Zaloguj się, aby obserwować  
ddeutzdx110

Buraki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ddeutzdx110    0

Witam > Mam pytanie bo po tych mrozach z ostatnich dni . Obliczma że 10 % buraków mi przymarzło tzn (nie do końca) ale są czarne liście . I chcial bym je teraz jakoś podbudować . Właśnie kupilem oprysk Asahi ale nie wiem czy to coś da . doradźcie .:) POzdrtawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Nie jesteś sam się pociesz u mnie podobna sprawa ale chwasty mam już załatwione a buraki, mróz przyciął żeby deszcz spadł to będzie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

jak ci liście zczarniały to wątpie czy coś ci pomoże, a jeżeli nawet coś odbije to marny z tego będzie burak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

po tych komentarzach odwiedzilem moje plantacje i o dziwo u mnie szachownica na polu tzn buraki zywe ida ja burza, zdazyly uciec byly wczesnie siane ok 30.03 ale ziemniaki okolicznym plantatorom klaply, szczernialy wszystkie bede musial sare wpierniczac troche dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Buraka hektar przesialiśmy, truskawki pod agrowłokniną tez zmarzły....


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

u mnie jedynym problemem było że deszcz trochę ubił ziemię a po za tym to spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

wydaje mi się że jeśli chodzi o przymrozki to może byc temat rzeka,ja na swoim przykładzie już w pewnym momencie przy głupiałem ,jednego roku jakoś tak się złożyło z przyczyn losowych ,że zasiałem buraki najpóźniej z całej okolicy,ludzie na polach mieli buraki w fazie pierwszej pary liści właściwych ,u mnie dopiero co wyszły na wierzch,jedne już miały liścienie rozwinięte ,inne jeszcze nie za bardzo ,był i taki mały procent co już był po powierzchnią,przyszedł w jedną noc mróz ile stopni nie pamiętam ,w każdym razie buraki ludziom przetrzepało każdy przesiewał oczywiście nie wszystko pagórki zostały ,niziny były przesiewane ,ruch na polach zrobił się błyskawiczny,a moje buraki miałem przy samych łąkach jak byłem zobaczyc z samego rana na pola to jedna siwa połac zarówno na łąkach jak i na polach,załamałem się totalnie wtedy żałowałem że nie wyszedłem jeszcze później w pole z siewem buraków ,zadzwoniłem do cukrowni - oni kazali poczekac aby się nie spiszyc z niszczeniem i z przesiewem ,odczekałem tydzień czasu po tygodniu burakom serduszka zaczęły pukac, liścieni oczywiści nie miały bo diabli je wzieli ,inspektor przyjechał zobaczyc i stwierdził że będzie dobrze,co tu dużo pisac buraki były, obsada rewelacyjna i plon taki jak zawsze czyli bardzo dobry,nie wiem jak to skomentowac ale inspektor stwierdził że uratowało je to iż były malutkie i miały mało wody w sobie ,czy to prawda nie wiem ,i ja myślałem nad tym że może rosa padła na nie wcześniej, woda na nich zamarzła i to je po części uratowało ,a co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj