Skocz do zawartości

Zdjęcie

który wybrać ? 1614,1634 czy1934

60 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 09:51

który wybrać ? 1614,1634 czy1934 Zależy o co chodzi dla autora tego postu, czy o komfort czy o awaryjność, a i jeszcze czy to jest nowy czy używany sprzęcik.
W starszych modelach 1634 jest zamontowana synchronizowana skrzynia biegów która jest tragedią w większych gospodarstwach bo co najmniej raz do roku należy ją remontować gdyż nie wytrzymuje obciążenia (synchronizatorki puszczają), a naprawa nie jest tania, jej zaletą jest bezzgżytowe włączanie biegów.Poza tym jej bloki(tylni most i skrzynia biegów są słabsze niż w 1614 i pod dużymi zespołami siewnymi przełamują się.
1614 jest mniej komfortowa ale posiada 3-biegową skrzynie biegów (wzmocnioną i niezsynchronizowaną) co daje dłuższą bezawaryjność ciągnika.
Natomiast w nowych modelach tych ciągników są montowane szybkie, zsynchronizowane skrzynie biegów takie jak w starszych modelach 1634.
A jeżeli ciągnik ma pracować tylko w transporcie to może być też 1634 bo jest szybszy od 1614.
Jeśli ktoś myśli o kupnie nowego egzemplarzu to polecam zamówienie na życzenie: dobieranie podzespołów ciągnika takich które są wytrzymalsze. Trochę więcej to kosztuje ale się to opłaca, bo można oszczędzić na naprawach,czasie,nerwach itd.
Dla przykładu podam że znajomy kupił 5 lat temu nowego 1614 z zsynchronizowaną skrzynią i na gwarancji mu siadła. Gdy się dowiedział że tak będzie co roku lub szybciej, poprosił o wymianę skrzyni na zwykłą. Ciągnik zabrali do ZMU i to zrobili. Do dziś pracuje na 300 hektarach bez żadnej awarii mechanizmów jezdnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
który wybrać ? 1614,1634 czy1934 Dzisiaj, 11:52
  •  

#42 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 23:07

który wybrać ? 1614,1634 czy1934 Też spotkałem się z taką opinią że te skrzynia 34 są awaryjne i do tego bardzo kasożerne nie sprawdziłem tego na własnej skórze bo u mnie w pracy mam tylko niesynchronizowane skrzynie.Co do 1604,1614 to gadają że ona ma zablokowaną jedynkę nic bardziej mylnego ta skrzynia diametralnie różni się od tych w 900 i 12-stkach.Szesnastka ma tryb od jedynki taki szeroki jak w dwunastce od jedynki i dwójki!Więc dziwne nie jest że bardzo dużo potrafi wytrzymać :P

#43 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 19:09

który wybrać ? 1614,1634 czy1934 1734 były chyba najbardziej awaryje z rodziny xx34 jeśli chodzi o skrzynie.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#44 Share ogier1998

ogier1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 18:16

który wybrać ? 1614,1634 czy1934 Mi chodzi tylko o to który będzie lepszy do pługa 4*50 zawieszanego a traktor ma być nowy
Ursus 912
Ursus C-4011
Moje sprzęty

#45 Share Morpheus

Morpheus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Air Soft Guns

Napisany 20 sierpień 2009 - 15:29

który wybrać ? 1614,1634 czy1934 A jeden temat Ci nie wystarczy? Już dałeś podobny :)

#46 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 26 sierpień 2009 - 21:48

który wybrać ? 1614,1634 czy1934 Jesli masz dużo w kieszeni to weź 1634 a jeśli troche mniej to 1614 bo jest w cenach miedzy nimi 20tys zł różnicy No ale ja bym wolał 1614 bardziej mi się podoba ale jak cos to z tą obitą kabiną:D

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 22:19

który wybrać ? 1614,1634 czy1934 po co kuopowac ursusa w ogole?? skad oni taka cene wytrzasneli, gdyby wolali za niego polowe mniej to moze bym sie zastanowil, bo takto np. nh t6080 mozna wyrwac w podobnej cenie
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#48 Share Morpheus

