Zaloguj się, aby obserwować  
konury125

Wrastanie sie łańcucha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
konury125    0

Witam wszystkich. Mam w gospodarstwie byka ok 600kg i wciąż mu się wrasta łańcuch co mam zrobić aby się nie wrastał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladius    3
Napisano (edytowany)

1. Jak mocno jest wrośnięty? Bo jeśli mocno, to źle świadczy chyba o właścicielu...

2. Żeby się nie wrastał to najlepszy sposób to chyba założyć mu jakiś luźniejszy po prostu... Poza tym stosuje się jakieś pasy/wiązania zamiast łańcuchów..

Tu jest podobny temat:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/28731-lancuchy-u-opasow/

Edytowano przez Gladius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

łańcuch założyć żeby było można włożyć 2 palce pomiędzy szyję a łańcuch, dla bezpieczentwa uwiązać za rogi powrozem, jeśli będzie miał napięty łańcuch w końcu może się udusić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Założyć pęto ukręcone ze sznurków(miedzy czasie się wygoi rana) a potem wrócić do łańcucha :rolleyes: Musiałeś nie patrzeć, głowa rośnie łańcuch trzeba powiększać. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Podstawa to żeby łańcuch nie był za ciasno ale można też nałożyć na niego dętkę od roweru albo obwiązać szmatą to często pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

nie wiem, czy byk nie rozerwie, ale takie paski jak dla krów załóż i dodatkowo dwa uplecione sznurki na rogi


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyRap    0
Napisano (edytowany)

szeroki płaskownik wygiąć w na kształt karku, tak żeby po trochu zachodził na obie strony karku, na końcach wypalić dziury, przeciąć kółka od łańcucha, włożyć w te dziury i zaspawać, kółka połączyć łańcuchem aby oplatał dół karku. Do tych kółek można pózniej zapiąć dwa łańcuch Jeden z prawej, drugi z lewej, dla większego bezpieczeństwa jak bycur duży i nerwowy. Koniecznie owinąć ten płaskownik bądz inny metal szmatką, lub nałożyć jakąś dentkę i ją czymś wypchać np. słomą bo jak sie tego nie zrobi to może sobie karczysko :D poobcierać lub odparzyć.

 

Sznurki założone na rogi też się wrastają jak się byk szarpie.

Edytowano przez MasseyRap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

U nas stosuje się gruby łańcuch na którego nałożony jest kawałek węża strażackiego + powróz na rogi i nie ma żadnego problemu :rolleyes: .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Noo dobry z ciebie gospodarz jak dopuszczasz do tego żeby łańcuch wrastał :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hendryk2121    0

jak ma łańcuch w łeb wrośnięty to jest spokojniejszy, ale wystarczy łańcuch obwiązać jakąś szmatą i już nie będzie mu wrastał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Byłbyś spokojniejszy gdyby coś non stop uciskało Ci szyję i bolało?? No wątpię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
jak ma łańcuch w łeb wrośnięty to jest spokojniejszy, ale wystarczy łańcuch obwiązać jakąś szmatą i już nie będzie mu wrastał

:blink: masz coś z głową? zwierzęta maltretować? ;[

jak coś wrasta w ciało zwierzęcia to występuje infekcja czyli automatycznie zwierze mniej przybiera, nie dość że trzeba je leczyć to wolniej rośnie czyli masz straty w najlepszym wypadku no chyba że ktoś to zobaczy to mandat ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demien    1

Wez zdejm ten lancuch naloz na niego kawalek jakiegos przewodu gumowego i bedzie ok chyba ze naprawde ciasno ma lancuch osadzony na rogach skoro tak to chlopie twoja wina. ja osobiscie mam caly czas tzn wieksze byki na rogach a te mniejsze na szyi i jeszcze nie zdarzylo sie tak zeby im sie wrosly, jednyna tego przyczyna to walasnie to ze nie dopilowales jak ciasno jest lancuch na rogach. pozdrawiam i do dziela kolego

 

ale tu Ci niektorzy pisza zeby np szmata obwiazac heh niech oni sobie sami obwiaza lby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze naciągam na łańcuch wąż strażacki i jest wszystko w porządku.

 

U mnie z wrastającym łańcuchem nie chcieli od sąsiada wziąć byka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

U mnie jak dziadek raz barana uwiązał to się udusił wokół śliwki :( , więc każdemu może się zdarzyć żle zwierze uwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

U nas daje się grube łańcuchy i najlepiej typu grochowiak i się nie wrasta. Dla krowy owijamy łańcuch szmatą lub jak wyżej pisano naciąga się gumowego węża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu wy się uparliście, że łańcuch musi być napięty lub za ciężki by się wrastał? :blink:

 

Niektóre byki to wystarczy, że coś metalowego im się opiera o kark i się zaraz coś paprze. Najlepiej i najprościej to jest jak pisaliście owinąć łatą i lub czymś żeby metal nie dotykał skóry. Często też trzeba założyć łańcuchy o grubszych ogniwkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Czasem wystarczy że byk ma fałd skórny na karku i przez niego łańcuch jest cały czas w jednym miejscu i wrasta, w takiej sytuacji wystarczy czymś "pogrubić" łańcuch na karku i co jakiś czas przekładać go na kolejne fałdy skórne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konury125    0

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Powiem wam ze ten byk ma bardzo delikatna skórę a łańcuch ma bardzo luźny. Co dzień patrze już mu na ta szyje ale tak jakoś przez święta zapomniałem i masz babo placek pozdrawiam i dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj