Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wrastanie sie łańcucha

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share konury125

konury125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta z mojego gospodarstwa lubię też majsterkować w zawodzie ślusarz

Napisany 07 maj 2011 - 16:00

Wrastanie sie łańcucha Witam wszystkich. Mam w gospodarstwie byka ok 600kg i wciąż mu się wrasta łańcuch co mam zrobić aby się nie wrastał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wrastanie sie łańcucha Dzisiaj, 02:59
  •  

#2 Share Gladius

Gladius

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 07 maj 2011 - 16:10

Wrastanie sie łańcucha 1. Jak mocno jest wrośnięty? Bo jeśli mocno, to źle świadczy chyba o właścicielu...
2. Żeby się nie wrastał to najlepszy sposób to chyba założyć mu jakiś luźniejszy po prostu... Poza tym stosuje się jakieś pasy/wiązania zamiast łańcuchów..
Tu jest podobny temat:
http://www.agrofoto....cuchy-u-opasow/

Edytowany przez Gladius, 07 maj 2011 - 16:16.

#3 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 07 maj 2011 - 16:38

Wrastanie sie łańcucha łańcuch założyć żeby było można włożyć 2 palce pomiędzy szyję a łańcuch, dla bezpieczentwa uwiązać za rogi powrozem, jeśli będzie miał napięty łańcuch w końcu może się udusić

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#4 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 07 maj 2011 - 16:43

Wrastanie sie łańcucha Założyć pęto ukręcone ze sznurków(miedzy czasie się wygoi rana) a potem wrócić do łańcucha :rolleyes: Musiałeś nie patrzeć, głowa rośnie łańcuch trzeba powiększać. :rolleyes:

#5 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 07 maj 2011 - 16:47

Wrastanie sie łańcucha kolego na pewno masz za ciezki lancuch... dlatego zmien go jak naszybciej!

#6 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 07 maj 2011 - 16:48

Wrastanie sie łańcucha Podstawa to żeby łańcuch nie był za ciasno ale można też nałożyć na niego dętkę od roweru albo obwiązać szmatą to często pomaga

#7 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 07 maj 2011 - 16:55

Wrastanie sie łańcucha nie wiem, czy byk nie rozerwie, ale takie paski jak dla krów załóż i dodatkowo dwa uplecione sznurki na rogi
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#8 Share MasseyRap

MasseyRap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 maj 2011 - 17:02

Wrastanie sie łańcucha szeroki płaskownik wygiąć w na kształt karku, tak żeby po trochu zachodził na obie strony karku, na końcach wypalić dziury, przeciąć kółka od łańcucha, włożyć w te dziury i zaspawać, kółka połączyć łańcuchem aby oplatał dół karku. Do tych kółek można pózniej zapiąć dwa łańcuch Jeden z prawej, drugi z lewej, dla większego bezpieczeństwa jak bycur duży i nerwowy. Koniecznie owinąć ten płaskownik bądz inny metal szmatką, lub nałożyć jakąś dentkę i ją czymś wypchać np. słomą bo jak sie tego nie zrobi to może sobie karczysko :D poobcierać lub odparzyć.

Sznurki założone na rogi też się wrastają jak się byk szarpie.

Edytowany przez MasseyRap, 07 maj 2011 - 17:04.

#9 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 07 maj 2011 - 17:03

Wrastanie sie łańcucha U nas stosuje się gruby łańcuch na którego nałożony jest kawałek węża strażackiego + powróz na rogi i nie ma żadnego problemu :rolleyes: .

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#10 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 07 maj 2011 - 17:35

Wrastanie sie łańcucha Noo dobry z ciebie gospodarz jak dopuszczasz do tego żeby łańcuch wrastał :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share hendryk2121

hendryk2121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 maj 2011 - 17:35

Wrastanie sie łańcucha jak ma łańcuch w łeb wrośnięty to jest spokojniejszy, ale wystarczy łańcuch obwiązać jakąś szmatą i już nie będzie mu wrastał

#12 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 07 maj 2011 - 17:43

Wrastanie sie łańcucha Byłbyś spokojniejszy gdyby coś non stop uciskało Ci szyję i bolało?? No wątpię...

#13 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 07 maj 2011 - 17:52

Wrastanie sie łańcucha

jak ma łańcuch w łeb wrośnięty to jest spokojniejszy, ale wystarczy łańcuch obwiązać jakąś szmatą i już nie będzie mu wrastał

:blink: masz coś z głową? zwierzęta maltretować? ;[
jak coś wrasta w ciało zwierzęcia to występuje infekcja czyli automatycznie zwierze mniej przybiera, nie dość że trzeba je leczyć to wolniej rośnie czyli masz straty w najlepszym wypadku no chyba że ktoś to zobaczy to mandat ;)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#14 Share Demien

Demien

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, hodowla bydła opasowego, sport

Napisany 07 maj 2011 - 18:02

Wrastanie sie łańcucha Wez zdejm ten lancuch naloz na niego kawalek jakiegos przewodu gumowego i bedzie ok chyba ze naprawde ciasno ma lancuch osadzony na rogach skoro tak to chlopie twoja wina. ja osobiscie mam caly czas tzn wieksze byki na rogach a te mniejsze na szyi i jeszcze nie zdarzylo sie tak zeby im sie wrosly, jednyna tego przyczyna to walasnie to ze nie dopilowales jak ciasno jest lancuch na rogach. pozdrawiam i do dziela kolego

ale tu Ci niektorzy pisza zeby np szmata obwiazac heh niech oni sobie sami obwiaza lby...

#15 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 07 maj 2011 - 18:15

Wrastanie sie łańcucha Ja zawsze naciągam na łańcuch wąż strażacki i jest wszystko w porządku.

U mnie z wrastającym łańcuchem nie chcieli od sąsiada wziąć byka ;)

#16 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 07 maj 2011 - 18:19

Wrastanie sie łańcucha U mnie jak dziadek raz barana uwiązał to się udusił wokół śliwki :( , więc każdemu może się zdarzyć żle zwierze uwiązać.

#17 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 07 maj 2011 - 18:20

Wrastanie sie łańcucha U nas daje się grube łańcuchy i najlepiej typu grochowiak i się nie wrasta. Dla krowy owijamy łańcuch szmatą lub jak wyżej pisano naciąga się gumowego węża

#18 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 07 maj 2011 - 18:21

Wrastanie sie łańcucha Czemu wy się uparliście, że łańcuch musi być napięty lub za ciężki by się wrastał? :blink:

Niektóre byki to wystarczy, że coś metalowego im się opiera o kark i się zaraz coś paprze. Najlepiej i najprościej to jest jak pisaliście owinąć łatą i lub czymś żeby metal nie dotykał skóry. Często też trzeba założyć łańcuchy o grubszych ogniwkach.

#19 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 07 maj 2011 - 19:41

Wrastanie sie łańcucha Czasem wystarczy że byk ma fałd skórny na karku i przez niego łańcuch jest cały czas w jednym miejscu i wrasta, w takiej sytuacji wystarczy czymś "pogrubić" łańcuch na karku i co jakiś czas przekładać go na kolejne fałdy skórne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 07 maj 2011 - 20:23

Wrastanie sie łańcucha dokładnie jest tak jak stasiek84 napisał

>>>>>>