Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z napędem w prasie john deere 540

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kakoj95

kakoj95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 maj 2011 - 18:50

problem z napędem w prasie john deere 540 mam problem z prasą bo gdy prasuje sianokiszonkę lub wilgotną słome to mi pasy staj i nie moge dobrze dobić najgorzej jest w sianokiszące.stają ponieważ wałek który je napędza jest ogumowany a po jednej stronie nnie ma wcale gumy może wiecie gdzie można ją nalać na ten wałek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z napędem w prasie john deere 540 Dzisiaj, 06:54
  •  

#2 Share MrCrow

MrCrow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 21:11

problem z napędem w prasie john deere 540

mam problem z prasą bo gdy prasuje sianokiszonkę lub wilgotną słome to mi pasy staj i nie moge dobrze dobić najgorzej jest w sianokiszące.stają ponieważ wałek który je napędza jest ogumowany a po jednej stronie nnie ma wcale gumy może wiecie gdzie można ją nalać na ten wałek

tak wiem ze troche pozno ale lepiej teraz niz wcale, u mnie bylo podobnie, nie wiem czy da sie walek nalac ale my rozwiazalismy to troche inaczej. Kupujesz pas transmisyjny, gumowy, grubosc ok 8mm, szerokosc 160mm, dlugosc taka zeby wystarczyla na 6 kawalkow ktore owina walek w miejscach gdzie nie ma juz gumy, tam gdzie jest nalezy ja usunac, np katowka a jesli jest cienka warstwa gumy to nic nie rob, musisz to samo zrobic z gornym walkiem bo on tez napedza pasy, to nic ze guma jest na nim lepsza ale zmienia sie obwod walka i zeby nie kolidowal jeden z drugim. pasy mocujesz srubami stozkowymi 6mm + podklada o grubosci 1mm (musi byc gruba podkladka) podkladke musisz uformowac pod ksztalt stozka w srubie, nastepnie wiercisz dziurki w pasie i walku jednoczesnie tak zeby jedna sruba bylo jak najblizej drugiej i tak do konca pasa ktory montujesz na walku. proponuje uzyc wiertla ok 5mm lub 5,5mm bo dziurke musisz nagwintowac i przykrecasz wkretarka pas do walka. nie proponuje nitowac, nity nie wytrzymuja. to znaczaco poprawilo trakcje pasa na walkach.

#3 Share reflex52

reflex52

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 11:15

problem z napędem w prasie john deere 540 Witam. Mam pytanie odnośnie prasy john deere 540 dlatego nie zakładam nowego tematu tylko piszę tutaj. A mianowicie jak sie ustawia (reguluje) siłę zgniotu balota właśnie w tej prasie oraz co za zadanie mają te druty nad podajnikiem gdyż moje są pourywane. Zaznaczam że jestem laikiem odnośnie tych pras rolujących gdyż to jest dopiero nabytek. Pomoże ktoś ?

Edytowany przez reflex52, 16 marzec 2012 - 10:58.

#4 Share reflex52

reflex52

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 13:07

problem z napędem w prasie john deere 540 Nikt z was nie wie jak się ustawia zbicie belki w jd 540 ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share lukosz1352

lukosz1352

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 maj 2012 - 21:16

problem z napędem w prasie john deere 540 Już wiesz jak się ustawia zbicie belki bo jak nie to na środku prasy z przodu nad dyszlem jest tam zawór i tam nim regulujesz. musisz dobrze popatrzyć .

#6 Share reflex52

reflex52

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 21 maj 2012 - 20:35

problem z napędem w prasie john deere 540 Właśnie że nie wiem, którym się to ustawia a bardzo by mi się to przydało bo teraz gdy robie sianokiszonkę ciągnik ursus 3512 ledwo zionie ducha a bele wychodzą twarde jak kamień a nie chce go wykończyć w prasie. A podobno ta prasa ma małe zapotrzebowanie na moc. Może wstawie zdjęcie tego to może mi ktoś zaznaczy którą srubą kręcić. Proszę o szybką odp jeśli ktoś wie bo na gwałt potrzebne.

Załączone pliki

#7 Share reflex52

reflex52

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 28 maj 2012 - 11:38

problem z napędem w prasie john deere 540 Pomoże ktoś z tym problemem ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share konradwcislo

konradwcislo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 15:34

problem z napędem w prasie john deere 540 Trochę późno ale odpowiedź prosta: w 540 nie ma regulacji. Jest w 545, na pierwszym zdjęciu tu gdzie te wystające (zaślepki) zawory powinien na tym od góry być zawór z regulacją w 545 jest w 540 niema. Cena nowego 357euro/netto w serwisie, dziś dzwoniłem.

Edytowany przez konradwcislo, 19 marzec 2013 - 16:34.