Morpheus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 09:42

który wybrać ? 1614,1634 czy1934 Ale może autor celowo chce ursusa bo lepsza dostępność części itp?
Podam taki przykład w mojej wiosce jest MF tylko nie pamiętam jaki model nie za nowy ale komputer ma. I gościowi wystąpił błąd i nie mógł go odpalić, przyjechał serwis podpięli sie na 15min i po zakończonej robocie skasowali 2tys zł!!! Więc jak dla mnie zależy kto ma jaki przychód bo jak cie nie stać na naprawy to lepiej brać Wisusa(ursusa).
Chodziarz tak jak mówi przedmówca nowe ursusy faktycznie mają zbyt naciągniętą cenę jak na wyposażenie itp.

#49 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 20:11

który wybrać ? 1614,1634 czy1934 kiedys ceny czesci do ursusa byly naprawdę tanie, a w porownaniu do zachodnich maszyn to w ogole przepasc, a teraz roznice sie zacieraja, tak stwierdzilismy po ostatnim remoncie U1614, juz wcale nie jest tak kolorowo.

a to, ze znasz jeden przypadek jakiegos makabrycznego zdarzenia, to nie znaczy, ze taka jest regula. z reszta po co pisac rzeczy oczywiste, wystarczy spojrzeć na okolice by zobaczyc, ze nikt ursusa nie kupuje :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#50 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 22:09

który wybrać ? 1614,1634 czy1934 Kolego Nad New hollandem tez bym się zastanawiał bo wcale nie są takie dobre ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 22:36

który wybrać ? 1614,1634 czy1934 sa...
... znacznie lepsze od ursusa, a za podobna cene to wystarczy :D :D

#52 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 22:44

kiedys ceny czesci do ursusa byly naprawdę tanie, a w porownaniu do zachodnich maszyn to w ogole przepasc, a teraz roznice sie zacieraja, tak stwierdzilismy po ostatnim remoncie U1614, juz wcale nie jest tak kolorowo.

a to, ze znasz jeden przypadek jakiegos makabrycznego zdarzenia, to nie znaczy, ze taka jest regula. z reszta po co pisac rzeczy oczywiste, wystarczy spojrzeć na okolice by zobaczyc, ze nikt ursusa nie kupuje :D

Wyjatek potwierdza regule :D :D a co do tematu to rowniez polecam nh bo u mnie na wiosce w bylym pgr maja chyba z 5 i gadalem z kolesiami co nimi jezdza to mowia ze w kabinie jest w miare cicho malo awaryjne no na spalanie troche narzekaja ale robote zrobia no i jeszcze cena jest nie wygurowana. :(

#53 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 06:59

który wybrać ? 1614,1634 czy1934 bla bla bla !!!według was to polskie traktory kiepskie są i najlepiej kupić zagraniczne jedno tak powiem jak by konsumęci w polsce tak podchodzili do kupywania tylko tego co polskie to kto by kupił nasze zboże, rzepak, mleko, wołowinę, wieprzowinę, jajka, itd.... a wtedy to by was na konia nie było stać.

#54 Share Morpheus

Morpheus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 09:06

który wybrać ? 1614,1634 czy1934 Odejdę trochę od tematu. I powiem trochę na temat tych NH. W naszym PGR maja nh td 95 d i z tego co słyszałem to wymieniali w nim już 2 rzy skrzynie biegów. A w JD 6210 to nic nie robili. A drugi przypadek to zeszłego roku spółdzielnia kupiła sobie NH T7550 i co jeden gościu opowiadał na targu, że przetarł się im jakiś kabel pod siedzeniem i jak siadał operator to odcinało mu paliwo i takie tam. Nie wiem może to nie prawda, powtarzam że tak słyszałem.

Ale na marginesie musze przyznać że te Nh to musza być dobre maszyny dużo gospodarzy je kupuje mniejsi więksi, bo moim zdaniem nie są takie drogie a serwis pewnie przystępny itp.
Ale ja osobiście nie mam jakoś przekonania do tych ciągników.

A jeśli chodzi o nowe ursusy to nie zabardzo wiem jakie mają wyposażenie itp. Jeden nowy widziałem w firmie świadczącej usługi był to chyba 1634 ale nie wiem jak sie sprawuje, bo ta firma daleko ode mnie jest i tylko przejazdem jak do szkoły jeżdżę.

#55 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 13:20

który wybrać ? 1614,1634 czy1934 mi nie chodzi akurat o nh tylko o zachodnie maszyny bo sa lepsze i praktycznie za ta samo cene, akurat w tym roku nh ma taka oferte, ale w zeszlym to mf mial bardzo korzystna.

natomiast wypowiedzi @kosesa nie chce mi sie komentowac...

#56 Share Morpheus

Morpheus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 13:58

który wybrać ? 1614,1634 czy1934 Poniekąt ma racje a poniekąt nie. Bo polska żywność jest dobra więc kupują co innego jest z maszynami. Jakby Ursus robił porządne traktory tzn. nawet takie jak są tylko cenę odpowiednia to wtedy moze byłby na nie większy popyt. A na marginesie to te nowe U mają rewers?

A tak jak już było pisane temat troche dziwny bo to dwa te same traktory więc różnicy do płóga chyba zbytnio nie ma.

#57 Share maxi777

maxi777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 15:17

który wybrać ? 1614,1634 czy1934 Co do Ursusa to ja bym wybrał raczej 1614 ze względu na swoją mniejszą awaryjnosc (tak słyszałem coś ze skrzynia biegów).Natomiast odchodząc od tematu to przy spadającej cenie euro bedziemy miec sytuacje taka jak sprzed 2 chyba lat(euro po 3,2) ze ursus wyrówna sie cenowo z zagranicznymi traktrami.Nieczarujmy sie na pewno każdy z nas siedział w Ursusie i zagranicznym ciagniku, różnica jest widoczna i odczuwalna.

#58 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 21:16

który wybrać ? 1614,1634 czy1934 No ale jak ktoś niema więcej kasy to kupi Ursusa niby 50 tyś zł różnicy ale to jest troch kasy ;/

#59 Share Akinom

Akinom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 luty 2010 - 15:05

Zależy o co chodzi dla autora tego postu, czy o komfort czy o awaryjność, a i jeszcze czy to jest nowy czy używany sprzęcik.
W starszych modelach 1634 jest zamontowana synchronizowana skrzynia biegów która jest tragedią w większych gospodarstwach bo co najmniej raz do roku należy ją remontować gdyż nie wytrzymuje obciążenia (synchronizatorki puszczają), a naprawa nie jest tania, jej zaletą jest bezzgżytowe włączanie biegów.Poza tym jej bloki(tylni most i skrzynia biegów są słabsze niż w 1614 i pod dużymi zespołami siewnymi przełamują się.
1614 jest mniej komfortowa ale posiada 3-biegową skrzynie biegów (wzmocnioną i niezsynchronizowaną) co daje dłuższą bezawaryjność ciągnika.
Natomiast w nowych modelach tych ciągników są montowane szybkie, zsynchronizowane skrzynie biegów takie jak w starszych modelach 1634.
A jeżeli ciągnik ma pracować tylko w transporcie to może być też 1634 bo jest szybszy od 1614.
Jeśli ktoś myśli o kupnie nowego egzemplarzu to polecam zamówienie na życzenie: dobieranie podzespołów ciągnika takich które są wytrzymalsze. Trochę więcej to kosztuje ale się to opłaca, bo można oszczędzić na naprawach,czasie,nerwach itd.
Dla przykładu podam że znajomy kupił 5 lat temu nowego 1614 z zsynchronizowaną skrzynią i na gwarancji mu siadła. Gdy się dowiedział że tak będzie co roku lub szybciej, poprosił o wymianę skrzyni na zwykłą. Ciągnik zabrali do ZMU i to zrobili. Do dziś pracuje na 300 hektarach bez żadnej awarii mechanizmów jezdnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share bsursus

bsursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 luty 2010 - 22:41

który wybrać ? 1614,1634 czy1934 ja bym brał 1614 ponieważ to jest stara ale sprawdzona konstrukcja i wytrzymała a 1634 niby się niewiele różni od zwykłej ale jest bardziej awaryjny :D