jack83

co można zasiać w maju po rzepaku

Polecane posty

jack83    28

zawsze możesz złożyć zmiane do wniosku do 15czerwcA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Tylko pamiętaj że cena 500zł za 100kg nasion to cena nasion nie z centrali tylko od rolnika który przerabia grykę na kaszę, w centrali to nawet nie wiem ile teraz może kosztować i czy w ogóle jest B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no w centrali pewnie parę zł droższa będzie. W styczniu jak dzwoniłem to była po 560zł/100kg a teraz to nie wiadomo po ile :blink:


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

rafalkom555    13

A dzisiaj byłem w pewnym miejscu i koleś kasze sprzedawal(pare kilo ludzie chcieli) to po 7zł za kg, ale trzeba przerobić B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

Tylko nie wiadomo czy w ogóle wam coś wzejdzie jeśli zastosowaliście opryski(nie znam się jakie konkretnie, bo nie sieję rzepaku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Teraz jest tak z gryką że siejąc nie wiadomo czy odzyskamy pieniądze za nasiona no bo ceny kosmiczne i oby się tak utrzymały bo w tym roku gryka się opłaciła i nie ma co narzekać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ameryki nie odkryłeś bo w rolnictwie już tak jest, że co byś nie zasiał 100 % pewności nie ma że zbierzesz. Tak jak choćby rzepak w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Po części odkryłem bo chyba nie wszystkie zboża przez rok potrafią pójść w góre o ponad 300% co ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

koledzy mam problem cos mi sie stał oz 0,8ha jeczmina jarego czesciowo jakies 80% dziłki zzółkł i koncówki lisci usychaja to chyba efekt niskiego pH i przymrozków :( ( wapnowane było ale dolomitem na jesieni i widocznie nie dziła jeszcze). Widze ze nic z tego nie bedzie i nie iwem co z tym zrobic . Posiał bym kuku na kisoznke ale tez róznie moze byc i w dodtku mam jej nadmiar a koszty spore. mysałem o łubinie ale pole po oborniku a podobno łubin tego nie lubi :(. mysle czy owsem nie przesiac i co bedzie zbieze sie na koniec zniw troche plewy :) gryka troche droga jak piszecie :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj