Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie i informacje o Belarusie 800 i 900

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Romko

Romko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 20:56

Opinie i informacje o Belarusie 800 i 900 Szukałem na forum, ale nie znalazłem dokładnie tego co mnie interesuje, ale jak w temacie:

Jakie są wasze opinie o nowych MTZ, wiem, że silniki są strarej konstrukcji, wiem że dobrze chodzą ale co z resztą.

Ponieważ zamierzam kupić taki ciągnik jeszcze nie wiem jakiej mocy dokładnie (między 80 a 90 KM) ale interesuje mnie dokładnie :
1. Jak się spisuje turbina w ciągnikach o mocy 90 KM i wyżej, czy są z nią jakieś problemy(lepsza wersja z Turbo czy bez)?
2. Jaki most jest lepiej wybrać? Starego typu - krzyżakowy? Czy podobno ten na licencji Carraro?
3. Ponieważ ciągnik ma pracować głównie w polu, zależy mi jak się spisuje podnośnik? Który wybrać bo wiem, że jest kilka "modeli"? Czy to prawda, że jest wersja BOSCHA(czyli z dwoma siłownikami)?
4. Jakie jest średnie spalanie takiego ciągnika?

Na koniec mam takie pytanko (odpowiedzi mogą być reklamą, mam nadzieje że nie łamie regulaminu forum):
Proszę o jakieś namiary na DEALERÓW, ja jestem z Dolnego Śląska, ale oferty z innych województw są też mile widziane, jeśli nie w odpowiedzi tego wątku, to oferty, lub adresy, telefony proszę kierować na MAILA(PRIVA)?

POZDRAWIAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie i informacje o Belarusie 800 i 900 Dzisiaj, 16:08
  •  

#2 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 01 wrzesień 2007 - 16:23

Opinie i informacje o Belarusie 800 i 900 1. Z turbem nie ma problemów... Moim zdaniem lepsza wersja jest z turbiną, bo masz większą moc, a spalanie jest mniejsze lub podobne do silników bez turba w wersji 800...
2. Most starego typu to stożkowy, a krzyżakowy to właśnie ten nowszy [Carraro lub na licencji Carraro]... Dla jednych lepszy jest stożkowy, dla drugich krzyżakowy, ale je ze swojej strony polecałbym traktor na moście krzyżakowym...
3. Podnośniki są: typu normalnego [standardowe], na licencji Boscha i Boscha [monoblok czyli 2 siłowniki]... Podnośnik na monobloku ma ciężar podnoszenia pewny 4500kg, a max. to chyba 5500kg...
4. Spalanie nie wiem jakie jest, ale skoro ludzie kupują to pewnie z tym nie jest aż tak źle... :)

Nie są to jakieś wyśmienite ciągniki, ale jak ktoś chce ciągnik ok.90KM, za w miarę małe pieniądze to to jest dobre rozwiązanie, bo 90 000zł to nie 130 000zł...
Nie każdy model ma silnik starej kontsrukcji np. w modelu 920.3 jest turbo, intercooler, filtr powietrza jest z przodu silnika schowany pod maską, a nie przed samą szybą... Jak się jedzie to miło słyszeć gwizd turbiny w odgłosie silnika... :)

Jeżeli chodzi o sprzedaż tych ciągników to można znaleźć sporo ogłoszeń na allegro...
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 wrzesień 2007 - 19:14

Opinie i informacje o Belarusie 800 i 900 1.Turbina zwiększa moc i przede wszystkim moment obrotowy ale niestety nie jest obojętna dla trwalości silnika 2.Zdecydowanie lepszy jest most krzyzakowy ,przenosi wiekszy moment przez co można założyc szersze opony o trwałości nie wspominam.3.Podnosnik wydaje mi sie nie ma takiego znaczenia gdyz podstawowy ma udzwik na końcówkach ok.2tony a z takimi maszynami ten ciągnik już nie da rady pracowac ze wzgledu na zbyt małą wage dalszy wzrost jak w boschu jest nieuzasadniony do ciągnika 80-90km,chyba ze tamten jest trwalszy,wazna zaletą boscha jest lepsze rozwiazanie zaczepu transportowego..4.Zuzycie paliwa przez te silniki jest zadziwiajaco niskie wręcz rewelacyjne. Najbliżej masz do msc.Zygry ,facet ogłasza sie na allegro i ma niezłe ceny ,choć bez gwarancji ale dakje rekojmie na silnik ,skrzynię i glówne podzespoły ,drobne awarie usuwasz we wlasnym zakresie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 12:45

Opinie i informacje o Belarusie 800 i 900 Czyli mtz 820 w podstawowej wersji ze skrzynią 18/4 podnośnikiem zwykłym ( czy tam jakoś wzmocnionym ale nie bosh), tylko przodem na krzyżakach to wszystko za 71 tyś,
To jak z tą skrzynią warto synchronizowaną?
Czy z hydrauliką bosha tylko jest zaczep suwany, czy przy zwykłej hydraulice da się zamówic zaczep szynowy czy tylko te łamane ramiona i jakiś hak?

#5 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 20:56

Opinie i informacje o Belarusie 800 i 900 kolego ja jestem użytkownikiem belarusa 952,2 w najlepiej wyposażonej wersji czyli most krzyżakowy, monoblock, wałek i blokada załączana na przycisk. Co do spalania to w orce z pługiem 4*40 wychodzi mi ok 10 litrów na ha. Mam na nim tura z metal fachu o udzwigu 1600 kg 3 sekcje i radzi sobie z nim idealnie, spalanie ponad 4 l na godz. cały sprzęt kupje w firmie fino w chełmie (więcej info o firmie znajdziesz w internecie) tam zawsze można sie dogadać i fachowo ci pomogą. polecam tą firmę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 listopad 2010 - 22:20

Opinie i informacje o Belarusie 800 i 900

kolego ja jestem użytkownikiem belarusa 952,2 w najlepiej wyposażonej wersji czyli most krzyżakowy, monoblock, wałek i blokada załączana na przycisk...

skoro piszesz o najlepiej wyposażonej wersji to czy masz w swoim np.: siedzenie pneumatyczne, agrohaki? Bo do mnie właśnie takiego w lutym tego roku przywieźli :)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Dodaj odpowiedź