Farmer94

Kosiarka Vicon CM 265

Polecane posty

Farmer94    0

Niestety nie! Mam zbyt nierówne łąki, a dyskówka będzie bardzo darń cieła :(

Szukam jakiejś 4 bębnówki o szer. od 2,6 do 3m. w cenie od 0000 do ok 5 000 pln. ale nie chce też rupiecia nawet w cenie złomu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolego nigdy dyskową nie kosiłeś skoro twierdzisz że darń tnie. dyskowa tnie wyżej od rotacyjnej i dodatkowo nie zbija trawy w wałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

tak w tym się zgodze lecz gdy na łące jest jakieś "wybrzuszenie" bębnówka będzi "pływał", nie wejdzie nigdy pod czy na wprost. Natomiast dyskówka spiera się całą szerokością na podłożu i gdy jest nierówność nie ma możliwości pływania tylko wejdzie prosto w grzbiet jak w masło :( niestety!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już drugi rok kartoflisko przed wykopkami kosiłem także wierz mi że nie jest tak źle. ja ogólnie mam bardzo nierówne łąki i fella 248 bardzo dobrze sobie na nich radzi. jeszcze mi się nie zdarzyło "zaorac" ziemi natomiast w rotacyjnej bardzo często mi się to zdarzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

Masz rację że rotacyjna mogła wchodzić w rzędy kartofli ponieważ jest szczelina między bębnami natomiast dyskówka jest na listwie i przylega całą szerokością do podłoża więc nie ma takiej możliwości. :)

Natomiast na łące masz różne ukształtowanie terenu, bębny będą tutaj chodziły gdyż nie masz tam równych górek i dołków tak jak w ziemniakach, tylko nierówności (ja na swoich mam na prawdę duże) :(

Gdy z sąsiedniej wioski przyjechał na soją łąkę (podobna topografia) to nową dyskówką praktycznie nie wychodził z ziemi, nie dość że nie skosił trawy to jeszcze o mały włos kosiarki nie rozwalił.

Dyskówka to dobra rzecz, lecz nie na moje łąki :(

A wracając do tematu nikt nie pracował taką kosiarką? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kosiłem dyskówką łąki nie koszone 10 lat z naprawde wielkimi dołami rowami i górkami i ani jedna darń sie nie ścieła a bębnową to nawet na w miare równych łąkach tnie wszystkie nierówności a wogóle to jaki sens jest użytkować takie łaki ? :/:) ja swoje wszystki oram co 4 lata i jest równo jak na stole i ładna trawa a tak to tylko maszyny na tym cierpia i czasu dużo bo trzeba powoli jeżdic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj