Skocz do zawartości

MF 255 dzwiek

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 09 maj 2011 - 20:04

MF 255 dzwiek Szczewko dokładnie, wymiana oleju na czas i nieprzeciążanie silnika przyczynia się do przedłużenia jego żywotności, nasz do przebiegu 4 tys mtg był głównym ciągnikiem w gospodarstwie, więc Panowie, to Wy skończcie z tymi bajkami;]
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 dzwiek Dzisiaj, 11:50
  •  

#22 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 09 maj 2011 - 20:27

MF 255 dzwiek I zeby nie bylo ze orałem 2 skibowym bo on nigdy takiego na oczy nie widział. Polskie spychy bo tego plugiem nazwac nie mozna zazynaja ciagniki.Ten kosztowal 50 euro.pług do 3p

Edytowany przez szczewko, 09 maj 2011 - 20:27.

#23 Share Mlatek

Mlatek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania::)

Napisany 09 maj 2011 - 20:55

MF 255 dzwiek Od bradzo bardzo dawno leje do mojego olej MOBIL !! Moze mamy jakies inne MF 255 ja moze mam tego z Chin sprowadzanego co? A robie w zawodzie Mechanik i wiem to nie na jednym przykladzie chyba ze u was Mf sie glaszcze a nie jezdzi. Superol to sobie sam mozesz lac do swojego.. OLEJ REGULARNIE WYMIENIANY CO ROKU...

Edytowany przez Mlatek, 09 maj 2011 - 20:57.

:)

#24 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 09 maj 2011 - 21:06

MF 255 dzwiek Hm, zależy ile w roku mtg robisz;] u nas 200-250 mtg. ten zakres jest przestrzegany
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#25 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 10 maj 2011 - 12:50

MF 255 dzwiek U mnie w MF olej wymienia się co roku, pracuje jako jedyny ciągnik na gospodarstwie i nieraz ładnie dostaje po d*pie. Ostatnio jeżdżę na Lotos Diesel 15W40.

#26 Share Ramzes3p

Ramzes3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 maj 2011 - 15:00

MF 255 dzwiek my używamy oleju Turdus, całe życie tylko turdus... ;)
Co 200 MTH w obu ciagnikach...

Edytowany przez Ramzes3p, 10 maj 2011 - 15:02.

#27 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 10 maj 2011 - 20:10

MF 255 dzwiek Mlatek nie unosc sie tak bo ci sie woda w chlodnicy zagotuje.
Ja ci pisze jak bylo a ty za wszelka cene probujesz podwazac moje wypowiedzi, ale na jakiej podstawie?? Bo co,ze twoj wytrzymal 5000 mth to moj tez mial tylko tyle wytrzymac? Sa uzerzy na AF ktorzy przekroczyli MF i 3p 10.000 mth i ciagniki pracuje dalej. Moj wujek ma 3p i ma juz drugi silnik,bo pierwszy wal mu pekl na 3800mth i balaganu narobil. Sa AD3 ktore wytrzymuja po 5 tys ale sa i takie co kreca 15 tys do remontu. Nie wiem o co taki problem.

#28 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 maj 2011 - 20:17

MF 255 dzwiek Problem jest taki, że niektórzy nie rozumieją co to remont. Wymienią pierścienie i się cieszą, że w orginale bez remontu itd. To samo się tyczy jakichś półremontów. Wały w tych silnikach faktycznie są mocne ale w żadnym góra 10 tys czy 18 nie wytrzyma. Miałem mf 255 kontrolka od oleju na rozruszniku jeszcze gasła. Ale góra się skończyła jedna tuleja była już tak cinka, że poprostu popękała. Silnik dalej jeździł. Ale co z tego tżeba było rozbierać i wymieniać. I co mam się podniecać, że mi przez 10 czy ileś tys bez remontu wytrzymał skoro go rozbierałem.

#29 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 10 maj 2011 - 22:41

MF 255 dzwiek To ja jeszcze raz napisze, że nasz niespełna 7800 mtg wychodził bez żadnego zaglądania do silnika,do 4 tys mtg pracował DOŚĆ ciężko, w momencie kiedy zaczynał kopcić i tracić moc zrobiliśmy mu silnik i dalej jakoś tyka:)

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 maj 2011 - 08:56

MF 255 dzwiek Jednak wał pękł :/ . Sluchajcie moge na peknietym wale zrobic opryski czy nie zbyt? . Ile kosztuje nowy wal :)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 14 maj 2011 - 09:20

MF 255 dzwiek Oby bloku nie popierdzielił tylko, alle jak długo tak jeździłeś to w sumie co Ci tam zależy, pare motogodzin w te czy w te xP

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 maj 2011 - 11:59

MF 255 dzwiek Hehe jednak sasiad mi dzis prysnie bo jade do mechanika traktor zawiesc . Wal zaczal pekac na jesieni bo na jesieni zaczal juz sie dziwny dzwiek robic :P

#33 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 14 maj 2011 - 12:36

MF 255 dzwiek Proponuję zrobienie osiowania bloku ponieważ może zaraz nowy pęknąć

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 maj 2011 - 12:58

MF 255 dzwiek A na czym polega osiowanie bloku?

#35 Share Mlatek

Mlatek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania::)

Napisany 14 maj 2011 - 14:29

MF 255 dzwiek Sama nazwa mowi za siebie

szczewko mam płyn w chłodnicy nie wode :] 15 tys? HaHa? Prosze cie mowilem to staremu mechanikowi to sie smial. Zalezy czy ty mowisz o generalnym remoncie czy o wale bo to tez duza roznica... a jak mial 15 tys zrobione to chyba spalal wiecej oleju niz ropy...
:)

#36 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 14 maj 2011 - 14:29

MF 255 dzwiek Wał pękając na pewno lekko zdeformował blok. Stopy są szlifowane a gniazda panewek głównych są ponownie rozwiercane, tak żeby były wszystkie w linii prostej. Wał wstawiaj z Andrychowa, azotowany, jest drogi ale wart swojej ceny.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#37 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 14 maj 2011 - 15:45

MF 255 dzwiek Ja po 10 tyś robiłem remont generalny robiony :P a oleju tak dużo nie brał ale slaby już był to zrobiliśmy :)
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 maj 2011 - 18:18

MF 255 dzwiek To jaki mam kupic nowy wał lub za jaka cene zeby zrobil kolejne 6000 mth

#39 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 14 maj 2011 - 18:55

MF 255 dzwiek Każdy wał będzie długo służył jak pilnuje się jakości oleju,czystości i dokładności przy składaniu,jak nie zrobisz osiowości to najlepszy pęknie,w tej chwili pękł bo prawdopodobnie został silnik przgrzany i stopy się zdeformowały proponuję od razu wymienić tuleje (surówki) to będzie jedna robocizna i silnik jak nowy

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 14 maj 2011 - 19:19

MF 255 dzwiek

Sama nazwa mowi za siebie

szczewko mam płyn w chłodnicy nie wode :] 15 tys? HaHa? Prosze cie mowilem to staremu mechanikowi to sie smial. Zalezy czy ty mowisz o generalnym remoncie czy o wale bo to tez duza roznica... a jak mial 15 tys zrobione to chyba spalal wiecej oleju niz ropy...

U nie tez kiedys byli "starzy mechanicy" wychowankowie PGR-u lub SKR-u i wiesz co, nikt juz ich nie wola do napraw bo tak naprawiali zeby ciagle robote miec. Fakt ze oleju dziennie 5 litrow wciagal przy kopaniu ziemniakow anną.Luz na tloku 2mm mowi sam za siebie ale silnik chodzil do konca. Remont był robiony generalny czyli nowe zestawy naprawcze,szlif walu,regeneracja glowicy,nowa pompa oleju,pompa wtryskowa,koła rozrzadu bo na starych juz spory luz był.Reszta to juz pierdoły ale nazbieralo sie wszystkieg na 4 tys zł wiec remont konkret.

Osiowanie wału powinno sie robic przy kazdej naprawie głownej.Ja u siebie tez robiłem,kosztowalo 300pln ale po sprawdzeniu bloku okazalo sie ze jest lekko zdeformowany.

Edytowany przez szczewko, 14 maj 2011 - 19:20.