. Posiadam Zetora z 2004 roku, model 3320, pali bardzo dużo. Problemy z instalacja, parę zegarów nowych, pompa sprzęgłowa, cylinderki hamulcowe, ciągnik też ma około 1800 mth. W kabinie pod wycieraczkami sama rdza, powywalało pryszczy że głowa mała. Kabina nie szczelna, jak pada deszcz to w ciągniku jest mokro. Jakość i wykonanie Zetora to jedno wielkie nieporozumienie. Teraz na pewno nie kupił bym Zetora za takie pieniądze, nie jest warty swojej ceny, już jazda Pronarem daje mi więcej satysfakcji niż Zetorem, dlatego że spale mniej, zrobie 2razy więcej i szybciej. Ja jestem bardziej za nowym Pronarem niż nowym Zetorem. Tyle ode mnie.

 

Szalony aż 180 mth rocznie nie no on chyba nie stygnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal82sa    17

Szalony aż 180 mth rocznie nie no on chyba nie stygnie.

A od początku roku nabiłem z 250 MTH a łącznie ma z ok.3000 MTH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Szalony aż 180 mth rocznie nie no on chyba nie stygnie.

 

Z tym że w Pronarze 1 mth a w Zetorze 2, w tym samym czasie, to chyba jest różnica?? :lol:

To teraz weźmy 1800 * 2 = 3600 mht, po przeliczeniu na Zetorowskie mth, także nie jest tak mało i na rok wychodzi 360 mth Zetorowskich.

I ja mam 4 ciągniki a pracują tylko na 25 ha.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
@Nikita_Bennet Dużo godzin nastukałeś nim?

Miał jakięś poważniejsze awarie?

250 godzinek było chyba w kwietniu.

Kilka rzeczy było robionych na gwarancji (rozrusznik, wymiana plastików, rozdzielacz) choć większość z nich to raczej z głupoty serwisu niż z faktycznych usterek. Zbieram się do opisania wszystkich usterek, wad i zalet, wyposazenia i sprzętu z którym pracuje ten ciągnik w jednym poście z jakimiś fotkami ale ciągle brak czasu :(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
255    95

Z tym że w Pronarze 1 mth a w Zetorze 2, w tym samym czasie, to chyba jest różnica?? :lol:

To teraz weźmy 1800 * 2 = 3600 mht, po przeliczeniu na Zetorowskie mth, także nie jest tak mało i na rok wychodzi 360 mth Zetorowskich.

I ja mam 4 ciągniki a pracują tylko na 25 ha.

 

4 ciągniki na 25 hektarów, po co aż tyle a zresztą nie mój cyrk nie moje małpy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

4 dlatego że każdy robi co innego w gospodarstwie i każdy ma swoje zadanie i dlatego 4 bo lubię mieć dużo maszyn


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

250 godzinek było chyba w kwietniu.

Kilka rzeczy było robionych na gwarancji (rozrusznik, wymiana plastików, rozdzielacz) choć większość z nich to raczej z głupoty serwisu niż z faktycznych usterek. Zbieram się do opisania wszystkich usterek, wad i zalet, wyposazenia i sprzętu z którym pracuje ten ciągnik w jednym poście z jakimiś fotkami ale ciągle brak czasu :(

 

 

No przydała by się na forum jakaś rzetelna opinia użytkownika :)

A ten serwis to nie przypadkiem z Pronaru? :lol:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr0nar1025    0

Nie zastanawiałeś się nad 1025a. Jest mocniejszy od tych wymienionych przez Ciebie a cena jest porównywalna. Ja jestem ze swojego b. zadowolony. Jeżdżę 3 lata i nic się nie dzieje, a kupiłem używany. co prawda skrzynia jest denerwująca i trzeba się do niej przyzwyczaić,ale silnik ma bardzo ekonomiczny i w 5 sk. pługu sobie poradzi a 80A co najwyżej w 4-skibówce.

Mogę go śmiało polecić każdemu prawdziwemu rolnikowi, którego nie przeraża trzeszczący plastik w kabinie albo jak jest trochę głośniej.Ciężko znaleźć tańszy traktor w takiej cenie.

Edytowano przez pr0nar1025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj