jarek1780

EM Naturalnie Aktywny

Polecane posty

tomek73    579

Nie, ja robię EM z gnojowicy krowiej. Na 800 l daję 10 l EM i 25 kg cukru, mieszam z 2 tygodnie, i potem pryskam ściernie, 40 l/ha i 160 wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwwe42    1

ale te 10l litrów to jest EM farma i to ci się rozmnaża. sprawdzałeś jaki bardzo się rozmnażają. bo ja to rozmnażam niby te kultury mateczne. do beczki 1000l leję ciepłąwodę wlewam 40l Em i melasy 4 wiaderka chyba po 10l i to tydzień stoi w temp 38 stopni. mieszam przez 3 pierwsze dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja leje do beczki 1000 jakieś 800 litrów gnojowicy daje do 20 l EM, do tego dodaję z 25-30 kg cukru i mieszam.

Zostawiam to na 2 tygodnie, co dziennie mieszjąc przynajminej raz dziennie.

Dlatego leje do mauzera max 800 litrów bo w 2-3 dzień może wykipieć przy mieszaniu, po tygodniu robi się jak capucino i zaczyma mocniej śmierdzieć. po 2 tygodniach jest gotowe.

Najlepsze jakby była do tych zbiorników podłączona sprężarka, i powietrzem mieszać, bo wtedy dostarczamy tlen.

Nigdy nie mierzyłem, sprawdzałem co w tym jest, ale 3 raz stosowałem i jest duża różnica w ziemi, jest sypka, lekko się uprawia, nie zbryla się.

W tym roku orałem pod rzepak dziełkę 4 ha, z czego ja uprawiałem 3 ha i stosowałem tam raz lub dwa razy ten środek, różnica była widoczna gołym okiem, tam gdzie nie dawałem, ziemia była zbrylona, tłusta, ciężka do uprawy, dosłownie pole odcieło się. Miałem robić zdjęcia, ale nie zdążyłem niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

A tą gnojówkę odsączasz przed laniem do mausera, czy odsączasz gotowy roztwór? Przykrywasz mausery? Promienie UV mogą zabijać bakterie.

 

Z tego co wiem, to w litrze EM-u jest mniej bakterii niż w kg gleby, przez to średnio mi się widzi taka zabawa, chyba że sam namnożę bakterii, gnojówki bydlęcej mam nadto, a najlepsza byłaby tylko od cieląt (dużo więcej bakterii), ale z tym na razie u mnie nie da rady.

 

Lepkość zależy do tego jak gleba się uprawia, bakterie raczej na nią nie wpływają, zresztą gospodarka biologiczna pola powinna sama sie regulować, te dodatkowe 0,0001% bakterii raczej na nic nie wpłynie.

 

Ale jednak myślę, po waszych słowach, ze niegłupie byłoby spryskiwanie taką miksturą poplonów przed talerzowaniem, tylko temperatury do namnażania bakterii moga być wtedy zbyt niskie i przez to, trzeba będzie to robić w żniwa, kiedy jednak nie ma czasu na dodatkowe roboty.

Edytowano przez eMWu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Lepsza jest bydlęca, bo ma florę bakteryjną, która siedzi krowom w jelitach, chodzi tu o bakterie kwasu mlekowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Dopiero zaczynam to stosować,byłem też na wykładzie i z tego co wiem to nie chodzi tu o ilość a o jakość czyli o odpowiednie szczepy czy rodzaje drobno ustrojów. Są pożyteczne i niechciane np; mykotoksyny i chodzi o to żeby zaszczepić te pożyteczne które się rozzmmnnoożą i wzięły przewagę nad niechcianymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumzd65m    13

Witam kolegów, odświeżam troszkę temat. Widzę, że ładnie to rozmnażacie, no i powiedzcie mi czy są jakieś efekty tego stosowania? :) Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj