Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dojarnia przewodowa

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartusx5

bartusx5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 07 maj 2011 - 22:14

Dojarnia przewodowa Witam. Mam dojarnie na tzw. kany i chce zmienic na przewodowa na ok 20 sztuk wszystko jest rozrysowane na zdj : http://www.bankfotek.pl/process.php

Na czerwono oddzielone to co nas ointeresuje!
Chce sie dowiedziec jaki byl by koszt dojarni przewodowej na 5 aparatow.;p
I czy warto na co drugo krowe wstawic przegrode aby sie nie popychaly podczas dojenia?

Załączone miniaturki

• Bez tytułu.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dojarnia przewodowa Dzisiaj, 00:03
  •  

#2 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 07 maj 2011 - 22:20

Dojarnia przewodowa Te przegrody nie będą potrzebne. A dojarkę chcesz nową czy używana ?

#3 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 07 maj 2011 - 23:28

Dojarnia przewodowa Jezeli chodzi o przegrody to myśle, że warto ponieważ po pierwsze wzmocnią one konstrukcje wygrodzeń a po drugie krowy sie tak nie przepychają podczas dojenia, u nas są i nie narzekamy. Jeżeli masz 20 krów to po co Ci aż 5 aparatów za 1 uzywany my płacilismy 3 tys. U Nas na 40 krów jest 6 aparatów to przy dojeniu we 2 osoby trzeba sie nieźle uwijać. jeżeli myślisz o powiększaniu stada to załóż co najwyzej wydajniejsza popme zebys w razie czego mógł podłączyć te 5 aparatów. My za uzywaną dojarke i 4 aparaty bo pozostałe 2 były póżniej dokupowanena na 66szt zapłaciliśmy coś w granicach 45-50 tys dodam tylko że przez 3 lata nie było jakiś większych problemów z dojarką.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share bartusx5

bartusx5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 08 maj 2011 - 21:24

Dojarnia przewodowa A wiec ja chce dojarnie używana własnie chce powiekszyc i dodac jeszcze 3 rząd przegrody bym chcial a 5 aparatów to ok no tak 4 by bylo dobrze bo po 2 na strone a we dwoch zawsze u mnie doimy. Także bd szybciej. Znalazłem na allegro na 32 sztuki za 19 tys 5 aparatow ale nie wiem jaka tam jest dlugosc rorociagow do mleka i kolanka i wgl wiecie jak to jest. to nie wiem czy ty tak dużo dałeś czy tu jest jakiś kruczek. Albo coś. A nie mam pojecia w jakich kosztach byłaby nowa? a wiadomo że dojarki się na rok nie kupuję.

#5 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 08 maj 2011 - 21:30

Dojarnia przewodowa Nasza była chyba 4 albo 5 letnia więc sporo kosztowała, zauważ również ze ta jest na 32szt a nie na 66 :). W dodatku my mamy aparaty z komputerem a tam masz zapewne zwykłe.

Spojrzałem dzisiaj dokładnie to z montazem wyszło 42,5 tys

Edytowany przez MajsterPopsuj88, 08 maj 2011 - 21:38.

#6 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 09 maj 2011 - 08:34

Dojarnia przewodowa to może ja się podepnę bo widzę temat jak u mnie z tym że my mamy pod 12 sztuk na stronę i jest również bańkowa dojarka i chcemy zakupić z tym że nową dojarkę przewodową z aparatami już z komputerem taką bardziej "wypasioną" i do tego nowy zbiornik z odzyskiem ciepła itp. Orientuję się ktoś może w kosztach?? Rozglądałem się trochę w necie to patrzyłem produkty firmy SAC , DeLaval i Euromilk. Może by ktoś się wypowiedział jak się sprawują przewodówki tych firm ale mnie interesują te z komputerem razem. I jak się sprawują kurki kombi jak dobrze mówię?

#7 Share bartusx5

bartusx5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 09 maj 2011 - 17:44

Dojarnia przewodowa A te z komputerem to o ile lepsze są i co daje ten komputer?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Piotrekk1989

Piotrekk1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 15 maj 2011 - 17:31

Dojarnia przewodowa Nowa dojarka firmy delava na 25 sztuk z rurociągiem 40 i 4 aparatami udojowymi kosztuje 45 tyś brutto

#9 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 16 maj 2011 - 08:29

Dojarnia przewodowa kolego a możesz napisać co dokładnie dostałeś za tą cenę? czytałem że rurociąg powinien być minimum 60 czy to prawda?

#10 Share przemo28

przemo28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 maj 2011 - 16:43

Dojarnia przewodowa

to może ja się podepnę bo widzę temat jak u mnie z tym że my mamy pod 12 sztuk na stronę i jest również bańkowa dojarka i chcemy zakupić z tym że nową dojarkę przewodową z aparatami już z komputerem taką bardziej "wypasioną" i do tego nowy zbiornik z odzyskiem ciepła itp. Orientuję się ktoś może w kosztach?? Rozglądałem się trochę w necie to patrzyłem produkty firmy SAC , DeLaval i Euromilk. Może by ktoś się wypowiedział jak się sprawują przewodówki tych firm ale mnie interesują te z komputerem razem. I jak się sprawują kurki kombi jak dobrze mówię?

Witam kolego. Według mnie najlepiej jest założyć DeLaval dojarnie sprawdzone bańkowe chodzą i chyba rurociągowe mają dobre kilku moich sąsiadów ma i nie narzekają. SAC coś mi to mówi i też chyba ludzie chwalą. A o tym Euromilk wogóle nie słyszałem co to wogóle jest za twór. Czyjej to produkcji co oni tam wkładają. Ja osobiście bym się bał wolałbym naprawdę coś sprawdzonego i oryginalnego

#11 Share Mag

Mag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 08:45

Dojarnia przewodowa W naszym regionie to EUROMILK raczej jest sprawdzony i najbardziej znany

#12 Share Farmer8821

Farmer8821

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 20:11

Dojarnia przewodowa Ponad rok w moim gospodarstwie działa dojarka EUROMILK. Spokojnie moge polecić.

#13 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 11:03

Dojarnia przewodowa Jakie jeszcze znacie marki dojarek dostępnych w Polsce włącznie z de laval/westfalia,sac,euromilk? Intersują mnie przedstawiciele w woj. pomorskim, ew.kujawsko-pomorskim.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 07 luty 2012 - 17:04

Dojarnia przewodowa ja osobiście użytkuję delaval na 6 aparatów i jestem bardzo zadowolony... we wsi jeden ma z gamy ale to już nie to samo delaval albo westfalia...