Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr powietrza

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 01:26

Filtr powietrza

a filtr powietrza brudzi się wam od środka ? bo mi właśnie tak a chyba powinien z zewnątrz i też codziennie wydmuchiwanie kurzu i na spodzie czysto zimą rozbiorę w mak i przejże

Nie wiem czy we wszystkich bizonach są montowano takie same filtry, ale w moim filtr brudzi się od wewnętrznej strony bo innej możliwości nie ma. Silnik zasysa powietrze przez filtr. Czyli innej drogi nie ma jak od wewnętrznej strony do zewnętrznej idzie powietrze.

@Junker możesz mi wytłumaczyć co ma robić ten dodatkowy wentylator bo nie rozumiem? Ma służyć do zmiatania plew z zewnętrznej siatki przy chłodnicy?

Edytowany przez darek195, 15 styczeń 2012 - 01:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Filtr powietrza Dzisiaj, 07:37
  •  

#22 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 22:03

Filtr powietrza Dodatkowy wiatrak zamontuję za chłodnicą oleju tak jak napisałem wcześniej będzie odplewiał chłodnicę oleju raz na jakiś czas(np. przy wysypywaniu zboża), a w razie wysokiej temperatury oleju włączę go na dłuższy czas żeby obniżyć temperaturę. Bizona mam 1 sezon, problemów z temperaturami oleju jak i wody nie miałem ale różnie może być... Wiatrak ma bardzo duży uciąg więc może być skuteczny.  
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share lysyyy8585

lysyyy8585

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 10:25

Filtr powietrza

witam, troszkę z innej beczki ale tez z filtrem związane.  Panowie mam problem z założeniem zewnętrznego filtra powietrza w bizonie, otóż chciałem go odkręcić i po urywały mi się te śrubki fi 6,  więc porozwiercałem te pourywane śrubki i teraz nie wiem w jaki sposób mam je założyć od strony wewnętrznej, nie mam tam dostępu, zdjąłem ten gruby przewód gumowy który łączy owy filtr z filtrem tym głównym bo myślałem że może tam jakoś się dostanę ale niestety nic z tego nie mam tam dostępu i pytanie moje takei czy jest jakiś inny sposób na założenie tego ??? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Japa1

Japa1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 07:17

Filtr powietrza

Witam koledzy.W moim bizonku nie działał prawidłowo filtr powietrza a mianowicie wkład codziennie czyszczony i zabity kurzem ostro a na dole w misce może łyżka kurzu. Rozebrałem cały filtr jak to było opisane na forum i tak:rurki wszystkie drożne, wszystkie na swoich miejscach, tylko wokół nich i pomiędzy sporo brudu. Czy to mogło być przyczyną?? I jeszcze jedna sprawa obok rury co doprowadza powietrze do silnika jest jakby ,,zaworek" on chyba powinien być zaślepiony prawda?? u mnie był tylko zaklejony kurzem i może on powodował takie działanie filtra. Pozdrawiam i proszę o pomoc